Salcano Astro M - Pişman olurmuyum acaba ?

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
hayırlı olsun ben de yakın zamana kadar whistle miwok 1052v alıcağım, kazasız belasız sürüşler :)

Scudo

ali karaca

Üye
Tepki
0
meraba arkadaşlar. bisikletim elime ulaştı.
. bisiklet paket içinde geldi bana. ön tekerlek çıkık , boğaz falan takılmamış olarak yani. gidip yetkili servise götürdüm toplatmaya. yalnız normalde zoom model boğaz yazarken marka belirtilmeyen resimlerdekine uymayan bi boğaz çıktı içinden. tuttuğumuz kol tutacaklarda resimlerdekine benzemiyor. basit bi sünger var resimlerdeki tırtıklı ince bi sap. üçüncü sorun ise arka tekerlekte fren pabucu falan sürtmediği halde gıcır gıcır bi ses geliyo bi türlü anlam veremedim , acaba milde falan bi sorun mu varki . 1 aylık bakıma erken götürmem gerekcek sanırım yalnız çözüm bulabilcem mi bilmiyorum.
anlayan bu modeli bilen kullanan arkadaşlar varsa yanıt verebilirmi acaba . hafta sonu teknik servise götürüp sorun u halletmeye çalışcam . açıkcası iççime pek sinmedi

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
boğaz konusunu aldığınız yere sorun derim.

elciklere gelince, resimdeki daha önce dikkatimi çekmemişti, siz söyledikten sonra farkettim, resimdeki farklıymış çünkü benimkinde de süngerimsi birşey var.

gelen sese gelince, ilk bakımdan önce normal olabilir, bisikletin her yeri şu anda yağsız, ayrıca bisiklete bindikçe ağırlığınızla birlikte bisikletin jant telleri gevşeyecek, bazı yerlerinden tıkırtılar gelecek vs.
mesela benimkinin arka tekerin akort ayarı bozuk, çok hafif de olsa teker sekiz çiziyor, ama bu haliyle bir kısmı bozuk toprak yol olmak üzere 500km+ bindim, fazla fazla biniyorum ki bisikletin ne kadar eksiği varsa ortaya çıksın diye.
1 hafta sonra bisikletin ilk bakımı var, bakalım ne olacak.

yani demem o ki gelen ses normal olabilir, ama anormal olduğunu düşünüyorsanız servise bi baktırın tabi.

ali karaca

Üye
Tepki
0
teşekkürler bicycler verdiğin bilgiler için. peki bişey sorabilirmiyim. senin bisikletinin boğazında zoom diye yazı yazıyormu benimkinde yokk öyle bişey. birde ilk bakımı 2 . haftada yaptırsak sanırım bi sorun olmaz deilmi

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
bugün baktım, 'zoom' yazısı filan göremedim.
demek ki 2 seçenek var:
ya salcano ikimizi de kandırdı :(
ya da endişe edecek bir durum yok :)

bakım konusunu bilmiyorum, en iyisi servise sorun.