Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano alma fikri ve ben

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali Serdar GÖK tarafından paylaşıldı.

1. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    Öncelikle herkese kocaman bir merhaba:)
    -Ben Ali Serdar,16 yaşındayım, 1,83 boy, 114 kilo , Bursa'dan yarışmaya katılıyorum pardon foruma.
    -Bunun benim ilk konum olmasıyla birlikte kafamı kurcalayan birçok sorum var.
    Öncelikle olayı biraz açıp sizleri konu ile alakalı bilgilendirmekte fayda var.
    5 yaşından beri iki tekerli bisiklet kullanırım annemin söylediğine göre, zaten 7-8'den sonrasını ben hatırlıyorum. O zamanlar "Bisan Robocop"'um vardı, gayet memnundum yaklaşık 6-7 sene onu kullandım.(ki bir ibsikletin bana o kadar uzun bir süre dayanması büyük bir başarıydı:rolleyes: ) sonra 11-12 yaşlarında bilinçsiz bir bisiklet sever iken bisan iyi bisiklet robocop'umu ne kadar uzun kullandım diye bisan marka aranmaya başlamıştık ailecek. Gittiğimiz yerlerde görürsek fiyatlarına ve özelliklerine bakıyorduk. Yeni ve ikinci bisiklet olarak 5 sene önce "Bisan Citrox" aldık:) , ama bisikletleri (sayenizde konu açan herkese çok teşekkür ediyorum:cool: ) yakından tanıyınca şu son iki sene içinde keşke almasaydık diye ciddi ciddi düşünmeye başlamıştım bile. İlk 3 sene fena değildi genelde yaza denk gelen 5-6 aylık bir sürede bisikletime binerken her yaz 2-3 arıza çıkartır ve servise taşınırdık:in: ama gel gelelim son 2 seneye bisikletim benim altımda durduğundan çok servislerde-tamircilerde vakit geçirmeye başlamıştı. Sevgilimi başka adamların ellerine verip duruyordum.:eek: :boese157: :mad::D .
    Son iki senedirde foruma üyeyim geçen sene bisikleti aldırmaya çok yaklaşmıştık ki olmadı. O zamanlar yani foruma üye olmadan önceki sene dahil iki sene içinde sürekli "Salcano astro" modeline bakıyordum sonra ufkum mu genişledi dersiniz bilmem adını siz koyun bisiklet parçalarını tek tek arama motorlarına yazıp araştırma gibi bir hastalık başladı bununla doğru orantılı olarak bu mayıs'tan nu yana ya "ng 303 srd" yada "ng255 srd" olur diye düşünürken (bu arada düşünmekle kalmayıp son iki senedir aileme karşı yaptığım nabza göre şerbet verme politikasından dolayı (nabza göre şerbet vermek örneğin mutlu bir ana denk gelmişsek hemen bir bisiklet konusu patlatıp anne ve babadan "bakarız" lafını almak:D :D :D )) bu yaz boyunca yaptığım ikili görüşmeler:D işe yaradı ve önce babamdan sonra annemden (sağolsun bizleri kırmamak için bir şey yapmayacak olsalar bile yapan yüce varlıklardan:rolleyes: : :60: ) ) evet gibi bir cevap aldım. Neden böyle bir cevap derseniz biskletin bursa ve çevre ilçelerde bulunduğunda alınacak olması. Ciddi ciddi ng 255 srd düşünüyorum hatta bisikletin fotoğraflarına bakarken çarpıldım:) Yıldırım nikahı falan kıyıp bisikletimle daha önceden bilgisayarımla ve telefonumla yaptığım gibi evlenmeyi düşünüyorum:D :p :cool: .
    -Şimdi gelelim sizlere yani değerli fikirleri olan sevgili pedaldaşlarıma:D işte sorularım;
    -----Ng 255 srd modelinin hala piyasada sıfırı var mı?
    -----Ben (daha öncede belirttiğim üzere) Bursa'da yaşıyorum buradan bisikleti bulabilir miyim? Bursalı dostlar lütfen burada özellikle sizler devreye giriyorsunuz. Bayilerde var mı,Yok mu?
    -----Kilom malum belli çoğu kişi birşey olmaz olarak yazmış ama tedbiri elden bırakmamak lazım ben yinede soruyorum "Kadro triple- butted özellikleri taşığı için kadro zorlanmasına bağlı çatlak veya kırık gibi şeyler oluşur mu? Veya Bisanımda yaşadığım gibi tekerlek göbekleriyle içli dışlı olup her yaz 1-2 tane göbek değiştirir miyim?"
    -----F/P performansı iyi eyvellah ben bisikletimi aldıktan sonra komponentlerle uğraşmayı çok sevmem yani büyük bir ihtimalle (arıza, kaza olmadığı sürece) bisiklet bakımlı ve orjinal bir şekilde kalır varmak istediğim nokta üstündeki komponentler (ağırlık fark etmez down-hill 22 kilo bisikletten neye binsem kuş gibi geliyor ama iyi bacak kası yaptım:D ) temiz ve bakımlı olmaları halinde uzun ömürlü olurlar mı?
    -----Bu bisikletle alakalı kullanıcı yorumları alabilirmiyim?
    -----Bu modelin eş değerleri nelerdir fiyat olarak vede üstündeki komponentler bakımından ?
    -----Şuan bir indirim dönemi yaklaşıyor diyebiliriz onu için alanlar kaça aldıklarında yazarlarsa eğer bisikleti Bursa'da bulur ve alırsam pazarlıkta yardımı dokunur.
    -----İstanbul veya Ankaradaki bayiler Bursa'ya kargo ile bisiklet yollarlar mı?
    Yollarlar ise ne ile yollarlar, bisiklete bir zara gelir mi?

