Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Astro 242 SRD

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bülent samsunlu tarafından paylaşıldı.

1. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    yeni aldım,doğrum seçim mi bilmiyorum?:)

kadir34 bunu beğendi.
  2. Mehmet GUMUSTEKIN

Mehmet GUMUSTEKIN Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Hayırlı uğurlu olsun :) Ben de aynısını kullanıyorum. Hidrolik disk fren olmasından dolayı tercih etmiştim. Şimdi biraz pişmanlık duyuyorum. İlk çıktığım turda arka lastik patladı. Dış lastiklerin yanak kısmı çok ince. Dişli kısımları da pek sağlam gibi gelmedi. Neyse, iç lastiği tamir ettim ama sonra tekerleği taktıktan sonra disklerde sürtünme meydana geldi. Götürdüm yine aldığım yere biraz düzeltme yaptı usta. Sonra lastik yine patladı. Bu kez iç lastik değiştirildi. Ancak tekerleği takınca diskler yine sürtme yapıyor. Ne kadar ayarlasam da sürtünme sesleri geliyor. Bu da canını sıkıyor insanın. Yani ben aldığıma pişman oldum sırf bu disk fren yüzünden :(

bülent samsunlu bunu beğendi.
  3. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    http://img40.imageshack.us/img40/1610/3943417986gv4hl2.jpg

Bu veya benzeri bir vida sabitleyici alıp, tüm vidala ve civataları uygun anahtarlarla söküp bu kimyasalla sıvayıp yeniden takarsanız menfaatine olur. Disk rotor vidalarının gevşemesinden dolayı bir araca arkadan girince mecburen öyle yaptım.
    Eğer kayıp vidalar varsa ise telafi ederken , aynı ölçülerde paslanmaz çelik ile değiştiriniz.Kendi kendine çıkan düşen vidanız kalmayacaktır.

4. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun.Güzel bir seçim yapmışsınız.Aynı bisikletten ben de kullanıyorum ve gayet memnunum.Sram x4 vites sistemi gayet iyi çalışıyor.Frenler sürtmesi dışında gayet iyi tutuyor.(Ben ön diski bir türlü ayarlayamadım.Tam ayarlıyorum biraz kullandıktan sonra aynı ses.Ama alıştım artık :) )Yalnız Mehmet in söylediği gibi race king lastikler çabuk patlıyor.Ve patlayınca bi anda soluyor.Buda ciddi risk doğuruyor.Bu yüzden dış lastikleri değiştirdim.Ayrıca, rotor vidalarına mavi bir boya sürülmüş mü bir kontrol et.Sürülmemişse düşüyor.Benim ön arka hepsi gevşedi ve bazıları düştü.Takıyorum gene gevşiyor.Yetkili servise götürürsen yardımcı olabilirler.Başka aklına takılan bir soru varsa sorabilirsin.

bülent samsunlu bunu beğendi.