Salcano Astro 210 V model yükseltme

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar şuanda salcano astro 210 v kullanıcısıyım fakat model yükseltmek istiyorum ve bütçem sınırlı. Öncelikle hidrolik disk frene geçmek istiyorum ancak bu bisiklet üzerinden modifikasyon mu yapsam yoksa bunu satıp yeni bir bisiklet mi alsam kararsızım. Aslında şuanki bisikletimden de çok memnumum fakat içimde sürekli hidrolik frene geçme isteği var. Bu bisikleti satarsam yada parça değiştirirsem maksimum bütçem 500 tl olacak. Yardımcı olursanız sevinirim.

Scudo

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
o bisiklete hidrolik fren takılmıyor yani kaliper tutacak yerleri yok kadroda ve maşada diye zannediyorum o yüzden siz onu elinizden çıkartın başka seçeneklere yönelin

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
maşam disk fren uyumlu vida yerlerine dikkat etmiştim fakat kadrodan emin değilim. eğer tüm astro kadroları aynıysa astro 212 hd modelinde olduğu gibi kadromun disk fren uyumlu olması gerekli.

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
kadroyu bir iki defa gördüm desem yeridir ancak internet üzerinden bisikletinizin temsili resmini atarsanız yardımcı olabilirim

(link)
galiba bu bisikletiniz bu kadroda resimden anlıyabişdiğim kadarıyla kaliper yeri yok kadroda ne yazık ki dediğim gibi elinizden çıkartıp yeni bisiklet almalısınız

Sercan Can

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Carraro
Göbek değişecek, göbek yerine jant seti almak daha mantıklı gelecek, fren kolları ve buna bağlı vites kolları değişecek derken sırf bir fren sistemi yüzünden 500TL harcayacaksın. Bence hiç akıl kârı değil.

Satıp üzerine 500TL ekleyerek hem vites sistemi bir kademe daha yüksek hemde hidrolikli bir bisiklet almak daha iyi olur.

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
peki satabileceğim fiyat ve yeni alabileceğim bisiklet konusunda fikriniz var mı ? kullanıma bağlı olarak birkaç çizik dışında bisikletim sorunsuz garantisi devam ediyo ve 4.5 ay önce almıştım