İnceleme Salcano Assos 50 SLX

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kardeş şunu itiraf ediyorum yanılmıyorsam Assos 50 kullanıyorsun. Bisikletinin torku benimkinden yüksek.çunki bende 2,yapraklı aynakol var.bu yüzden ilk dişli 24t. Bilirsin bayırlarda torkun ne kadar önemli olduğunu.yani seninki ile daha rahat tırmanış .birde 26 jant arazide 27.5 den daha performadlı.benim modelin 26 jantı uretilmedi malesef.birşey sormak istiyorum,fren pistonlarım çok mu dışarıda?seninki de böyle mi?

@caesar WP_20150919_13_22_04_Pro.jpg

Scudo

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@???? Kardeşim ben değiştirdim ya Assos 50 yi. Onu bir arkadaşıma verip Assos 20 aldım bende. Fakat benimki xt'li model. Birde 29 ". Fren pistonu meselesine gelince bana normal geldi şu an. Eve geçince fotoğraf atarım karşılaştırılmasını yaparsın. Ayrıca 2 yapraklı olması benimde aklımda sorun oluyordu ama inan alışınca daha avantajlı olduğunu görüyorsunuz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bizahmet lutfen.ilk tercihim xt idi.fakat internette 16 kadro bulamamıştım.aynı fiyata x1 vardı.onun vites sistemi,fren sistemi hakkında yeterli bilgilere ulaşamadığım için slx modelini aldım.zaten eski bisikletimde slx idi.sana birşey diyeyim mi? Senin donanımda bisikletinde salcano yerine Avrupa bir marka yazsın o bisiklet şu anda enaz 5.500 tl

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@???? DSC_0762.JPG dostum net olmadıysa bir daha çekebilirim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
daha zahmet etme dostum. sadece senin pistonlar benimki gibi mi bunun bilgisini verebilirsen kafidir. senin aletle aynı fren setini kullanıyoruz

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Pistonlar aynı kardeşim. Aynen frenler aynı slx. Bu arada bisikleti test ettin mi?

aktorun

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Scott
Selam arkadaslar;

7-8 senelik 26" Scott Scale 50 mi => 2015 model ASSOS 20 29 XT ile degistirmek uzereyim. Alacagim bisikletcinin elinde 27.5" jant li olan model yok. 26" den 29" gecmek cok sikinti yaratir mi? Surus acisindan avantaj - dez avantaj lari nedir? 26" -> 29" gecisini tecrube etmis arkadaslarin yorumlari onemli. Bisikleti asfalt, arazi, orman karisik kullaniyorum.

• Beğen
Tepkiler: caesar

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@aktorun dostum yukarıdaki yorumlara göz attıysan ben bizatihi senin bahsettiğin durumu tecrübe ettim ve etmeye de devam ediyorum :) 29" e ilk geçişte araba koltuğundan kamyon koltuğuna geçiş hissi yaşıyorsun ancak bu durum bir iki gün sürüyor. Sonrasında alışmış oluyorsun ve bisikleti benimsedikçe refleksler duruma göre gelişme gösteriyor. Yukarıda bahsettiğin üç tür parkuru da kullanan birisi olarak, lafı da fazla uzatmadan kısaca fikrim şudur ki, problem yaşamadan uyum sağlarsın. Başka merak ettiğin bir şey olursa yardımcı olabilirim bildiğim kadarıyla.

aktorun

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Scott
Eyvallah caesar. Bu basliktaki tum yorumlari okudum. Senin yorumunu da hatirliyorum. Ama daha detayli cevap icin, direk sorayim istedim.

