Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano alacaklar birdaha düşünsün

Konu, 'Salcano' kısmında furkan k. tarafından paylaşıldı.

1. furkan k.

furkan k. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben yaklaşık bir ay önce eski hantal çift amörtisörlü bisikletimi değiştirmeye karar verdim ve yeni bisiklet araştırmaya başladım.
    Kısa zamanda bu forum sayesinde yabana atılmayacak derecede birşeyler öğrendim. Bir Türk firması olduğunu öğrendikten sonra fiyatlarıda iyi olduğundan salcanoya yöneldim ve astro 30 da karar kıldım.
    Salcanonun internet sitesinden Denizli bayilerine bakınca zaten ilk başta biraz şaşırdım çünkü bayisi motosikletçi hatta beyaz eşyacı bile değildi.
    Ev gereçleri dükkanı dükkan büyüktü 4 katlı falan sanırım ve içine girince mobilyacımı ucuzluk pazarımı bisikletçimi diye düşünüyor insan. Neyse çıktık bisikletlerin olduğu kata direk ng650 yi gösterdi zaten tek alüminyum kadroluda o vardı ben bundan birsürü sattım hiç sorunu olmadı dedi ben astro 30 u sordum oda elinde olmadığını ama getirtebileceğini yalnız gerek olmadığını ng650 den farkı olmadığını kilitlenebilir maşanın sadece 60 derece ve üstü eğimi olan yollarda çok yüksek hızlarda inerken aniden frenleyince yere çakılmamak için profesyonellerce kullanılır kilitli maşa dedi. Neyse biraz değerlendirmek üzere dükkandan çıktım.Ertesi gün astro 30 siparişi verip siyah-sarı renk istedim siyah kalmadığıni birtek beyaz olduğunu söylediler tamam dedik sonra 18 inç kadro yok 20 inç var dediler onada eyvallah dedik ve beklemeye başladık.En geç 3 4 gün dedi ve ben 4 güne haftasonunuda ekleyip 6 gün sonra aradım.İşlerinin çok yoğun olduğunu ama o gün kargoya verildiğini en geç 2 güne geliceğini söyledi 2 gün sonra yani bugün artık ne dese beğenirsiniz. Ellerinde salcano astro 30 kalmamış en erken 15 ağustosta gelirmiş afedersin ama sen nasıl bi adamsın bana neden kargoya verildi deyip oyalıyorsun amacın neydi eline ne geçti. Bu herifler yüzünden bir bisiklet sahibi olamadan bisiklete olan merakım sonlandı illallah ettirdiler bunu yazmaktaki tek amacım başkalarınında hevesi kursağında kalmasın en azından böyle neci olduğu belli olmayan iş hakkında bilgisi olmayan güven vermeyen yerlerden bisiklet almayın.
    Dikkate alıp okuyan herkese teşekkür ederim.

2. mahden

mahden Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet satan yerler konusu sıkça dönüyor ama sıkıntı şurada hocam bisiklet satışının grafiği 10 ay dipteyken 2 ay zirve yapar, esnaf olarak düşünürseniz bisiklet için showroom açıp koca dükkanı çeviremezsiniz, hal böyle iken çok da bu noktadan eleştirmemek lazım. Yapılamaz mı? Yapılır ama emin olun İstanbul gibi 17 milyonluk bir şehirde bile bu sayı 20-30'u geçemez. Bence bisiklet satış noktalarına eleştiri bu noktada biraz acımasız..

Öteki sorununuz ise bayinin ayıbı bence bunun için Salcano'yu 0212 597 08 06 numaradan arayıp 3'e tuşlayarak satış ekibine bağlanın ve durumunuzu anlatın, ben sizin yerinizde olsan o bayiden almam; gereksiz bir ödüllendirme olur onlara. Telefonla ya da internet üzerinden alım sağlayın..

3. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano yla ne alakası var şimdi ? bayinin yaptıgı terbiyesizligi siz salcano ya maletmişiniz. eger düşünürseniz hemen hemen donanımı aynı astro 212 hd hepsiburada dan almanızı tavsiye edebilirim. bazen kartlara %10 veya 50-100 lira bonus gibi kampanyaları oluyor. onlara denk getirirseniz baya uygun fiyata almış olursunuz.

