Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Alu alacağım Lütfen yardım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Gökhan Atalay tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Atalay

Gökhan Atalay Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu forumdan uzun süreli gözlemlemelerim ve araştırmalarım sonucunda Salcano Alu ya karar kıldım...

17 yaşındayım ..Bebeklikten beri bisiklet kullanmaktayım.. (3 tekerli bisiklet dahil) :)

Çok tecrübeliyim bisiklet konusunda..Önceden Bisan Fokker vardı ..Onu sattım geçen yaz (1 yıl evvel) Biraz ara verdim ama Salcano alu yu gördüm ve bisiklet aşkım yeniden depreşti...

Bisan fokker le sabah akşam gezerdim eve gelmezdim..Ben bisiklete alıştıgım için rampalarda pek yorulmazdım ama benim bisikleti sürenler uff puff eşşek ölüsü gibi ağar vs. tarzında yorumlar yapardı...

Ben 20-30 kiloluk Bisan a alışkın bir insan oldugum için Salcano bana Nasıl gelir...Forumdan hafif oldugunu okumuştum...

Bisanda gözlemlediğim bir durum vardı..Uzun süre yüksek hızda süremiyordum...

Fren pabuçları hiç sürtmediği halde bisiklet hız kesiyordu..Rampa inerken filan belirli bi hızdan sonra gitmiyordu....Bu sorun Salcano ALU yada ASTRO dada olurmu??

Ben Bisan ile dağada gittim heryere gittim bana bi problem çıkarmadı..Allaha şükür..Çok masraf ettim Cantına vs. Arkadaşlar sürmek için alıyordu ve bisikletin cantı yamultup getiriolardı :)...

Siz bana Salcano ALU yu tavsiye edermisiniz... Lütfen kullanıcılardan Bisiklet hakkındaki tüm olumlu ve olumsuz bigileri burada paylaşalım...

Benim gibi bu bisikleti alma aşamasında çok insan var...Bİsikleti peşin alırken İnternet sitesindeki fiyatın altında-(pazarlık) gibi bişi söz konusu olabilme imkanı mümkünmüdür?

Lütfen yardım arkadaşlar

2. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Gökhan Merhaba..

Salcano Alu ile ilgili yeterli araştırmayı yapmışsındır, hatta eminim şu sayfaya da bakmışsındır ama..
    Hani belki dikkatinden kaçmıştır diye, ben bir kez daha dikkatini çekmek istiyorum..

http://forum.donanimhaber.com/m_27259299/mpage_1/key_//tm.htm#27912938

----------------
    Tüm bunlar bir yana, forumda daha önce zikredildiği gibi;
    Bisiklet seçiminde OPTIMALİTE bence her şeyden önce gelir...

Tabi bu OPTIMALITE Mercedes'te başkadır, BMW'de başka, Dacia'da başka..

Gözüne hoş gelen markanın, fiyat konusunda seni zorlamayacak modelinin en alt modelinin 1 yada 2 üst modeli kabaca OPTİMALİTE tanımını yapar sanıyorum..

Ama yok detaylara gireceğim dersen.. İşin içinden çıkman zor..
    O noktada da KADRO seçimi işini kolaylaştırır..

Zira bisikletin herşeyini değiştirebilirsin.. KADRO dışında..

BU nedenle UYGUN açılı, mukavemeti iyi, dengeli, hafif bir kadro aramalısın..

Ayrıca gençsin, daha ne bisikletler gelip geçecektir senden şimdiden en iyisine sahip olmanın ne eğlencesi var?

Bisiklete yürekle, istekle binilir.. Gerisi teferruat..

:)

3. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yanlız verdiğiniz link 2008 model değil mi?

4. Gökhan Atalay

Gökhan Atalay Üye

Seviye:
    Abicim çok sağol ama verdiğiniz link Geçen seneki bi kampanya..

Bu sene 496 lira :) Lütfen bu bisiklet hakkında biraz bilgi

5. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    ben aluya bindim denedim.bende 303 sv var aralarında pek bi fark yok sürüş olarak.ki ben bisikletimi yokuşlarda tutamıyorum kalın lastiklere sahip olmama rağmen.aluda aynı şekilde yani yokuşlarda öyle hız kesilmesi filan olmaz.birde silik dış lastik taktın mı uçarsın. tabi bir yere kadar daha yüksek sürat istıyorsan yol bisikletlerine bakmalısın :).

