Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Bayilerini Değiştirsin.

Konu, 'Salcano' kısmında Samet SERTER tarafından paylaşıldı.

1. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçen Cuma Günü salcano ng 255 srd modelini Yurt Bisiklete arayıp sordum.
    ''16'' Salcano ng255srd 2011 modeli elinizde varmı(Geçen sefer sormadan aldım 2010 modelini yollamışlar zoraki değiştirdik.)
    Tabi Var dedim hesabınıza para yatırıyorum hemen ayırırmısınız gelip alıcam dedim tabiki dedi.Fiatta filan anlaştık.Parayı Cuma günü Hesaplarına geçirdim.Ve araştırdım Tekrardan arayıp sordum 2011 model değilmi dedim fren kolları ile kaliperler beyaz renk olanından bahsediyorum dedim Kaliper ne yahu diyor bana şok oldum.:mad: fabrika ne yollarsa onu yolluyoruz dedi bende siz geçen seferde öyle yolladınız zar zor geri aldınız dedim.Başladı beyaz gri ne farkeder aynı yılın üretimi filan konuşmaya neyse Ben beyaz olanını istiyorum dedim Tamam dedi.Bu gün hesaplarına geri kalan parayı yolladım.Ve arayıp gerikalan paranızı hesabınıza yatırdım müsaitseniz adresimi veriyim kargolayın dedim 10-15 dk sonra arıcam dedi ve aradı adresi verdim ve dedim 16'' abicim unutma ve 2011 model dedim 16'' nereden çıktı dedi bende 2.şok nasıl yani dedim 16'' istiyorum dedim boyun kaç senin dedi 167 dedim bilerek çünki geometrileri çok büyük olduğundan dolayı sd modelinden biliyorum kullandım Çokta kısaymış senin boyun dedi dalga geçercesine elimizde yok dedi ben size ilk sorduğumda var dediniz dedi yoo sen öyle bişi demedin dedi bana abi dedim senden biraz daha ince sesli bir abiyle konuştum ona söyledim o benim kardeşim bilmiyodur o dedi ee bilmediği şeyi neden söylüyor Yalancı durumuna düşürüyor utanmadan.Fabrikaya haber ederiz salı çarşamba gelir dedi.Peki dedim kapattım. Salcanodan ricam Bisikletten anlayan Müşteriye nasıl davranılacağını bilen parayı alana kadar süper parayı alınca müşteriyle dalga geçercesine konuşmayan bayiler çok sıkıldım paramı vermeseydim Kesinlikle alışveriş yapmazdım.

gokhan erdogan bunu beğendi.
  2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun diyeyim.Konuyu sadece buraya değil kesinlikle salcanonun ana sitesinde iletişim bölümüne yazman.İsim soy isim vererek hangi şube ile muhattap olduğunu direk isimlendirerek.

-Paşa- ve Samet SERTER bunu beğendi.
  3. Kamil BULUT

Kamil BULUT Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun.Çok dengesiz insanlar var maalesef.

Samet SERTER bunu beğendi.
  4. Samet SERTER

Seviye:
    Ferhat Hocam hata bende aslında birkere hataya düştüm yaptım tekrardan aynı hatayı tekrardan yapmam.Ama ben bunu hak edicek birşey yapmadım Daha cuma gününden hesaplarına paranın tamamını geçirdim.Ve şu kafama takılan ben para veriyorum yani 17 yaşındayım zarzor aileden desteksiz para toplayarak bu işi yapıyorum ben 2011 model parçalara sahip bir bisiklet almak varken neden 2009 model bir bisiklet alıyım avid elixer frenler gri renkli olanlar 2009 model beyaz renkli olan ise 2011 neden ben aynı paraya üst modelini almayayım.Ve ben paramla rezil olmak istermiyim.Bu resmen paranla rezil değil kepazelik.Kesinlikle çarşamba gününe kadar verdikleri gün bisikletim elimde olmazsa Tekirdağdan İstanbula giderek gerekirse zorla Paramı geri alıcam ve Daha sağlam bilgili tecrübeli müşteriyle iletişim kurmasını bilen mağazalarla alışveriş yapıcam.Ve ben 17 yaşında olmama rağmen Bu yaptıklarını onların yanına kar bırakmıcam.Salcanoyu arıyorum telefonlara cevap vermiyorlar.

5. Samet SERTER

Seviye:
    Şimdi Salcanoyu arayıp ne yapmam gerektiğini sordum adam direk paranızı iade etmelerini isteyin dedi eğer o mal yoksa elimizde sürekli sizi oyalayacaklardır dedi bende çarşamba gününe kadar zaman verdiler onu beklemek istiyorum dedim.Peki öyle yapın çarşamba gününden 1 gün geçerse direk tüketici haklarına verin başlarının çaresine baksınlar dedi.

6. Berk Yıldız

Berk Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben mersin antmen bisikletten astro 212 HD aldım hiç sorun çıkarmadılar aksine güleryüzlü ve samimi davrandılar.