Aslinda, 29" in asfaltta ve nispeten duz arazide, patikalarda sikinti olmayacagini ve hatta daha iyi olacagini tahmin ediyorum. Sonucta ufak cukur ve tumseklerden daha az etkilenecektir. Benim derdim bozuk, inisli-cikisli, tumsekli-cukurlu, atlamali-ziplamali :)) parkurlar. (snowboard daki bolkar durumu bir nevi :) Acemi suruculerin bisikleti omzuna alip yuruyerek gectigi yerlerden bisikletten inmeden gecmek hosuma gidiyor. Hatta guzergah uzerinde asfalta paralel bozuk satihli, patika yol gordummu direk yoldan cikip oraya daliyorum :)

26" cantli bisikletime oldukca iyi bir hakimiyetim var. 29" e alisana kadar yasayacagim acemilik sorun degil. Sorum, genel olarak 26" ile yukarida bahsettigim bozuk parkurlarda olan bisiklet hakimiyeti, manevra kabiliyeti 29" e gore degisir mi? Kotulesir mi? iyilesir mi?

Cok para verecegim yeni bisiklete. 29" alipta niye 27" icin kasmamisim diye pisman olmak istemem.

Not : Bu konu baska bir baslikta tartisildi mi henuz bulamadim. Varsa link paylasirsaniz sevinirim.

aktorun

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Scott
Aradigim konuyu buldum sanirim arkadaslar. Tahmin ediyordum bir yerlerde enine boyuna tartisildigini :)
(link)

Sanirim 27.5" e odaklanicam.

Sevgiler & Saygilar

• Beğen
Tepkiler: caesar

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@aktorun tamamdır dostum. Şimdiden hayırlı olsun :)

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@??? maalesef bilmiyorum dostum :( Bende yalnız adını hatırlıyorum :(

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kimler Salcano Assos 50 kullanıyor, memnunlar mı ? Yorumları görmek isterim :D

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@???

Merhaba Hüseyin Bey,

İncelemeyi yapan benim :)

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali Ağun Satmıştın sanırım sen? Aldınmı yeni bişey :)

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mehmet.ali

Evet sattım Mehmet Ali, Bakıyorum ama biraz daha beklemeyi düşünüyorum :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Eski Yönetici ve buralardan silinmiş biri idi Ali ağun mü neydi.
Gerçi yeniden üye olmuş belki oem parça satışıda başlar yakında, her gece güncel yazarak. :)
İnsanları zor duruma düşürenlerden biriydi.

( her ne olursanız olun ama sonunda hayırla yad edilen biri olun diyesim geldi. )

pc onarım uzmanı galiba bana gelen mail adresinden anlaığım o
@???

Örümböcük

Daimi Üye
Tepki
363
@Ali Ağun ahanda buldum seni ;) akibetini hep merak etmiştim. Bu kadar aktif ve insanlara yardımcı olan bir kardeşimizin amansız bir şekilde ortadan kayboluşunu normal sepeplere birturlu bağlayamamıştım. Ortada yolunda gitmeyen birşeyler olmalıydı ve vardı.Durumu öğrenmek adına faceboklarda bulmaya çalıştım seni ama soy ismini bulamadığım için sonuç olumsuz. Ama dur onlar ne? Başlık sayfasında yazılanları okudum. resmen salcano kullanıyor diye neredeyse linç etmişler seni ;) ha bu arada;
Assos 50 slx arayıpta bulamayınca aldığım:
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_2mqqa03.jpg

Bunu sattıktan gör bakalım kiminle tanışmışız :

WP_20160113_16_56_47_Pro.jpg

İlk resimdeki aletin torku beni deli etmişti. 28/40 t aynakol, yokuşlarda bacaklarıma ve ciyerime turbo açtırıyodu. Karadeniz Bölgesi.. Sattım onu sonra.zaten jant setide Assos 50 den kotu idi (mt35) bu arada 2013 den beri Assos ayarında bir bisiklet gelmedi. Gelenler ya 27,5 di, ve de jant seti düşük ustelik pahalı idi. Yukarıdaki ilk resimde olan gibi. Bunu görünce hemen geçtim spariişi. Birde x7 deneyelim dedim.Ama bir eksikliği bar. Maşa recon silver coil( yaylı) seninki havalı. Ve maşa kilit kolu bu maşaya ait değil.Değiştirmek istedim ama servis satıcı fabrika uçlusu ayak surtuyo hala. Bendede var hata tabi. İlk kurulumu serviste yaptırmam gerekiyormuş. Uğraşmaya değer mi?

• Beğen
Tepkiler: ALİ@