6. Gökhan Atalay

Gökhan Atalay Üye

Seviye:
    yani Salcano Alu ;303sv kadar başarılımı..

vereceğim o parayı hakediyormu..Ben çok hız aramam..Düz yolda hız kesmesin beni yormasın bana yeter...

Abi sizin bisikletle ALU yu kıyasladıgınızda neler düşünüyorsunuz lütfen paylşırsanoz süpper olur abicim

Hayırlı GEceler:D

7. Gökhan Atalay

Gökhan Atalay Üye

Seviye:
  8. Fahri cAN

Fahri cAN Yeni Üye

Seviye:
    bende salcano alu var cok rahat ama bisikletimi kardesime vericem alalı daha 20 gün oldu :D kron xc 1000 yada sedona 711-d alıcam

9. dearstar

dearstar Yeni Üye

Agır bisiklet hafif bisiklet kavramı da bir yere kadar. Hafif bisiklet elbette cok rahat ama yolu kavramada özellikle dik sayılabilecek yokuslarda bence biraz dezavantaj gibi geliyor bana. Sprint ve suruş olarak kesinlikle hafif bisiklet :)

10. Hakan Dokgöz

Hakan Dokgöz Yeni Üye

Seviye:
    alu salcano da tercih edilebilecek güzel bir model cok sorun da cıkarmaz gayet rahat bir şekilde uzun bir süre kullanabilirsin :)

11. Gökhan Atalay

Gökhan Atalay Üye

Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler için sağolun...

Parça sorunu yaşarmıyım..Sonradan taktıgım yan sanayi parçalarda sorun yaşarmıyım

12. Tobugo

Tobugo Yeni Üye

Seviye:
    salcano alu alacağına 0 ayarında sedona yada trek al 2.el al hem fazla sorun yaratmaz hemde uzun seneler binersin bisikletine.

13. Emre TOKATLI

Emre TOKATLI Yeni Üye

Bende yeni üyelerdenim herkese selamlar. Bende bazı kararsızlıklar içerisinde kaldım açıkcası. Yeni bir başlık açmak yerine burada yazmayı tercih ettim.
    Aklımda 3 model var. Sedona 711v - Salcano Alu veya Astro arasında kararsız kaldım. En ağır basan Sedona 711v fakat bütçemi biraz aşıyor zorlarsam alabilirim yinede başlangıç olarak Astro veya Alu dan birini seçmeyi düşünüyorum. Forumdaki bisiklet sever arkadaşların bu konuda ki fikirlerini merak ediyorum açıkcası.

14. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    711 v alabiliyorsan al bence salcano astro da alabilirsin bu bisikletlerin hiç birinden pişman olmassın zamanlarında bakım yaptırırsan uzun yıılar kullanabilirsin

15. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    trek marka ismi satıyo ama şimdi SALCANO da marka oldu trekteki parçalar hep altus yada taorney dandik yani aynakolu 25tl lik aynakol bence SALCANO al

16. Oğuz Budumlu

Oğuz Budumlu Kıdemli Üye

Seviye:
    salcano alu yerine paranıza 50 tl civarında bir para ekleyerek sedona borla yada kron xc500 almanı öneririm.

17. Gökhan Atalay

Gökhan Atalay Üye

Seviye:
    ben salcano dan yanayım alu alacagım ...

18. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    al tabi kardesim hangisi icine sinirse onun all bendede war iyidir salcano alu pişman omazsınn iyi günlere kullan:):):)

19. Gökhan Atalay

Gökhan Atalay Üye

Seviye:
    kardeş bisikletinin olumlu-olumsuz yorumlarını söylersen sevinirim

20. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    abiciğim bisiklet o fiyat aralığındaki bisikletlerden en iyilerinden gerek donanım olarak gerek yakışıklılık bakımından oldukça ileride tek yapman gereken ilk etapta seleyi deiştirmek ilerleyen zamanlardada maşayı deiştirirsin baskada birsey istemez birde fazla araziye cıkmıycaksan alırken rica ette üzerindeki lastikleri asfalt lastiğiyle deiştiriversinler daha akıçı bir sürüse sahip olursun