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bunun Salcano ile bir alakası yok. İnsanın mayasının bozuk olup olmamasıyla ilgili tamamen. Salcano sütten çıkmış ak kaşık değil tabi. Çok satılıyor, çok sayıda şikayet var. Oranlanırsa abartılı bir şey çıkmayacaktır fakat artık köpek yellense Salcano diyecek hale gelmiş insanlar.

Ayrıca siz de kusurlusunuz. Bisikletçi mi yoksa Bauhaus mu olduğunu anlayamadığınız yerden bisiklet almayın. Korkmayın, bu model olmazsa başkası olur.

enes savaş bunu beğendi.
  5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    İyide yaşadığınız mağduriyeti neden durduk yere salcano'ya atıyorsunuz ki, yerli markaları kötülemeye hakkın yok sizi anlayışa davet ediyorum. Yaşadığınız ve bundan sonra yaşayacağınız sorunların markadanmı yoksa tedarikçidenmi kaynaklandığını ayırt edip öyle konu açın lütfen.

avanak_abdi bunu beğendi.
  6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Salcano ile nasıl alakası yok?
    Vermesinler öyle saçma sapan yerlere bayilik olsun bitsin.

Yakında bakkallara da "yetkili servis" diyecekler. Ondan sonra insanlar memnun değil. Suç Salcano'nun değil de bayinin diyenler çıkıyor.
    Cayır cayır markanın suçu.

7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kargoya verdik deyip sonra elimizde yok demesinin sorumlusu Salcano mu? Tuncay Bey'in konusunda bayinin yanlış kadro satması da Trek markasının suçu oluyor sanırım. Vermesinler öyle adamlara bayilik, değil mi? :)

Suç bayinin değil canım. Bayi görevini yapmış, kargoya vermediği mal için "verdik" demiş. Kahrolsun Salcano.

Bahadır Ulusoy bunu beğendi.
  8. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bayiler firmaların tüketici ile buluştukları yerlerdir. İyi firmalar bayilerini iyi seçerek, teknik servislerini iyi yetiştirerek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarlar. Sonuçta doğrudan kendileri değil bu aracıları ile görüşürüz biz sadece.

Firma iyi bir firma olsaydı, böyle sorunlar her yerde yaşanıyor olmazdı. Ufak tefek sorunlarda da bayinin, servisin tepesine binerdi.

Gidin bi Aktif Pedal'a, oradaki çalışanların bisiklet yorumunu dinleyin. Sonra da bu arkadaşa kilitli maşanın nerede kullanılacağını söyleyen arkadaşı dinleyin. Sonra da bana gelip Salcano iyi firma diyebilirseniz, tamam derim.

9. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu arada şanslısın, iyi ki gelmemiş. Kadro Boyu senin için sorun olacaktı.

10. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Konunun Salcano değil de, Denizli'deki mağaza olması gerekirdi aslında. Kötü esnaflığı yüzünden hem kendini, hem de kendisine satış için yetki veren köklü bir firmayı rezil etmiş.

Öncelikle; Salcano'nun merkezine hem mail hem de telefon yoluyla ulaşarak bayiyi şikayet etmelisin. Böylece onlar da bilsinler bayilerinin nasıl iş yaptığını, sözleşme süresi dolana kadar kendilerine daha iyi bir bayi bulsunlar ve bir dahaki sezonda o mağaza ile çalışmasınlar. Sonra da seni bir şekilde yönlendirsinler ve başka bir bayilerinden, gerekirse şehirdışından kargoyla sana istediğin modeli istediğin renk ve boyda ulaştırsınlar.

Bisikletini teslim aldıktan sonra da ilk bakımı ve ince ayarları için bulabildiğin en iyi bisiklet tamircisine götür. Adamların ilgisini alakasını beğenirsen bundan sonra hep oraya git, sadık müşteri olacağın için ellerinden gelen en iyi hizmeti versinler. Hizmetlerini beğenmezsen de başka yere götür. Eninde sonunda memnun kalacağın bir tamirci bulursun.