Tüm konuları, soruları bir başlık altına topladım, onun için okurken içinize daral gelmiş olabilir ama okuyanlara ayrıca kucak dolusu teşekkür ediyorum.

Sağlıcakla kalın

2. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    Uzun uzadıya yazmışım okuyup, cevap gönderen herkese çok teşekkürler.

3. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Uff sonunda bitti :) Kardeşim Ng 255 srd F/P oranı çok iyi bisiklettir ama üretilmiyor diye biliyorum. Kilon kaç bilmiyorum ama triple butted dediğin özeillikteki kadrolar orta ve üst seviye bisikletlerde bulunur. Birde bisikleti çoğunlukla nerde kullanacaksın onu yazmamışsın. Dağlara taşlara çıkmıcaksan tur ya da yol bisikletlerine bakmanı tavsiye ederim.

Ali Serdar GÖK bunu beğendi.
  4. kıvanç özkarayel

kıvanç özkarayel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bu bisikleti benim kuzenim (cengizhan terzi bisiklet fotografları bölümünde fotografları var bakabilirsin) şuanlık çok memnun gerçi alalı bir kaç gün oldu (istersen onunla iletişime geç)

5. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    -ağırlıklı şehir içi kullanıcağım ama ara sıra uludağ yapabiliriz
    -kiloyu en başta belirtmiştim :) D:
    -dediğiniz doğru çok uzun yazdım (ilk konuya mazur görün)
    -Teşekkürler vediğiniz isim için bağlantıya geçmeye çalışacağım
    -hadi arkadaşlar ne kadar farklı yorum çıksa değerlendirme o kadar sağlıklı sonuçlar verir

6. Onur Özgün

Onur Özgün Aktif Üye

Seviye:
    ümidini kırmak istemem ama ng 255 srd modelini bulabileceğini sanmıyorum. Bende çok aramış ancak bulamamıştım :(

7. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    sadece çanakkale ve çevresinde mi aradınız yoksa bursa, istanbul falan diğer illerede bakıp araştırdınız mı?

8. Mustafa MISTIK

Mustafa MISTIK Üye

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
  9. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    Sn. Mustafa bey diyeyim yaşınızı bilmiyorum ama çok teşekkürler ve tekrar tekrar sağol kardeş çevremde kendim bulamazsam direkt olarak buradan alırım

10. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
  11. Ayhan Cihangir

Seviye:
    Kusura bakma yazinin sonuna gelince başını unutmuşum :D Hepsiburada dan almayı düşünüyorsan önce bi arayıp sormanı tavsiye ederim. Çünkü bu gibi sitelerin çalışma şekilleri tedarikçi firma üzerine. Yani tedarikçi firmaya güvenir stokda var görünür ama bi bakmışsın tedarik edemiyoruz der. Ben ordan çok alışveriş yaparım bazen lanet olsun dediğim olur ama sağlam firmadır.

12. Ayhan Cihangir

Seviye:
    Sedona ve Kron un da bileşen olarak iyi ve ucuz bisikletleri var ve kadro renkleri Salcano dan daha güzel onlara da bakabilirsin. Ayrıca o kiloya ortanın biraz üstü seviye bir bisikletden daha aşağıya düşmeni tavsiye etmem. Çünkü parçalarda sıkıntı yaşayabilirsin.

13. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    dostum ben 13 ağustos 2011 tarihinde ng255 srd almış bulunmaktayım .. nakit olarak 900 TL ye aldım .. salcano bisikletlerde yüksek parçalar var ve fiyatları ucuz biz öğrenciler olarak bence bu yaşlarda salcano almalıyız :) bisikletten çok memnunum .. ilk aldığın zaman balatalar sürtüyor .. fakat sıfır olduğu için düzelir dediler .. bir kaç kişiye sordum aynı cevabı aldım .. bence ne yap ne et bu bisikletten bul .. :) :)

14. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    -tavsiye için sağolun bi arar sorarım
    -bisan beni taşıdıysa ki tekerlek göbeği ve pedal sorunum vardı 3 haftaya bir tane pedal değiştirirdim bu da benim ihtiyacımı karşılar (teşekkürler)
    -5 günlük nur topu gibi bir salcano hayırlı olsun demekki hala piyasada bulunabiliyor :D :) hangi bayiden almıştın?(İstanbuldan'mı?)

15. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    hala cevaplarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum :D

16. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    Ayhan Bey sahibinden.com 'dan bisiklet alışverişi yapsak bisiklet orjinal yani sitede belirtilen parçalarla gelir mi?

17. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  18. Hasan DURGUT

Hasan DURGUT Yeni Üye

Elimde sağlam, 3 aylık astro 241 sv var. İstersen Edirne-Keşan'dan elden uygun fiyata verebilirim.

19. E. Erdem Helvacı

E. Erdem Helvacı Yeni Üye

Ben de aynı bisikletten almayı düşünüyorum dostum eğer hepsiburadadan alırsan haber verebilir misin çünkü geçen ay ordan bi tv aldık hala gelmedi güvenemiyorum o siteye, önceden çok iyidi fakat son zamanlarda pek güven vermiyor.