Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Alu Amortisör

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Durul Baykal tarafından paylaşıldı.

1. Durul Baykal

Durul Baykal Yeni Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,

Salı günü sizlerin de yardımları ve düşünceleri doğrultusunda Salcanonun Alu modelini aldım. Şu ana kadar hiçbir problem yok. Çok rahat bir bisiklet. 3 gün boyunca uzun süre kullandım. Ancak bu sabah yola çıktığımda engebeli arazilerde bisikleti kullanırken ön amortisörden tik tik diye sesler geldiğini duydum. Başta geçer diye düşündüm ama sesler her iniş çıkışta ve amortisöre yük bindiğinde devam etti. Bisiklette herhangi bir sorun yok ama çıkan sesler gerçekten çok rahatsız edici. Sizce bunun nedeni nedir? Bu seslerden nasıl kurtulabilirim? WD-40 ile amortisörleri yağlamak bir işe yarar mı? Görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende aynı bisikleti kullanıyorum aynısı benımde başıma geldi tamirciye götürmüştüm başka problem için sizin başınıza gelenın aynısı banada gelmiş ama hiç farketmemişim ses bende belirgin değildi maşayı sökmüş, yağlamış sağolsun ses gitti
    bence hiç ellemeyin direk servis ilgilensin zaten bisikletler yenı olduğu zaman illaki bir problem çıkıyor kolay gelsin...

3. Durul Baykal

Durul Baykal Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. Şimdi servise götürüyorum orada arkadaşlar gerekeni yapar diye umuyorum. Teşekkürler tekrar

Emre Özhan bunu beğendi.
  4. Durul Baykal

Durul Baykal Yeni Üye

Seviye:
    Tekrar merhaba,

Bu konu bugün kapanır diye düşünüyordum ve bisikleti aldığım bayiye gittim. Ben adam amortisörü açar içine makina yağını basar diye düşünüyordum ama o hiç uğraşmadan WD-40 ı aldı ve amortisörün kenarlarına sıktı. Bana da amortisörden gelen sesleri bisikletin yeni oluşuna bağladı ve birkaç güne geçeceğini söyledi. Ama hala daha sürekli vıyk vıyk ötüyor bu. Sizce bu WD-40 la idare etmeli miyim, yoksa başka bir bisikletçiye gidip adam gibi makina yağıyla mı yağlatmalıyım??

5. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    belliki bisikletçi fazla uğraşmak istememiş dediği gibi bir kaç gün bekleyin ses gitmez ise başka bir bisikletçiye gitmeniz gerekebilir. bazı esnaflar işi biraz maddiyata vuruyor....

Durul Baykal bunu beğendi.
  6. Durul Baykal

Durul Baykal Yeni Üye

Seviye:
    Tekrar merhaba,

Adamın söylediği gibi 5-6 gün daha bekledim ama bu sesler durmadı. Ve artıdan artık ön frenleri kullandığım zaman eğer süratli gidiyorsam amortisörden daha da garip sesler geliyor ve bisiklet garip bir biçimde titriyor. Ben de bunun üzerine başka bir bisikletçiye gittim (bisikleti aldığım yer: İzmir/Karşıyaka Sundu Ltd. bugün gittiğim yer: Karşıyaka Seda Bisiklet) Sedadaki adama olanları anlattım sundudaki adamın beklemem gerektiğini söylediğini söyledim ama adam bunu çok saçma bulduğunu yeni olan bisikletin amortisörünün iki günde asla ötmeyeceğini yazdı. Eğer garantisi varsa garantiye götür yeni bisiklet yollasınlar sana dedi, ama yeni gelen bisiklette de aynı problemi yaşayabilirsin çünkü bu bisikletin amortisörü zaten dandik dedi. Ben senin yerinde olsam hiç garantiyle uğraşmaz yeni amortisör alır onu takardım dedi. Sizce garantiye mi yollamalıyım yoksa yeni bir amortisör mü takmalıyım???...

7. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kemall@salcano.com şu adresle iletişime geçebilirsiniz. salcano yöneticisine ait. forumda bisikleti ile ilgili bir sorun olursa ilgileniyor sizde probleminizi yazabilirsiniz. ben maşamı değiştirdim orjinalında bir problem yoktu ama daha iyi randıman alabilmek için 2. el bir maşa buldum diğeri sağlam duruyor garantiye verirseniz ne zaman gelir belli olmaz yaz aylarını oldurmeyin. bence şu adresle iletişime geçin bundanda birşey çıkmazsa maşanızı değiştirin

8. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    abiciğim bu sundu bisikletten bir tane memnun olan adam görmüs deilim daha, malı satasıya kadar esnaf bunlar çocuk bisikleti satmaktan zaman bulamıyorki senin amartisörünle ilgilensin

mathcup bunu beğendi.
  9. kayhan

kayhan Misafir

satın aldığın yere git. durumu anlat. problemin giderimesi için servise teslim et. servisten teslim ettiğine dair fiş gibi bir belge al. belgenin üzerinede problemi yazdır. Bunları yaparsan olayı belgelemiş olursun anlaşmazlık büyürse mahkemeye falan gidebilirsin ya da en azından ciddiyetini gösterip adamların görevlerini yapmasını sağlayabilirsin. geçmiş olsun

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    2008 model salcano alu kullanan var mı

11. Ömer Faruk Yenilmez

Ömer Faruk Yenilmez Yeni Üye

Seviye:
    hahahaha yha aslan abi milletin konuştuğu konuya baaak senin dediğine bak oldu mu ama şimdi :D

12. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    sen benim yazdıklarıma neden atlıyorsun ben bur da bir soru sormuşum bana garezin var söyle bakalım :boese157:

13. E.GURCAN

E.GURCAN Kıdemli Üye

Adı:
    Erol
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Wd 40 yağlama amaçlı bir sprey değildir. Maşaya WD40 sıkanı ilk defa duyuyorum. Ses neden geliyo bilmiyorum ama maşalar için özel spreyler vardır.

Mesela brunox.

Bu sprey sadece yağlama amaçlı değildir aynı zamanda maşanın keçelerinin kurumasını önler ve çatlamasına karşı önlem alır.

14. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum. Ben salcanomu başka yerden alsaydım şuan çok daha memnundum. Bisikletçi dediğinde ticari kaygı %60 ,%70 olmalı en fazla. Bu adamlarda % 100. Ben ata bisiklete bir parça sormak için gitmiştim sundu bisikletten bisiklet aldıktan sonra. İşte dedim bisikletçi bu. Öyle ilgilendiler ki anlatamam. Belki ata bisiklette öyle çok ucuz parça yok ama bu tamamen kaliteyi yukarda tutmak için yapılmış. Çeşke bekleseydim biraz daha para biriktirseydim de muhatabım ata bisiklet olsaydı diye az demedim kendime. Beni salcanodan bile soğuttular.:boese157:

15. Durul Baykal

Durul Baykal Yeni Üye

Seviye:
    Sonuna kadar katılıyorum! Ata bisiklette çalışan arkadaşlar bu işten zevk aldıkları için işlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Ama sundu bisiklet tamamen bu işten en fazla karı cebe koymayı hedeflemiş ve önüne gelen bütün safları elinde oynatan (bakınız 3-4 ay önceki ben) bir adam.. Bana diyor bisikleti bizden aldığınız için 2 yıl boyunca bakımlar ücretsiz, bugün gidiyorum bana diyorki sana tüm bisikletin bakımı 30TL... Aslında fazla konuşmaya da gerek yok bazı insanların bilinç ve kültür seviyeleri ortada...