Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Astro bu kadar evrim geçirebilir Loading......Complete %100 :)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında eyup.ozcan tarafından paylaşıldı.

1. eyup.ozcan

eyup.ozcan Aktif Üye

Seviye:
    Herkeze merhaba arkadaşlar
    Salcano Astro kadroya uyguladığım folyo kaplama işlemlerinin ayrıntılı fotoğrafları. Herhangi bir reklamcıda folyoyu bulabilirsiniz.Yazıları ve stickerlarıda corel draw programında kendim hazırlayıp yine reklamcıda bastırdım.
    Bisikletimde yaptığım parça değişimlerinden bazıları...

Kadro Salcano Astro
    Rock Shox Tora maşa
    SLX 3*9 vites kolları arka attırıcı ön attırıcı aynakol
    SLX göbek Xprod3 jantlar
    Deore V fren fren bacakları fren kolları
    RITCHEY comp sele borusu sele
    RITCHEY comp gidon boğazı AMEOBA SCUD gidon
    MAXXİSS CROSSMARK 2.10 lastikler

KADRONUN ORJİNAL HALİ

Uploaded with ImageShack.us

SALCANO YAZISI KAPATILDI

ASTRO YAZISI KAPATILDI

İSİM YAZILDI

CANNODALE STICKER YAPIŞTIRILDI

CANNODALE STICKER YAPIŞTIRILDI

ÖN KISMA LOGO

BUNLARDA ASTRONUN EVRİM GEÇİRMİŞ SON HALİ

Kamil BULUT, Yasin Kukur ve ozgurerdem bunu beğendi.
  2. ozgurerdem

ozgurerdem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    normalinden çok daha iyi. keşke cannondale kadrosu bulsaydın :) güle güle kullan. bol pedallamalar

3. Fatih Özçetin

Fatih Özçetin Aktif Üye

Seviye:
    Gercekten harika olmuşş güle güle binin

4. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Donanım iyileştirmeleri bütçe ve kişisel beklentiler ile alakalı olduğundan bir şey diyemem güle güle kullanaın. Ancak bir Salcanoyu makyajlayıp cannondale'e benzetmekteki amacınızı anlayamadım.

Bisikletinizden veya markasından utanıyormusunuz?, veya ne türlü bir sebepten dolayı böyle bir şey yaptınız. ? Ve yaptığınız masrafa ve harcadığınız zamana sizce değermi ? Cevabınız evet ise zaten bize diyecek bir şey kalmaz.

H.T ve Cem Coşkun bunu beğendi.
  5. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    :) Değmiş ki bizimle de paylaşıyor. Gayet hoş Eyüp, fikrimi biliyorsun. Yüzüne birde vernik gibi birşey yaparsan çalılardan soyulma olayını halledersen 10 numara olacak..

İnşallah yakın zamanda bütçe olurdaTrek, Specialized ve ya Cannondale gibi içide dışıda kaliteli bir kadro almak nasip olur..

Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  6. Berkant.dogan

Berkant.dogan Kıdemli Üye

Seviye:
    aynın cannondalegibi olmuş..

7. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Cannondale sanayazdım

8. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  9. eyup.ozcan

eyup.ozcan Aktif Üye

Seviye:
    Kadroyu değiştiricem yakında değiştirene kadar değişiklik istedim masrafı yok canım ister 5 dakikada eski haline getirim. diğer yandan kadromda çiziklerden korunmuş oluyor.Bisiklete upgrade yapmak ayıp ya da utanılacak birşey mi ne demek istediğinizi anlamadım.Zevkime göre yaptım anlaşılan herhangi bir markaya benzetmeye çalışmadım kadrodaki cannondale stickerlarınıda kafama göre yapıştırdım.siz bisikletsever değilsiniz bisikletini upgrade yapan birine söylediğiniz söz bisikletinizden veya markanızdan utanıyormusnuz? olmuş ne alaka yaa.

Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  10. eyup.ozcan

eyup.ozcan Aktif Üye

Seviye:
    Evet güzel kombinasyon yapmış iyi duruyor fakat birincisi dikkatli incelendiğinde bisikletin astro olduğu heryerinden belli.Benimkinde kadro haricinde bir vida bile astrodan değil.2 sene önce 1.8 bine satılmış salcano ng101 modeliyle neredeyse aynı sistem.İkincisi o boyalar özellikle jantlardaki boyadığınıza pişman eder bende jantları boyamıştım zımparayla lanet ede ede temizledim.Sağlıklı olmuyor çok çabuk kalkıyor. Teşekkür ederim yorumunuz için

11. eyup.ozcan

eyup.ozcan Aktif Üye

Seviye:
    Eyvallah uygun bulursam alacağım bi kadro işte:)

12. eyup.ozcan

eyup.ozcan Aktif Üye

Seviye:
    çok pahalı cannodndale kadrolarıda:)

13. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:

Bu sorudan hakikaten ne anlıyorsunuz. ?

Öncelikle bisikletinizde yaptığınız donanım iyileştirmelerine upgrade deniyor, Doğru, Mevcut donanınım beklentiler ve kullanım ihtiyacı sebebiyle daha iyisile değiştirilmedir. Ancak gövdede veya renginde ve görüntüde yapılan değişikliklerede custom ( kişiselleştirmek ) deniliyor.

