Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Astro 270 SV Evde Kurulum ;)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Abdullah Yücel tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Yücel

Abdullah Yücel Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2 Gün Önce Hepsiburada.com'dan sipariş verdiğim bisikletim bugün elime ulaştı. Kargo geldiği sırada derste olduğum için eve teslim olamadı :) Gidip kargo şirketinin bayisinden almam gerekti falan filan.
    Gelir gelmez orasında burasında birşey varmı diye kontrol ettim . Sonra hemen kuruluma geçtim

İçinden en azından alyan anahtarları çıksaydı çok memnun olurdum ama mecbur başkasına muhtaç olduk
    Rengi çok hoşuma gitti. Önceden çekilen fotoğraflarına bakıyorum , kendi çektiğim fotoğraflara bakıyorum , yok canlı rengi çok daha güzel
    Amortisör kilit telini halen daha takamadım nasıl takılacağını bilmiyorum yarın servisteki elemanlar halleder İnşAllah onu. Birde zilimizin vidasını sıkamadım tek kişi olduğum için hem sabitleyip hem tornavida kullanamadım. Onuda servise bıraktım.
    Seleyi takmak , bisikletin tamamını montajlamaktan daha uzun sürdü, bitürlü mantığını çözemedim. En sonunda fotoğraflara bakarak yaptım . Meğer seleden parça sökmek gerekiyormuş :)

Veee Son Hali
    Bikaç gün öncesinde kafama bisiklet almayı koydum bu bisikletten haberim bile yoktu. Bu forumdaki arkadaşlar sayesinde bu bisikleti gördüm ve özelliklerini çok beğendim ki burda "Mert C." arkadaşıma çok teşekkür ederim. Bisikleti bana tanıttı , soru sordum cevapladı... İlgine teşekkür ederim arkadaşım. İndirimi kaçırmadan hemen ,12 taksit maksit aldım bişekilde :)
    Çiğli-Ege Üniversitesi arası 16 Km falan yaklaşık. Okula bundan sonra bisikletlen gitmeyi düşünüyorum :) İzmir'in havasıda müsait .
    Peki arkadaşlar bu bisiklete ne aksesuar alıyım ? Kilit , iç lastik , pompa benim aklıma gelenler varsa eklemek istediğiniz buyrun .
    Yola çıkınca da birsürü fotoğraf çekicem İnşAllah.

2. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kilit şart tabiki, 100% koruma sağlamaz ama caydırıcılığı var biraz. kilitsiz durmaz yerinde :)
    bisiklete aksesuar almadan önce iyisinden bir kask ve eldiven, sonra matara kafesi, km saati, akşamları da kullanacaksan far, isteğe bağlı zincir çizmesin diye kadro koruyucu, asfalt ağırlıklı kullanacaksan daha dişsiz ve ince lastik vs...

yama yapabileceksen yanında yama seti taşıman yeter, kolay kolay yama tutmayacak bir patlak olmaz. istersen taşıyabilirsin tabi yedek iç lastik de...
    yama setin ya da iç lastiğin varsa pompa da taşımalısın tabi, ama bunlar yoksa pompanın da anlamı olmaz. zamanla basıncı düşen lastiğini 2-3 haftada bir benzin istasyonunda şişirebilirsin, onun için pompa almana gerek yok.
    yama seti taşıyacaksan kadro ya da sele altına çanta da gerekiyor tabi :) yani patlama ihtimaline karşı alacaksan tam set alacak ve bayağı bir ekipman taşıyacaksın. benim 500km'yi geçtiğim halde bir kez bile lastiklerim patlamadı şimdiye kadar.

renk özellikle benim fotoğraflarımda güneş altında olduğundan ve kamera ayarları da tam olmadığından çok soluk çıkmış :) konuda da yazmıştım daha parlak ve koyu bir kırmızı olduğunu :D

Çağlayan, Adem Kaya ve Abdullah Yücel bunu beğendi.
  3. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Kadro boyu 18 galiba. Umarım boyuna uygundur yoksa geri vermen daha yararlı olur.

Mert C. bunu beğendi.
  4. Abdullah Yücel

Abdullah Yücel Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1,78 Boyum var . Araştırdım bana 18 önerdiler. Kadro boyuda 18 . Sorun çıkmaz diye düşünüyorum

Mert C. bunu beğendi.
  5. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun bisiklet 670 liraydı sanırım internet fiyatı alıp satmayı düşünüyorum piyasasına uygun:D Zinciri 100 km'de bir yağlayın yağı zincir aralarına dökün ve pedalı 4 5 tur döndürün.Ayrıca bir adet iç lastik,alyen takımı,yama takımı,pompa,ben 9-10 vs.. anahtar ayrıca 1 adet vites teli 1 adet fren teli de taşıyorum,en kopmaz dediğim yerde tel kopmuştu'da:dAyrıca üzerindeki lastiklerle 9700 km yol yaptım 50-55 psı hava basın sürekli asfaltta gideceksiniz hem lastik yere yapışmaz,araziye girince'de 35 38 psı en iyi randıman aldığım hava basıncıydı:D Burdan en alt resimde 9 bin km sonraki halini görebilirsiniz;http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=122271&highlight=

Mert C. bunu beğendi.
  6. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Tamamdır sorun yok tam sana göre. Güle güle kazasız sürmen dileğiyle.

Mert C. ve Abdullah Yücel bunu beğendi.
  7. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun,

Aksesuar olarak öncelik sıralaması ; Kask > Eldiven > Kilit,

İzmir'deki tüm arkadaşlar ile ve sizinle bir gün beraber pedallamak dileğiyle..

