Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Astro 10 29er mi yoksa İnsomnia 293 mü alayım.

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Musa Karaoğlan tarafından paylaşıldı.

1. Musa Karaoğlan

Musa Karaoğlan Üye

Seviye:
    Herkese merhabalar,
    Uzunca bir süredir bisikleti kenara bırakıp arabaya yönelince dizlerimin kireçlendiğini farkettim ve yeniden dönüş zamanı olduğunu düşündüm.
    Ama bisikletim 1986 model olduğundan 24 yıl üzerine artık yeni bisiklet almaya karar verdim.(1989 da almıştım)

Seçimim 29'' ten yana olacak,neredeyse tüm marka ve modelleri inceledim,sonunda Salcano Astro 10 bütçeme göre en iyi seçenek olarak gözüktü.
    Carraro Bıg 829 da güzel ama donanımı hakkında düzgün bilgi yok,sanki bişeyleri eksik gibi.
    Fakat aklımın bir köşesinde de 2el satılıklarda olan İnsomnia 293 Sram var.

Şimdi size sorum,acaba sıfır Astro mu yoksa az kullanıldığı söylenen İnsomnia 293 mi almalıyım.
    Salcanonun servis ve parça sıkıntısınıda okudum ama çokda takmıyorum,sonuçta elim takım tutuyor,çok çok tamiri kendim yaparım.

Bide kafamı kurcalayan,Sram X5 ve Avid1 H disk frenin nasıl olduğu,kalitesi sağlamlığı nedir.
    Astrodaki Altus a göre Sram X5 in kaliteli olduğunu burada okudum,ama içim halen acaba diyor.
    Servise sordum,sen ne alırsan al ama Shimanodan şaşma dedi,Sramda sorun olsa parçası zor bulunurmuş,bulunsa da pahalı olurmuş,sizce doğrumudur.

Günlerdir konuları okumaktan bir hal oldum,bana bir yol gösterebilirseniz sevinirim.
    Herkese bol pedallamalar dilerim.

2. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  3. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    shimanonun parçası daha zor bulunur bu bir gerçek fabrikadan isticen de o sana göndericekte uzun iş shimano stokta mal bırakmaz,sram daha çok yarışcılara göre tasarlanıyor ve ömürleri fazla olmuyor shimanodan rubleni sram dan da vites kollarını ve aktarıcılarını aynakolunuda shimanodan al 10 numara 5 yıldız olur

4. selami atay

selami atay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    salcano astro 270 srd kullanıyorum vites ve göbekler sram x5 memnunum iki yılı geçti halen hiç bakım görmedi vidasını bile oynatmadım her gün 44km yol gidiyorum dağ turları hariç sramdan şaşma derim sram x5 deore ile eşdeğer görüyorlar

5. Musa Karaoğlan

Musa Karaoğlan Üye

Seviye:
  6. Musa Karaoğlan

Musa Karaoğlan Üye

Seviye:
    Baktımki bu ClaudButler denen bisiklet aradığım tüm özellikleri barındırıyor,siparişi geçip ödemesini yaptım simdi kargo bekliyorum.

7. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sram kolay ve hızlı geçiş sağlar ömrü kısadır....Çalışma prensibi 1:1 dir..Sram x5 Altusdan her türlü üstündür..Sram X5,Acera ya denk gelmektedir..

8. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayirli olsun

Musa Karaoğlan bunu beğendi.
  9. Musa Karaoğlan

Musa Karaoğlan Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim,