Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Astro Almayı Düşünüyorum. Önerilerinizi Bekliyorum

Konu, 'Salcano' kısmında Emrehan TÜZÜN tarafından paylaşıldı.

1. Emrehan TÜZÜN

Emrehan TÜZÜN Üye

Seviye:
    Merhabalar.:60:

Bir yıldır sitenizi takip ediyorum ve bir çok konuyu zevkle okudum ama yeni üye oldum. Tebrik ediyorum, forumunuz alanının en iyisi, arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Gelişmesine katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.:in:

Ben 15 yaşında bir bisiklet meraklısıyım. Hergün süreceğim, arada trafikde 7 km mesafedeki liseme gidip geleceğim, caddelerde hız yapacağım, kaldırımlardan atlayıp önünü kaldıracağım, şık, arkadaşlarıma hava atacağım:)rolleyes: affınıza sığınıyorum) bir dağ bisikleti(Ankara-Keçiören'de yaşıyorum ve belediyemiz sağolsun yollar ve kaldırımlar bisikletlerin haşatını çıkarıyor) arıyorum. Bir öğrenci olarak bütcem en fazla 400TL.

İkinci el bisiklet almayı düşünmüyorum, çünkü bisikletlerin ne kadar hor kullanılabileceğini ve sorun çıkarabileceğini kendi Ümit'imden biliyorum.

Uzun süren bir araştırma süreci sonrasında Salcano Astro(26"Jant-18"Kadro Boyu) satın almaya karar verdim.(Erdoğanlar Bisiklet'te 412TL.)Araştırdığım kadarıyla fiyat/performans oranı çok başarılı.

Salcano 26 Jant ASTRO Dağ Bisikleti

KADRO : 26" ALUMİNYUM 6061
    BOĞAZ : ZOOM ALUMİNYUM AHEAD TDS-A72
    GİDON : ZOOM ALUMİNYUM 31.8
    SELE BORUSU : ZOOM ALUMİNYUM 27.2
    FURŞ TAKIMI : FP-H806
    ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO TZ SERİSİ
    ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO ALTUS
    AYNAKOL : SHIMANO FC-M151
    FREN TAKIMI : SHIMANO V FREN BR-M422
    RUBLE : SHIMANO CS-HG30
    VİTES/FREN KOLU : SHIMANO ALTUS ST-EF60
    LASTİK : CST CRITER
    JANT : SALCANO X-PRO2 (WEINMANN) ÇİFT DUVARLI 2x12 ÖZEL ÖRÜM
    JANT TELİ : FLAT SPOKE
    MAŞA : RST OMNI 191 C7
    KADRO BOYU ÖLÇÜLERİ : 16",18"
    BİSİKLET AĞIRLIĞI (KG) : 14.6

Biraz bekle; Sedona Borla, Kron xc500 al derseniz kullanmadım ama, hem bana göre pahalı, hemde tasarımları hoşuma gitmedi.

En çok önemsediğim konu Salcano Astro'nun fiyatlarının ne zaman düşeceği. "0" olduğu sürece eski model olmasında bir mahzur yok. Daha ucuza alabileceğim bir yer bulursanız lütfen tavsiye edin.

Her çeşit cevap,eleştiri, yorum ve tavsiyelerinize açığım.
    Şimdiden Teşekkürler.

2. M.Ali Avcı

M.Ali Avcı Yeni Üye

Haziran 2009 da salkano aldım. vitesler şimano idi. Ancak aylık periyodik bakıma bu gün gittigimde fren tellerinin kısa oldugunu ve 15 liraya degişecegini söyledi Bakırköydeki Metşn bisiklet. Sebebini sordugumda ise 350 liralık ucuz bisiklet alırsanız böyle olur dedi. Peki bu parca hatası degilmi dedigimde ise hayır dedi ve 2 aylık bisikletin fren telleri imalat hatası olarak kısa geldiginden yenisini parayla taktı. Yarın Tüketici mahkemesine başvuracagım.

Emrehan TÜZÜN bunu beğendi.
  3. M.Ali Avcı

M.Ali Avcı Yeni Üye

Ürün ne kadar iyi olursa olsun satış sonrası hizmet kötü ise işe yaramaz

4. Mehmet Can Çimir

Mehmet Can Çimir Üye

Seviye:
    350 liraya aldığınız bisikletten nasıl bir performans bekliyorsunuz? Fren telleri kısa ise bu zamana kadar nasıl fren yaptınız? O servis sizden para kazanmak istemiş, o yüzden öyle bişey söylemiş. Yaşınız kaç bilmiyorum ama herkese aldanmayın lütfen. İnanın fiyat/performans olarak günlük kullanımda Salcano'dan daha üstün marka yok. Yarış vs demiyorum, günlük kullanım...

Saygılar.

5. SAMET GÖRÜR

SAMET GÖRÜR Yeni Üye

Seviye:
    genç kardeşim merhaba. bende birkaç ay önce astro 16 inch almıştım. şu ana kadar 2000km kadar yol yaptım ve ne bir sorun çıkardı ne de ilk günkü performansından bir şey kaybetti. hem şu anda fiyatı da çok uygun . fiyat - kalite açısından gerçekten iyi. tavsiye ederim. kolay gelsin.

6. M.Ali Avcı

M.Ali Avcı Yeni Üye

Arkadaşım ben salcanoyu degil servisi beğenmediğimi söylüyorum. Ayrıca sorunum fren telleri degil yanlış yazdım dün vites telleri idi özür dilerim.
    Servis(Bakırköy Metin Bisiklet) aynen şöyle dedi. Salcano 350 liralık ucuz bisiklet ürettigi için vites tellerini kısa ve ucuz malzemelerden kullanıyor. Bizde bunları ücret karşılıgı degiştiriyoruz dedi.
    Ben de bunun imalat hatası oldugunu söylememe ragmen kabul etmediler ve 1.5 aylık bisiklet için garanti kapsamında olmasına ragmen kısa takılan vites teli için 15 lirayı aldılar.

7. SAMET GÖRÜR

SAMET GÖRÜR Yeni Üye

Seviye:
    servise 350 tl az görünüyorsa 15 tl yi almayıverseymiş..şaka bir yana , bu durum kesinlikle garanti kapsamına girer.

8. Mehmet Can Çimir

Mehmet Can Çimir Üye

Seviye:
    Vites teli ise durum farklı tabii. Vites teli problemi Salcano'nun sorumluluğunda olması lazım... Ama bir vites teline de 15 TL alınmaz... Ben 50 Kuruşa alıyorum, 50 Kuruş da spirali etti 1 Lira... şaka yapmıyorum gerçekten o fiyatlara alıyorum, daha yeni komple takım aldım. Her şey dahil 5 lira bile tutmadı...

9. M.Ali Avcı

M.Ali Avcı Yeni Üye

Gerçekten vites teli için 15 TL aldı. Yarın Pazartesi Gaziosmanpaşa Fabrikayı arıyacağm bakalım nolacak