Salcano Astro

Envar.451

Üye
Tepki
4
İsim
İbrahim BOZKURT
15 güne kadar Salcano Astro veya kron xc-500 modelini almayı planlıyorum. Hangisini alacağımı o anki maddi durum belirleyecek ama siz tecrübeli abilerim ablalarım kardeşlerimin de görüşlerini alayım onlar hangisini tercih edermiş diye öğreneyim dedim. Ona göre bi ayar çekmeye çalışırım. Bir de önereceğiniz başka bir marka model varsa lütfen söyleyin. Bütçe 1200 olarak düşünülebilir.

Scudo

Ghost Buster

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Ghost
@Envar.451 selam kardeşim. ben kron xc250 disk kullanıyorum memnunum. gidişi duruşu şekli şemalı parçaları hoştur güzeldir. fiyatı da uygundur,bence sen de seversin. model yükselticem ama xc250'yi sevmediğimden değil canım istediğinden :) demem o ki xc 250'ye de bak derim

(kron xc 500 dedin diye söylüyorum illa ki karar sana kalmış)

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Eğer kask, eldiven falan yoksa, salcano astro işinizi görür artan parayla ihtiyaçlarınızı tamamlarsınız. Ben astrodan memnunum ciddi bi arıza çıkarmadı

Envar.451

Üye
Tepki
4
İsim
İbrahim BOZKURT
@hsnbykkls @onuranil iknize de teşekkür ederim. Astro aslında başından beridir takılı kaldığım bisiklet ama kron da renkleri çok güzel kullanmış. Kadrosu da biraz daha kaliteli bi his veriyor. Kron xc 250 yi de artık bütçemi eğer diğerleri zorlarsa düşünüyordum aslında. Tekrardan çok teşekkür ederim. Halen açığım önerilere. Herkesten bekliyorum.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eski bisikletim xc500.Mükemmel bir bisikletti ilk bisikletim olarak ancak vites ayarı falan beni ayar ediyordu :D ayrıca balataya yağ kaçırdım aylarca süründüm değiştirdim yakayı kurtaramadım yine.Diğer taraftan oldukça güzel bir bisikletti fren tutuşu olsun falan.Hidrolik yüzünden kaç kez kaza yaptım ben bilmiyorum :D

Envar.451

Üye
Tepki
4
İsim
İbrahim BOZKURT
Bir xc 500 kullanmış kişi olarak adam gibi kullanırsan:) sorun yaşamazsın diye tavsiye eder misiniz? Bu arada size de teşekkürlerimi sunuyorum. @UptownRyder

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Kron kullanmış birisi olarak benden sana tavsiye.
Kron dan uzak dur diğer yerli markalara yönel. Salcano carraro sedona veya bianchi. Dağ taş üstünden zıplamayacaksan da dağ bisikleti alma sakın. Şehir tur bisikletine yönel.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şehir içinde şehir elbette önerim ancak ben dediğim gibi memnumdum bisikletimden.İki tane ciddi kazam oldu ve tekinde attırıcı janta girdi bana 50 tl masraf oldu.Onun dışında bir sıkıntım hiç olmadı.Frenler özellikle istemeyeceğin kadar sıkı :D jant akorum mesela hiç bozulmadı 9 ayda.O kadar kaldırımdan sağdan soldan uçtum maşa kilitliyken.Ben önerebilirim.Diğer markaların bu fiyatta nasıl bisiketleri var bilmiyorum ama :)

Envar.451

Üye
Tepki
4
İsim
İbrahim BOZKURT
Kronda ne gibi sıkıntılar yaşadınız acaba? Şehir içinde kullanacam ama dağ taş da zıplayacam kesinlikle :) . Onun için mtbden şaşmayacağım. Önerileriniz için çok teşşekkür ederim size de @Oğuz han T

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sıkıntı olarak bir kez WD-40 sıktım ön balataya tamamen benim hatam.Balata değişti ses gitmedi biraz azaldı sadece.Tutuşta sorun yoktu.Mesele balatadır disktir falan tamamını değiştirmekmiş yani o da cahilliğime geldi biraz :p bunun dışında ciddi kaza yaptığım zaman arka attırıcı janta girdi oynatmadan çıkarılırmış normalmiş ben vites değiştirdim kırdım :D bu arada bu bisikleti aldığım ikinci gün oldu.Vites ayarı düzgün yapılınca sorun olmuyor.Ben ayarlattım 7 ay sorunsuz kullandım sonra kendim kurcaladım biraz berbat ettim yine iyiydi ancak bazen geç geçiyordu vitesler.Bunların dışında maşa kilitliyken yolda bile süratli gidiyordum.Şunu da söylemeliyim 9 ay boyunca sadece şehir içinde dağ lastikleri ile kullandım :D Kenda kick-back.Hiçbir zaman nefes nefese kalmadım.Yol olsalarda daha iyi olurlardı tabii.