7. Samet SERTER

Seviye:
    İşte hocam birazda şansızlık

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir abin olarak sana tavsiyem bu gibi durumlarda öfkeyle hareket etmemektir.Haklı olduğun davanda tarzından dolayı haksız duruma düşmemek için akıllı davranacaksın.Adamlar 3 gün demiş çok değil beklenebilir bekle bakalım.Ondan sonra bisikleti göndermezlerse kibar bir konuşmayla vaz geçtiğini söyle paranı geri iste bu arada salcanonun ana sayfasınada şikayetini yaz ve orayada artık almak istemediğini paranı istemene rağmen alamadığını belirt.Eminim geri dönüşü mantıklı olacaktır.O senin rahatsız olduğun bisikletten anlamayan merdiven altı bayilerinden o kadar çok varki hangisiyle uğraşacaksın.Bu ülkede inşaattan anlamaz parası vardır müteahit olur,doktor değildir parası vardır özel hastahane açar,fabrikada hiç çalışmamıştır dayısı vardır müdür olur .Bu senin bisiklet almaya çalıştıgın adamında ya parası vardır bayilik almıştır yada ufak bir bisiklet dükkanı vardır riske girip vadeli bisiklet almıştır büyümeye çalışıyordur.O adam için o fren kolunun rengi cidden fark etmez :) boş yere o adama renklerden bahsetme derim.

Tam bunları yazdım senden yeni cevap geldi onuda okuyup ekleyim dedim.Gayet mantıklı cevap yazmışlar çok da dürüstçe aynen dedikleri gibi sallıyorlar insanı.Salcanoda maşallah beyaz eşyacıya bile bayilik verdiğinden bayi sıkıntısı yok anında satıyor bayisini :) Birebir söylenileni yapmanı tavsiye ediyorum.........

9. Samet SERTER

Seviye:
    Gerçekten çok doğru söyledin abi ama insanın elinden gelen birşey yok böyle saçmalıklara kargolamalarını filan istemiyorum zaten onuda kesin alıcı ücretli yaparlar anlaşmamıza rağmen Çarşamba günü sabahı dükkanını beraber açmaya gidicem :)Heryere gerekli mesajları yolladım.Allah kimsenin başına dert etmesin böyle merdiven altı bisikletçilerini gerçektende merdiven altı gibi biryer:)

10. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    kesınlıkle aynı fıkırdeyım...

11. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu yapılan ne esnaflık,ne de hiç bir meslek grubuna yakışmayan bir davranıştır.Sana büyük yanlış yapılmış kardeşim,geçmiş olsun.

Ama yinede efendiliğini kaybetmeden,konunun çözüleceği birden çok yol var.Zaten ferhat abi gerekli açıklamaları yapmış,onları uygula istersen.

Kolay gelsin.

12. İbrahim Gökçe

İbrahim Gökçe Üye

Seviye:
    umarım istediğini alırsın...malesef salcano bayi ve servis konusunda cok yetersiz,önceki bisikletim salcanoydu ve servise gittiğimde kimse ilgilenmedi,servis hem motosiklet hem bisiklet servisiydi !

13. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    ben aldığım yere götürmüyorum zaten güzelim bisiklet o adamların eline verilirmi daha uzman yerlere götürüp baktırıyorum

Samet SERTER bunu beğendi.
  14. Samet SERTER

Seviye:
    Burdaki servisinin de hiçbir farkı yok jant akor yapımına götürdüm ücretsiz bakımım olmasa rağmen 20 TL verdim ama sonuç eskisinden dahada kötü.

Oğuzcan Gedik bunu beğendi.
  15. niyazi keşo

niyazi keşo Kıdemli Üye

Seviye:
    evet bayilikler bilgisiz ve çok isteksiz kişiler sadece işin ticaret kısmına bakıyolar malesef :(

16. Samet SERTER

Seviye:
    Kesinlikle ama ilk baştaya köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme şeklini kullanıyorlar.Gelişmeleri burdan özet geçicem.

17. Samet SERTER

Seviye:
    Bisiklet Çok şükür elime ulaştı.Sele kelepçesi eksik bir şekilde.Neyse buda bana ders oldu.Önerim forumları araştırarak güvenli bisiklet satıcılarından mal almanız.Yada gidip elden alıcaksınız.Herkese teşekkürler.

18. dalyan öner

dalyan öner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Salcano bence kafa yapısını değiştirmeli. Adamlar bisiklet satıyo ellerinde yedek parça yok. Basit bir fren balatasını bile bulamadık, bayi elindeki başka bisikletten söküp verdi. Yazıklar olsun!!!

19. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Gecmıs olsun

Salcona bayilerinden önce kendini degıstırse cok daha ıyı olur.Tur bisikletlerine suluk koyma yeri koymayan bi firmadan ne beklersinizki.

Baştan sona Allahlık bi firma.

Gokalp Gokmenler bunu beğendi.
  20. 2236

2236 Yeni Üye

Seviye:
    sabırlıymışsınız