Zaten size soru sormaktaki amacım yaptığınız upgrede çalışmasında değil , gövdede yaptığınız marka değişikliğine giden custom çalışmasında. Bir markaya benzetmeye çalışmadığınız söylüyorsunuz ancak bir markayı yaptığınız sticker ile tamamen bir başka marka gibi görünmesini sağlamışsınız. Soru bunun sebebi nedir. ? Ve benide bisikletsever olmamakla itham ediyorsunuz.

Yazdıklarımı ve verdiğiniz cevapları yeniden okurmusunuz. ?

Şu an yol bisikleti kullanıyorum ama önceki bisikletim Astro 242 Srd idi. Gayette keyifli bir modeldir.Ama bana hitap etmediği için yol bisikletine geçmeyi uygun buldum. Bir kaç ufakd değişiklik bende yaptım ancak kompe rengini değiştirip bir başka markayı çağırıştıracak sticker yapışma gibi bir fikrim olmadığı için bu yapmanızın sebebini merak ediyorum.ilk sorduğum sorudaki utanma lafına takılmayın , peşi sıra bunu yapma nedeninizin ne olduğunuda soruyorum.

Bisikletinize bir takım iyiletirmeler yapıp yayınlarsanız ve buna size göre olumsuz yorumlar gelince hemen bozulmayın. Çok beğenen olacağı gibi beğenmeyen veya yapılan işin maliyetini , kullanılan malzemelerin marka , model kodlarını, malzeme tedarikçilerinin yerlerini veya nedenini sorgulayan sorularda elbette gelebilir. Bu her forumda olabilecek bir olaydır. Bu halinden çok memnunum, yaptım oldu dersiniz, veya cannondale markasını çok seviyorum dersiniz , soruyu soran açısından olay biter. Olay kapanır.

Açtığınız konuyu karşılıklı tartışmaya çevirmeye hiç niyetim yok, bu yüzden sizde yazarken bunu düşünerek yazarsanız sevinirim. Son bir sorum olacak: Markalar çok ciddi yaptırımları olan , ulusalarası telif hakları ile korunurlar. Yaptığınız ve yayınladığınız custom çalışmasının başınıza telif hakları ihlali konulu bir mahkemede yargılanma ihtimali doğuracağını hiç düşündünüz mü. ?

Kamil BULUT ve H.T bunu beğendi.
  14. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisikletinize emek harcamışınız tebrik ediyorum. Yalnız fotoğraflar çok kötü çıkmış....

15. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Parça yükseltmeleri güzel ancak kadrodaki custom çalışması için tabiri caizse çakma cannondale tabirini kullanmak istiyorum:)Bu imitasyon adidas marka ayakkabı giymek gibi bir şey.Daha doğrusu bu psikolojiyi en iyi açıklayan şey MARKA TAKINTISI...Bu sadece sizin yaptığınız bir şey değil yanlış anlamayın ben genel anlamda konuşuyorum.
    Ama yine de bu bir tercihtir saygı duymak lazım.Elinize sağlık.Pol pedallamalar...

16. eyup.ozcan

eyup.ozcan Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim ama şunu anlatamıyrum ben heralde. Yaptığım işin yaptğın benzetmeyle uzaktan yakından ilgisi yok. Şuanda kadroyu değiştirecek param olmadığını için nerdeyse maaliyetsiz değişiklik yaptım sadece.Değişiklik yapmayı severim bisikletimde sıkılıyorum hep aynı bisikleti kullanınca.Yani atıyorum gidip bi scott kadro alırım 1 yıl kullanıım hem sıkılırım hem de kadrom korunsun diye folyo kapatırım tekrardan yne cannondale yaparım ya da aklıma gelen başka bi marka..Arkadaşım yarışcı 12 binnliralık en üst sistemli dağ bisikleti carbon kadro corratec revolution marka kadroyu gitti benim yöntemimle gitti salcano yaptı oda kadronun markayı kafasına göre değiştirip duruyor.Yaptığın benzetmeyle alakası olmayan başka amaçlarla yaptım görsellik daha güzel olduğu için markaya takılmadım görselliğe önem verdim..

Barış Güney bunu beğendi.
  17. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    herşeyi kenara bırak çok güzel olmuş :eek:

18. ygt127

ygt127 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ne kadar benzetirsen benzet cannondalenin kalitesini tutmaz

19. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hem dünya markası olması hem de çok iy komponentlere sahip olması nedeniyle tebrik ederim seçiminizden ötürü. Güle güle kullanmanız ve kazasız pedallar atmanız dileğiyle :)

20. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Son yaptığınız açıklamayı keşke ilk seferde yapsaydınız.. Bisikletinizi güle güle kullanın ancak marka telif hakları meselesinide biraz araştırın.

Görebildiğim kadarıyla orjinal elcikleri kullanıyorsunuz ,Ergonomik jelli elcik ile değiştirdiğinizde , özellikle bozuk yollardan yokuş aşağı inişlerde ,sürüş kontorfonuzun nasıl değiştiğine siz bile inanamayacaksınız.