Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Astro

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Denizhan Pehlivan tarafından paylaşıldı.

1. Denizhan Pehlivan

Denizhan Pehlivan Yeni Üye

Seviye:
    Herkese merhabalar. Yaklaşık 5 senedir çin malı bir bisikletim vardı idare ediyordum. Ta ki arkadaşımın bisikletini kullanana kadar. Salcanonun 24 vitesli modellerindendi. Hayatımda bir bisikletten bu kadar zevk aldığımı hatırlamıyorum. Geçen gün babamla marketleri dolaşıyorduk ve bisikletlerin oraya dizildiğini gördüm. Babam ordaki scorpion'u gösterdi alalım istersen dedi fakat ben bir araştırayım dedim babama. Krondan başlayarak yaklaşık 1 haftadır gece gindüz demeden forumu inceliyorum bakmadığım konu kalmadı. En sonunda güvenilir bir siteden 650 tl'ye 240 SV ve 241 SV buldum. 2014'lere baktım fakat bunlar hem 2014'den daha ucuz hemde 24 vites. Buraya kadar belki okuyup çıkanlar olmuştur ama okuyanlara içten sevgilerimi sunuyorum. Soruma gelirsek bir tarafta shimano altus var, sram x4. Sizce hangisini seçmeliyim? Cevap verip vermeyen herkese teşekkürler. Yaşım 14 ve boyum 1.84 26 inç lastik sizce uygunmudur? Kadroyuda ona göre 18 inç almayı düşünüyorum. Sanırım fazla uzattım üşenmeyip okuduğunuz için teşekkürler tekrardan.

2. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Sedona bisikletlere de bakmanı tavsiye ederim. Daha 14 yaşındasın ve boyun 1.84. Boyunun dahada uzayacağını var sayarsak 20" kadro bisiklet almalısın.

3. Denizhan Pehlivan

Seviye:
    Boyumun uzayacağını düşünmüyorum çünkü ailemiz genetik olarak kısa. Annemden 24 babamdan 2 cm uzunum :D

4. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Salcano 240 sv sahibiyim boyum 176 18'' 46cm bi boy büyük 20'' almanı bende tavsiye ederim fakat dag bayır araziden cıkmam ben diosan 18'' de olabilri asfaltta fazlaca zorlanırsın. Onun dısında benim aktarıcım altus degil aceradır. Fakat nakamura bisikletimde 8 yıl kadar altus kullandım dişlileri dahi degiştirmeden beni üzmedi diyebilirim aceranın bi altıdır. Alırken bende srv sram modelini aradım ama kalmamıstı eger olsaydı onu alıcaktım benimki biraz ' sramıda deneyim' diyerekti fakat x4 alivio klasında yani altustan daha üst özellikle arazide daha az titreşimli bir aktarıcıdır.

Kısacası seni ikiside üzmez diyebilriim. Senin yasındayken bilincsizce kullanıodum bu yasta arastırma yapman güzel bizim o yasta imkanımız yoktu internet pc falan yoktu daha cok bisiklet sürüoduk ama dedigim gibi bilincsizce . Cok düşünme al birini sürmeye basla merakın gecmesse zaten cok bisiklet deiştirirsin ilerde.

5. Denizhan Pehlivan

Seviye:
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bende bimde şokta satılan 150-200 liralık bisikletlerle geziyordum fakat sonradan bu forumu görünce bindiğim bisikletin çöp yığını olduğunu anladım. Sanırım son seride acera yerine altus kullanmışlar. Sram x4'ü bu durumda tercih etmek mantıklı olacak fakat yeni bir marka olduğu için önyargılarımda yok değil.

6. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    Sram da shimano kadar kaliteli bir markadır. Tabiki shimano sramdan yaklasık 50 yıl kadar önce kurulmus bir firmadır fakat sramda 25 yılda kendini cok fazla geliştirmiş ve hersekilde profesyonel ürünler üretmektedir bu yuzden marka olarak süphen olmasın sakın kalitesinden .

Sanırım bisikletin cift amortsorlu celik kadrolu bisikletlerden 2-3 gün içinde pedalların yalpalamaya baslıyor pedalı cevirriken tekerin dönüşü ayaklarınıza vuruyor ayaklarınız yalpalama yapıyor falan gibi gözlemlerim oldu o bisikletlerde fazla agır olması ve işini hiç yapamayan amortsorlerde cabası.

Sen zaten bu bisikletten sonra buna binersen farkı cok rahatlıkla anlıcaksın ve kesinlikle pişman olmassın ikisindede diyebilriim

Sram da shimano kadar kaliteli bir markadır. Tabiki shimano sramdan yaklasık 50 yıl kadar önce kurulmus bir firmadır fakat sramda 25 yılda kendini cok fazla geliştirmiş ve hersekilde profesyonel ürünler üretmektedir bu yuzden marka olarak süphen olmasın sakın kalitesinden .

Sanırım bisikletin cift amortsorlu celik kadrolu bisikletlerden 2-3 gün içinde pedalların yalpalamaya baslıyor pedalı cevirriken tekerin dönüşü ayaklarınıza vuruyor ayaklarınız yalpalama yapıyor falan gibi gözlemlerim oldu o bisikletlerde fazla agır olması ve işini hiç yapamayan amortsorlerde cabası.

Sen zaten bu bisikletten sonra buna binersen farkı cok rahatlıkla anlıcaksın ve kesinlikle pişman olmassın ikisindede diyebilriim

7. Denizhan Pehlivan

Seviye:
    Peki çok teşekkür ederim tekrardan. Zaten altus shimanonun en alt sınıf viteslerinden. Evet kullandığım çift amortisörlüydü ve çok dandikti.

8. UmutSalcano

UmutSalcano Yeni Üye

Adı:
    umut kabakulak
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bak bende yenı bi salcano astro aldım boyum 1.58 felan 27.5 iyi oldu bana yani 26 sana biraz küçük

9. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    Konu en son 2014 nisanda yazılmıs. Boy konusunda kadro boyu önemlidir . 27.5 ve 26 inç jant boylarıdır 29 inc ve 28 inc olanlarda mevcuttur. Kadro boyları 15.5 - 21 inç gibidir size en ufak kadro boyu uygundur . Bu arada foruma hosgeldiniz hızlı bi giriş olmus ilk mesajdan