Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Astro 210 V mi Sedona 701 mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Emre Semerci tarafından paylaşıldı.

1. Emre Semerci

Emre Semerci Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Merhaba. Aranıza yeni katıldım.
    Bulunduğum şehirde (Çanakkale) ikinci el iki tane bisiklet buldum. Birkaç gün içinde alacağım.

Salcano Astro 210V: 430 TL
    Sedona 701: 500 TL

Kullanım amacım tur&şehir bisikleti olacak.
    Fikirlerinizi alabilir miyim?

Aynı konudan yine açılmış burada ve Salcano denmiş çoğunlukla. Yine bu konuyu başka bir forumda sordum orada da Salcano dendi. Siz ne önerirsiniz? Özellikle uzun yolda nasıl olur Salcano?

Şehirler arası tur planım var.

2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Kullanım amacım tur sehir bisikleti olacak demişsin fakat 2 side dag bisikletidir öncelikle onu belirtmekte fayda var daha sonra 2 bisiklette firmaların en alttan baslangıc bisikletleridir fakat 2 side üzmez temizligine bak salcanoyu biraz daha pazarlık yap al derim ama dedigim gibi sehir asfalt cok sık kulnıcaksan baska modellere bak yada ince lastik takarsın olur biter hayuırlısı olsun

3. Emre Semerci

Emre Semerci Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Evet ikisinin de tur bisikleti olmadığının farkındayım. Ama bütçem kısıtlı ve şu aşamada profesyonel bir şey istemiyorum. Asfaltta değil de köy yollarında daha çok kullanacağım. Rotam o şekilde, ana yol değil de tali yol içeriyor daha çok.

Salcano alıp ince lastik taktırılabilir ileride. Ben de böyle düşünüyorum.

Peki tur&şehir kategorisinde başlangıç için marka-model tavsiyeniz var mıdır?

4. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    http://forum.donanimhaber.com/m_89447230/tm.htm su baslıkta biri almıs böyle bişe düşünebilirsiniz lastik capından dolayı daha fazla yol almanızı saglar uzun masefelerde daha az yorulursnuz yoksa mtb de köy yoları için iyi bir secenektir fakat 26 jant oldugundan daha fazla yorabilir.

salcanonun city fun ve city sport modelleri var sayı arttıkca fiyat azalıyor kendinize göre bakabilirisniz 2. el yada sıfır. city sport 40-50-60

5. Emre Semerci

Emre Semerci Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Teşekkürler

Biraz da şehir&tur bisikleti araştırayım ama şu anda kararım Salcano'yu alıp gerektiğinde lastik vs. değişimi yaparak her iki türlü de kullanmak.

6. Onur kurtuluş

Onur kurtuluş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sedona 700v ye çok uygun fiyat verilmiş sitesinde 365 dolar gözüküyor hangi bayi acaba