Mert C. ve Abdullah Yücel bunu beğendi.
  8. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    9700km kullandığınıza ve memnun olduğunuza göre pek sorun yaratmıyor sanırım, ama resmi sitesinde 50-65psi aralığı öneriliyor. 35-38 psi ile lastikleri ezebilirsiniz, zaten yarış lastiği olup hafiflik için ince yanaklı üretildiğinden ezilmeye de uygun gibi sanki...
    http://www.conti-online.com/www/bicycle_de_en/themes/mtb/cc_marathon/raceking_en.html asfalt ve hafif bozuk yolda kullandığımdan üst sınıra yakın kullanıyorum ben, bastığımda 65'e basıp ara ara yeniliyorum havasını.

teli nasıl kopardınız acaba? kazada vs. yerde sürüklenmediği sürece normal kullanımda "özellikle vites telinin" kopmasına anlam veremiyorum.

9. Abdullah Yücel

Abdullah Yücel Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok isterim abicim. Ben İzmir'de yeniyim. Bu sene üniversiteyi kazanınca geldim buraya. Bisiklet vasıtasıyla heryeri gezmek istiyorum .

Çağlayan ve Mert C. bunu beğendi.
  10. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Tabiki neden olmasın,hatta Bisiklet forum İzmir grubu olarak bir grup oluşturabiliriz.. :)

11. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaptan araziye 55 60 psı havayla girerseniz hem zevk almazsınız(şahsen almıyorum) hemde o janta zarar veririm diye tercih etmiyorum.Lastiğin üzerinde bir sınır vardır alt ve üst diye siz eğer 20 25 psı'de kullanırsanız dediğiniz doğru ama arazide az da olsa konfor lazım,yoksa bisiklet dengesiz hareket eder.Ben bu yüzden jantı çatlatmıştım.Vites telini kopmadan 2 ay önce filan değiştirmiştim,her halde bisikletçi fazla sıkmış bir kaç tel kopmuştu bir şey olmaz dedim ertesi gün uzun bir yol yaptım vitesi atarken elim resmen fırladı 30 cm ileriye kafam gidona çarpacaktı:D dedim kumandayı kırdım her halde neyse tel mefta olmuş.

12. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu lastik sonuçta arazi lastiği, kullanım alanı belli. continental tarafından önerilen 50-65 psi aralığı asfalt kullanımı için değil ki... :)
    arazide düşük basınç daha rahat elbette, ancak alt sınır bir arazi lastiğinde 50 psi olarak belirlenmişse bunun da bir sebebi olmalı gibi geliyor bana. :D

bir anda 30cm ileri gitmenize sebep olacak kadar sert mi vites kolu? :D ben çok rahat, fazla bir güç uygulamadan geçiriyorum. tel kopup kol boşa çıksa zor farkederim :rolleyes:

13. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Siz o hava basıncıyla rahat ediyorsanız ne ala:D Benim şuan kullandığım Mıchelın Lastik'te alt sınır 29 üst sınır 68 yazıyor.Tabi ben 68 psı basamıyorum çünkü kullandığım iç lastik en fazla 55 psı dayanıyor.Bu arada yarışlara giden bir abiye Hatta geçtiğimiz Kasım ayında Antalya MTB yarışında 2.olan bu kişiye 45-50 psı dolaylarında ki lastiklerimi sıkmasını ve bu lastiğin arazide nasıl olacağını sordum lastiği sıktı bu ne olum dedi taş gibi bunla rahat edemezsin dedi.Nerdeyse 30-35 psı'ye indirdim'de ancak tamam dedi ona da baş sallıyarak.

14. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    işte bu yüzden birinci olamamış :islik: :p
    bozuk yollar kısa mesafeyse genelde ayakta gidiyorum, rahat edemiyorum tabiki :) çok sarsılıyor. ama genel kullanımım düz yol olduğundan üst sınırda kullanmak çoğunlukla yararıma oluyor.

15. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Masanin kilit telini kilit acikken iceri dogru sokcaksin ondan sonra iceri giren kucuk bir delik var ordan sikiliyor dikey bir delik degil yatay bir delik.Kolay gelsin

16. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kilit yerini en küçük alyan ile kenarından sıkabilirsiniz

bozuk ve toprak yolda hava düşürülmesinde fayda var 65 psiden 50 psi gibi

17. mehmet faruk türker

mehmet faruk türker Üye

Seviye:
    izmirde çok fazla gruplar var oturduğun semtte mutlaka bit grup vardır hangi üniversitedesin ?

18. Abdullah Yücel

Abdullah Yücel Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ege Üniversitesi

19. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Güle güle kullanın fiyatına göre çok güzel bir bisiklet. :)

Öncelikle birkaç noktaya değinmek istiyorum. Bisiklet sürerken doğru açıyı yakalamak için bisikletinizde birkaç değişiklik yapmanız gerekecek. Forumda sele yüksekliği ayarı, lastiklere ne kadar hava basılmalı, çapraz vites kullanımı vs vs bunları okumanızı tavsiye ederim. Birde Vites-Fren kolları açısı çok kötü onları tam zıttı yönde ayarlamanız gerekiyor yani aynı şekilde ama aşağı doğru bakmalı. Böyle kullanırsanız bir noktadan sonra ellerinizde ağrı oluşur.

20. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun başlangıç için donanım ve fiyat bakımından çok mantıklı bir seçim ancak asfaltta kullanacaksanız 2.2 lastikler size işkence gibi gelecektir söyleyeyim şimdiden. 1.75 gibi biraz daha ince lastik takarsanız baya rahatlatır şimdiden keyifli pedallamalar. :)

Berke bunu beğendi.