Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Assos 50

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Olcayyılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Olcayyılmaz

Olcayyılmaz Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Başlıktaki bisiklet sizce nasıl ? yorumlarını bekliyorum :)

X7 modeli :)

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    max limitiniz bumu peki?

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kullanıyorum tavsiye ederim, forumdada incelemesini bulabilirsin.

4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    CANNONDALE TRAIL SL 3 -SL 4-SL 5 Bakardım,ben olsam.

Tuna Kalın bunu beğendi.
  5. Tuna Kalın

Tuna Kalın Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Neden Cannondale bakardın ?

6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Salcanoya okadar para verene kadar;dünya markası kadrosu kendini ispatlamış bir bisiklete binmek daha mantıklı değilmi.

7. Tuna Kalın

Tuna Kalın Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gayet mantıklı :) Bende senin gibi düşündüm ve Cannondale aldım.

Oğuzhan k bunu beğendi.
  8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Cannondale da çok pahalı ülkemizde mesela bu salcano'nun dengi trail sl3 modeli var hatta 100 lira daha pahalı hala acera/deore 9 sistemden, yaylı maşadan ve shimano br fren sisteminden bahsediliyor. Kadroyu kırmak için çok sert bir arazide olman ve seninde çok sert kullanman lazım hadi sert kullanıyorsun diyelim o kadar sert bir arazi yok Türkiye'de. Kısaca ben donanımı tercih ederim çok ağır şartlara girilmeyecekse. Sen şimdi asfaltta mtb sürüyorsan sağlam kadroya hiç ama hiç gerek yok.

Berke bunu beğendi.
  9. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Cannondaleye söz yok ama . Bu bütçedeki bisikletlerinin donanımı çok komik oluyor . Assos 50 deki donanım mavic crossride jant , full x7 set , rock shox recon , full ritchey . İnsanın ister istemez alası geliyor kadrosu hakkında herkes başka bir şey desede.

Mert C., Berke ve Oğuzhan k bunu beğendi.
  10. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    O kadar para verip alt seviye donanımlı bisiklete binmezdim.

11. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ama şuda bir gerçekki bizim üstünde durduğumuz en azından benim durduğum konu kadro sağlamlığı donanım yükseltilir ne olursa olsu yeni bisikletlerin hepsinde 3 aşağı 5 yukarı yapılıyor. ama kadro gittimi donanımın ne anlamı kalıyorki.

12. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    extreme spor yapmayanlar bence kadrolar arasındaki farkı o kadar anlamıyacaktır kadro değiştirmesi daha ucuzdur donanımı yükseltmek daha pahalıya gelir bence
    bende donanım dedim ve salcano aldım memnunum aklımdaki kadro ghost ilerde değiştiririm belki bana ucuza gelmiş olur

13. Tuna Kalın

Tuna Kalın Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Biz biniyoruz bakalım zaman ne gösterecek

14. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    donanım nasıl değişiyorsa kadro da değişebiliyor... nasıl bir mantıktır bu çözemedim, aynı mantıkta yazılmış bir sürü mesaj var.
    kadro da bisiklet donanımının bir parçasıdır, yükseltilebilir.
    salcano kadrosu da kolay kolay gitmez, giderse de yeni kadro gelir.

yerli marka olduğundan, geçmişteki kalitesi ve düşük seviyeli çelik kadro bisikletlerinden kaynaklı kötü imajından dolayı ön yargı var salcano'ya karşı. ancak günümüzde kendini geliştirmiş ve yüksek kalitede kadrolara sahip bir marka...

15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Dünya markası dediğiniz kadrolar, inanın aldığım aldığım bisikletin kadrosu ile aynı. Kadro nekadar kaliteli olursa olsun sonuçta donanımlar kadrolara göre üretildikleri için her donanımı her kadroda kullanamayacağınız için yerli alıp yüksek donanımlı bir bisiklet alırsanız hem fazla paranız cebinizde kalır hemde dünya markalarında okadar para veremeyeceğiniz üst seviye donanımlı bisikletleri yerli markalarda bulup alabilirsiniz. Dünya markasına okadar para verirsin istediğin performansı alamazsın sadece dünya markası almış olursun. Salcano'da bir dünya markası ama okadar yaygın değil. Ben bisikletimden gayet memnunum çok para verip marka adını almak bence gereksiz. Özellikle türkiyede bisiklet alacak birisi yabancı markalardan uzak durmalı verilen okadar paraya yazık.

Örümböcük ve Mert C. bunu beğendi.
  16. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bana zamanında bisikletimi alırken Carraro sportive 224 demişlerdi. Ama ben az bir karşılaştırma yapıp direk Salcano aldım. Sadece lastik bile sebep olarak yetti. Ayrıca ben ikinci defa Salcano kullanıyorum ve gayet güzel olduğunu rahatça söyleyebilirim. Kimse korkmasın, Salcano iyidir. Sadece bisikletin vidalarını ezberlemek zorunda bırakması gibi bir durum var ama o da ciddi binenler için. Aracı tanımayan sonuçta sorun yaşar.

Mert C. bunu beğendi.
  17. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Benimkimi nasıl mantık;anlatayım ozaman ben marka hastası veya ağırlık takıntısı olan biri hiç olmadım;şimdi benim asıl ilgilendiğim üzerinde beni taşıyan alet ne kadar sağlam sonuçda ben o kadro üzerindeyim;doğrumu beni o taşıyacak ,tartacak donanım ultegra olsa ne olur alivio olsa ne olur sora olsa ne olur.kim diyor kadrolar'da donanımlar uymaz bende 50 çeşit bisiklet var hepsini bir şekilde birbirine uyduruyorum donanım takıntılarınız yüzünden insanları doğru yönlendirmiyorsunuz yapmayın bunu evet salcano dünya markası doğru özellikle xrs serisine bakınca vay diyorum nasıl bir yol bisikletidir bu niye ben daha önce almadım bunu diye:))) kızmayın hemen bende salcano folda vardı katlanır şimdi dahon var ama dahon bana onun verdiği zevki'de vermiyor açıkcası.bayileri ve satıcılarını hiç katmıyorum bile satış sonrası destek ve arge yide bir araştrın bence.

18. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    http://www.campagnolo.com/jsp/en/index/index.jsp donanım donanım diye tutturan arkadaşlarım buyrun size donanım;millet göz zevki yapsın biraz bu arada ben salcanolarda göremedim bu donanımdan:) dünya markası bir bisiklet'te olması gerekmezmi.

19. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu fiyat aralığında Salcano Assos 50 X7 kesinlikle çok iyi bir bisiklet. Bu donanım tercih edilir kesinlikle. Ben de Assos40 X7 düşünüyorum. Sürekli bisiklete birlikte bindiğim arkadaşım Insomnia 50 kullanıyor. 6 aydır tık demedi, kesinlikle Salcano önyargıları bir kenara bırakırsanız, bu önyargıları kolayca parçalayacak bir marka.

Örümböcük bunu beğendi.