Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano & Bianchi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Barış Dikici tarafından paylaşıldı.

1. Barış Dikici

Barış Dikici Yeni Üye

İki model arasında kararsız kaldım. sizce hangisi uygundur?

SALCANO:

http://www.salcano.com/efesd.asp

BİANCHİ:

http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=2&urunid=119

http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=2&urunid=118

---

Bu 3 model arasında kaldım. aslında bianchi lerin ikiside aynı gib pek bi farkı yok sanırım. aslı kafama takılan salcano mu bianchi mi. 3 ününde fiyatı aynı.
    salcano nun disk frenli olması daha cazip gibi ama bianchi içinde kararsızım. sizce hangisi daha uygundur?

Barış Karapınar bunu beğendi.
  2. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bence 3ünüde sakın almayın derim ben 2. el sedona borla kronxc 1000 veya sıfır salcano ng650 tercih edin Arkada amortisörü olan bisikletlerden hayır gelmez.

Barış Dikici bunu beğendi.
  3. İlker Özdemir

İlker Özdemir Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aman sakın ha çift amörtisör almayın boşuna taşıyacağınız 5-6 kg fazlanız olur bu ağırlık bacaklarınızı yorduğu gibi arka amörtisör pedala aktardığınız gücün bir bölümünü daha alarak sizi iyice yoracaktır... Çift amörtisörlü bisikletler dağ teme inişinde kullanılmaktadır (downhill)...Onun yerine gamebit in de dediği gibi ikinci el sedona borla kron xc1000 xc500 xc250 gibi modelleri seçmenizi öneririm salcano ng650 de olabilir....

4. phoenix

phoenix Yeni Üye

Seviye:
    ben de önermiyorum çift amortisör bende var. ama illa da alıcam diyosan ben satayım sana bisikletimi :)

5. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    20kg bisiklet :s 400 liraya 2. el güzel bir bisiklet bulabilirsin
    yada 500 lira verip astro alabilirsin
    internetteki sitelere cok takılma peşinde indirim yapıyorlar...birde bu aralar salcanolarda cok büyük indirim yapan bir site varmış ismini bilmiyorum forumda salcano başlığı altında yazan arkadaslar vadı bir bak onlara...

6. Barış Karapınar

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Evet nakitte salcano bayağı indirim yapıyor tanıdığım biri ng303 ü nakitte 700 e almış

7. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    bunların arasından salcano efes daha iyi ama

çift amörtisörlü alma

herkezin dedigi gibi 2. el kron sedona bulabilirsin ;)

8. Sadık Öz

Sadık Öz Üye

Seviye:
    arkadaşınız internetten sitesinden aldiysa hangi internet sitesi oldugunu paylaşabilir misiniz? ben de bugunlerde igman alacam ama gozum ng303 de kaldi eer internette bole bi site varsa yardimci olursaniz sevinirm.

Bu arada eklemek istedigim bisey daha var ng303 sd e hepsiburada vb sitelere baktiimda farkli bi bisiklet cikio hem renk farkli hem de salcanonun sitesindeki triple butted diger internet sitesindekiler double butted.

Teşekkürler

9. Barış Karapınar

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bazı bisikletler sahte olabiliyor dikkat edin.
    Benim tanıdığım alan kişi nerden aldı bilmiyorum bayileri gezip veya arayıp konuşun bence.

10. Barış Dikici

Barış Dikici Yeni Üye

ben öyle sürekli kullanmıyorum. yani forumda yeniyim ama gördüğüm kadarıyla çoğu kişi gezilere gidiyor spor olarak yapıyor. benimki sadece her akşam bi saat kadar öylesine amaçsız sürmek. yani çift amortisörlü olması konfor açısından daha iyi olur diye düşünmüştüm. yani çok para yatırmak istemiyorum. sitedeki fiyatlarlada almıyorum alacağım yer hepsini 370 e indi. yani bi çukura girince bi tekamortsrlünün hissettirmesi war bide çift amrtsrlünün. yani pek atraksiyon yok kullanım alanımda. konfor için çift amortsörlüyü seçmiştim. nasıl kullanacağımı yazdım sizce yinede yanlış tercihmi çift ?

11. Barış Karapınar

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çift amortisörlü bisikletler 3500 tl nin üzerinde olmadığı sürece yanlış tercihtir. Bu forumdaki herkez acemilik dönemlerinde ve ilk zamanlarda çift amortisörlü marketlerde satılan bisikletlerle başlamış ve bir çoğumuz gibi çift amortisörlüden adeta nefret etmiştir. Sen nefret etme diye biz sana sabit kadrolu al diyoruz gece 1 saat binicem diyosun o 1 saat içinde bisikletten maksimum zevk alman ve maksimum performans alman için sabit kadrolu bisiklet tercih etmelisin sen galba 300-350 tl lik bir bütceye sahipsin 2. el düşünürsen sedona borla, kron xc1000, xc500 senin için idealdir 0 düşünüyorsan senin bütcene salcano ng650 uyar. Umarım anlatabilmişimdir. İyigünler Saygılar...

İlker Özdemir bunu beğendi.
  12. SeLim Salcano

SeLim Salcano Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar doğru bilgilendirmelerde bulunmuşlar
    BisikletForum üyeleri diyorsa güven Onlara :)

Benim de çift amortisörlü bisikletim var ama çokta rahat değil
    yokuşlarda seni inanılmaz zorlar
    (Gerçi beni zorlaması benim lehime bir konu) :)
    siz 1 saat gezmek diyorsanız arkadaşlarımızın belirttiği gibi Düz kadro alın