En kısa sürede bisikletine kavuşup, keyifle pedallaman dileğiyle...

ermang bunu beğendi.
  11. furkan k.

furkan k. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar ben salcano bisikletlerin kötü olduğunu söylemedim zaten o fiyatada o özellikte bisiklet yoktu ve gercekten begenerek sipariş verdim ancak genelde şikayetler bayilerden kaynaklı dikkat ederseniz sona doğru bayilere dikkat edilmesi gerektiğini belirttim ve bu bayide telefondan ana bayiylemi konuşuyosa artık onlardan kargo vs. hakkında bilgi ediniyor.Yoksa salcano bisikletler kötü veya iyi diyemem hiç kullanmadım ben kaç gündür bekliyorum ve kargoya verildi deniliyor baştan yok dense sorun yok

12. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Genel olarak konuşuyorum; hiçbir yorumumda Salcano iyi firmadır demedim. Hatta şu doping olaylarından sonra iyice ümidi kestim. Fakat münferit olaylar için direkt Salcano'yu sorumlu tutmak doğru değil. Yazdığınız cümle "bayiyi sorumlu tutuyorlar, sorun Salcano'nun". Böyle bir şey olabilir mi? Sen kalk, utanmadan, arlanmadan git "kargoya verdik" de, sonra da yok de. Bu tamamen münferit olaydır. Dersiniz ki aynı mağaza bunu her hafta yapıyor ve Salcano bu adamlarla iş yapmaya devam ediyor, o zaman Salcano'yu tartışırız. Göz göre göre bu kadar terbiyesizce yalan söyleyen insanın mayası bozuktur. Düşünsenize, olmayan kargoyu bekliyorsunuz. :)

13. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok doğru bir saptama Gökhan bey çok doğru yazmışsınız . Salcano nun suçu değilde sütçünün mü suçu ? Bayilik verdi ise o züccaciyeden bozma bisikletçiye suç bisiklet alandamı ? Zaten kabahatin büyüğü salcano alan arkadaşta ( mecaz kullanıyorum) alma kardeşim salcano paranı iste iade etsinler.....

osman yazıcı bunu beğendi.
  14. furkan k.

furkan k. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcanonun suçu değil diyen arkadaşlar için söylüyorum bayideki sorumlu durumun takibini telefonla bisikleti dağıtan pazarlayanlardan bilgi alıp bize iletiyor yazdıklarımda onlara. Sanmıyorum ki olay sadece bayi ile alakalı olsun

15. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir markanın bayilerinin %90'ı aynı durumda olunca suçu ister istemez markada arıyoruz. Doğru olan da budur zaten.

Benim Trek ile alakalı münasebetimde ise, evet markanın da suçluluk payı var ve açıkçası markadanda soğudum. İkinci el hariç, kesinlikle sıfır bir Trek alacağımı zannetmiyorum.

Tabii bu durumda Trek'in bir tane distribütörü var. Yani Trek'in seçim şansı yok pek. Ama Salcanonun var.

16. Onur Demir CE

Onur Demir CE Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    biraz sallamış açıkçası o arkadaş (enazından bana öyle geldi mantıken ve tecrübelere dayanarak).

60 derece eğimli yol demek kafadan %34 eğim demek ki onu bisikletle geçin yürüyecek babayiğit azdır. Aksine asfalt yolda çok işe yarıyor kilitlenebilir olması. Ani fren yaptığınızda yere daha fazla çakılırsınız kilitli olduğu zaman, amortisör biraz o gücü emdiği için daha az riskli.
    Bunların dışında cidden herkese bayilik ve yetkili servislik verilmemeli abi adam bisikleti kurmayı bilmiyor orası burası oynuyor ediyor saçma sapan montaj yapıyor sonra yolda kalıyorsun. Muhattap olduğun kişi eğitimli olmadıktan sonra sıkıntı büyük olur.

17. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yalanı Salcano'nun söylemediğini nereden biliyorsunuz? Sonuçta şu renk yok bu beden yok diyen de onlar. Öyleyse arkadaşın kabul ettiği modele var diyen de Salcano olmalı. Bu durumda bayi belki müşteriyi oyalamak için kargoya verildi demiş olabilir ama sonuçta bayi de salcano üzerinden getirtiyor bisikletleri, onlardan alıyor bu bilgilieri.

18. Uğurcan İ.

Uğurcan İ. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Türkiye de bisiklet satış ve satış sonrası teknik destek te hala eksiklikler var .Mesela ben 2 gün önce Bianchi Speed 7000 aldım Suadiye Star bisikletten ön aktarıcı Schimano tourney çıktı ama altus olması lazımdı.Star bisikleti aradım vitesler bize takılı olarak geliyor dedi.Bende Bianchi ye mail attım bekliyorum.

19. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yanlış amayın ama hangi konuda yazınızı görürsem göreyim hep bi zıtlık hep bir karşı taraf durumu içindesiniz...

20. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam bence o bayii kötüymüş gel izmir e bi sundu ya bi seda ya git bakalım var mı öyle birşey