• Beğen
Tepkiler: Envar.451

Envar.451

Üye
Tepki
4
İsim
İbrahim BOZKURT
Tekrar çok teşekkür ederim @UptownRyder . Kesinlikle çok fazla yardımız dokundu bana. Bu noktalarda ziyadesiyle kararsız biri olup çıkabiliyorum ne yazık ki.:eek:

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraroya da bakmalısınız ama kesin.Hemen Kron düşünmeyin siz yine de.Ben tamamen bilgisizdim.Buldum aldım.Memnun da kaldım yalan değil ancak yine de başka markalara da bakmaktan fayda var :) Rica ederim ayrıca :) kolay gelsin seçiminizde

• Beğen

Envar.451

Üye
Tepki
4
İsim
İbrahim BOZKURT
İnşaalllah karar verip alıp memnun olup resimlerini buradan paylaşmak nasip olur. Tavsiyeleri hala bekliyorum.

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Kronda satış sonrası destek diye birşey yok. Yani garanti olayı hiç mi hiç yok. Ana bayiisinden almıştım onlar bile kabul etmedi sorunu. Bir yetkili servisi sırf bu yüzden kron servisliğini bıraktı. Birde ön maşası berbattır asla kilitlenmez ve de bu yüzden pedal gücünüzü emer. Dediğim gibi diğer yerli markalara yönelin.

Ghost Buster

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Ghost
kron bisiklet bu ülkede bisiklet fiyatlarının düşmesine sebep olan canımız ciğerimiz bir firmadır. ürettiği kaliteli bisikletleri rakiplerinden daha uygun fiyata satarak adeta bir devrim gerçekleştirdi.kron bisikleti takip et dostum xc250 xc500 güzel modellerdir.ben gaziantepte oturuyorum ve burada üç ayrı yerde servisi var,servis sıkıntısı parçası garantisi yönünden sıkıntı yaratmayan bir firma.o kadarda taş atmayın.benimde bütçem sınırlı ultra profesyonel birisi de değilim kron işimi layıkıyla yerine getiriyor.kron 2013 yılına kadar maşa problemi yaşıyordu bu doğru ancak 2014 modellerinden itibaren çok farklı maşalar üretmeye ve bu maşaların her türlü servisini garantisini sunmaya başladı.adıyamandan kalkıp antebe gelirsen sana türlü türlü yardım ederler

• Beğen

Yowamushi

Üye
Tepki
26
İsim
Ergün
Bisiklet
Carraro
astro kullandım ve aşırı derece de çok memnundum tavsiye ederim şehir içinde de kullanışı gayet rahat patikalar da da fiyatına göre en iyisi diyebileceğim bir bisiklet istanbulun birçok noktasında da servisi var ve parça sorunu yaşamazsın. Ayrıca 1 sene kullanmama ve ege turu yapmama rağmen 1 kere teker bile patlaması yaşamadım.

• Beğen

Envar.451

Üye
Tepki
4
İsim
İbrahim BOZKURT
Anlaşılan o ki aynı marka aynı model ve hatta aynı parti bisikleti de alsa iki kişi biri pekala memnun kalabilirken diğeri biraz sıkıntı yaşayabiliyor. Renkler ve zevkler tartışılamaz lafının cuk diye oturduğu bir durum. :) Benim durumumda önceki bisikletimin çelik gövde, alabildiğine hantal bir yapıda olması ve vites-fren sistemlerinin şu an düşündüğüm bisikletlerin sistemlerinin yakınından bile geçmemesi alacağım bisikleti hangi marka olursa olsun gözümde son derece kaliteli kılacaktır. :harika: Peki fren sistemi olarak hidrolik mi yoksa v mi önerirsiniz? Mekanik disk zaten düşünmüyorum. Hidrolik disk aksamlarının tuzlu olması, bakımının zor olduğunun karşılaştığım her forumda söylenmesi biraz gözümü korkutuyor. Tavsiyelerinize muhtacım:srnsml:. Bu arada @Yowamushi @onuranil @Oğuz han T hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yigit Kabadayi

Daimi Üye
Tepki
81
Ben de salcano astro kullaniyorum ve memnunum. Sedona 910 modeline de bakabilirsin bence. Benim bisikletimde sadece arka rublede sıkıntı varmis o kadar.

M.Fatih Ertürk

Aktif Üye
Tepki
24
Bisiklet
Salcano
@Envar.451
Fiyat olarak uygun gördüğümden ve ucuza denk geldiğinden salcano aldık gerekli updateler ederek daha iyi yaparız :)
Önemli olan modifiye değil motordur diyerek :)
bisiklet üstündeki kullanıcının daha önemli faktör oldugunu hatırlatmak isterim tabi adıyaman şartlarında kullanılacak bisiklet acısından iyidir.
daha iyilerinide yaparız tabi kide

• Beğen