Salcano 240 SRV

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
arkadaşlar c.tesi salcano 240 srv modelini almış bulunmaktayım.bugün elime geçer büyük bir ihtimal.geldiğinde resimlerini paylaşırım.daha bisikleti hiç görmedim resimlerinden gördügüm kadarıyla.kullanan arkadaşlar resimlerini paylaşırsa sevinirim.çok teşekkürler.

http://i647.photobucket.com/albums/uu195/hasimokyay/2398.jpg

bir de maşanın kilitlemeli olması gerekmiyormu arkadaşlar.sağ tarafından kuş gagasi şeklinde.internet resimlerinde bu belli olmuyor.

Scudo

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
evet yazıyor resimde farkedilmiyor bende tereddüte düştüm.241 sv modelinde var almış arkadaşların resimlerinde gördügüm kadarıyla.bakalım gelsin hayırlısıyla da görücez inş.bu arada.illa servisindemi.toplattırmam gerekli bisikleti.servisine gittim.garanti belgelerini imzallicakmısınız dedim.faturası yeterli dedi.iyi peki dedim.

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen
Tepki
15
İlla serviste olması gerekmiyor sanırım forumda birçok arkadaş servis uzak olduğundan kendi güvendikleri bisikletçilerde toplatıyorlar ama servisi yakın ise orada yaptırman daha iyi olacaktır.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
biraz uzakta aslında.bir taksi tutup götürücem artık.yada yakınlardan birinden arabayla dönüştede.ilk turu yaparım:) bisikletciye sordum abi nekadarda toplarsın.15 dk dayaparız dedi bana.peki dedim şaşırdım açıkcası.ama dedikleri salcano için doğru genellikle mah. arası bisikletçileri gibi.neyse salcanonun bir çok bisikletide toplanmış gidiyordu bu arada.tabi alt sınıf.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
bakalım inş. düzgün bir bisikletcidir.zaten çok pinpirikleniyorum.yola çıkmadan elimde kalcak diye:D

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

241 SV var bende. Eğer bu renk aldıysan böyle olması gerekir. 240 ile tek farkı, 241'de Shimano Acera varken, 240'da Sram x4 olması diye biliyorum. Zaten aynı fiyattı galiba.

Aldığım yerde 240 olsa belki Sram diye onu alırdım ama siparişti, bilmem neydi diye uğraşmak istemedim. Hemen alıp çıktım dükkandan.

Bisikleti eve alıp flaşla fotoğraf çekmeyi de seven birisi olmadığım için (!) başka fotoğraf çekmedim. O yüzden maşayı gösteremem. Ama kilitlemeli ve gayet sağlıklı çalışıyor. Kilitleyince amortisör yokmuş gibi oluyor direk.

• Beğen
Tepkiler: koray_can

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
çok teşekkür ederim arkadaşım paylaşımın için.benimkide yolda gelsede bitse bu hasret:) çok güzel gözüküyor.evet bu renk aldım.memnunmusun peki bisikletinden.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@koraycan

Gayet memnunum Koray. Benimkisini aldığım yerde 18" boyda sadece kırmızı renk vardı hazır olarak. O hoşuma gitmediği için beyazını istedim. Onu da koliden çıkarıp 15-20 dk'da topladılar. Zaten çok kompleks bileşenleri yok. Elinde alyan seti olsa sen de söküp takarsın yarım saatte.

Vitesleri filan gayet hoş. Kadro da 13-14 kg taş çatlasa. Tartmadım, internette de alenen bilgi bulamadım ama geçen seneki Astro M modeli 13 kg filandı. Bu da ondan çok farklı olamaz. Kask, eldiven, gözlük filan da aldım ben hatta. Frenleri de alışana kadar dikkatli kullanmanda yarar var, ben ilk taklamı attım. :D

Güle güle kullan.

• Beğen

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Sinan Ceylan

kırmızı modelini görmedim ama siteden gördüğümde beyaz modeli vardı hoşuma gitti.çok modele baktım ama bence okadar paraya gerek yok diye düşündüm.sedona filan diyorlar.kompenentleri daha iyi diyor herkez salcanonun.bende dedim.nasıl sa bir süreden sonra yetmediğinde alırım bir güzel kadro taktırırım.

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@koraycan

Ben de Sedona konusunda tereddüte düşmüştüm ama, Salcano bu zamana kadar çok iyi modeller üretemediyse de şimdi güzel bisikletleri var.

Marka polemiği yaratmak istemiyorum ama,
Carraro 417 TURNER 21V
Sedona 711 V
MIWOK 1163 V
ve Salcano 240/241 V arasında en iyi fiyata en iyi bileşenleri Salcano veriyor.

Sedona 711, gidon, gidon boğazı ve sele borusu olarak Tughra kullanmış. Bu yine iyi ama Carraro'nun gidon, boğaz çelik mesela. Ön maşa, zaten tırt. Suntour'un XCM modeli giriş seviyesindeki en iyi maşalardan birisi.

Buradan yola çıkarsak, Carraro, alüminyum kadro bile değil, bileşenleri çok iyi değil ve 14,78 Kg ağırlığına rağmen 279 € fiyattan satılıyor.
Aha da sitesinden linki: (link)

Whistle Miwok da da, gidon boğazı, gidon vb. alaşım (alloy). Yani alüminyumdan daha avantajlı mı bilmiyorum. Kadrosu da yine alüminyum değil, alaşım. Bence bu da gereğinden fazla ağır olmasına rağmen 355 € fiyatla satılıyor. Aha bu da Miwok'un linki: (link)

Sedona 711, göbek, ruble filan daha üst gibi. Ama krank takımı olarak yine Salcano üstün gibi görünüyor. 450 $ fiyata değer mi tartışılr. (link)

Salcano 241 ise burada:
(link) 572 TL.

Dış lastik olarak en iyisi Salcano gibi görünüyor. Continental Race King üst seviye bisiklerlerde bile var. Diğerleri çok sıra dışı değil gibi.

Dediğim gibi, ben de bu ortama yeni giren birisi olarak çok fazla teknik bilgi sahibi değilim. Verdiğim fiyatlar sitelerinde yazan fiyatlar. Belki yerel mağazalarda, fabrika çıkışı vb. daha ucuza alınabilir. Ben mesela peşin olarak 530'a aldım, 570 yazmasına rağmen.

Ve amacım kesinlikle marka polemiği yaratmak değil. Sadece, interneti, forumları vb. kullanarak biraz araştırdım ve en iyi fiyata en iyi performansı alacağım düşüncesiyle Salcano aldım. Öğrenciyim ve paranın kıymeti ortada. O yüzden ince eleyip sık dokudum.

Aralarında çok da fazla fiyat farkları yok gibi. Ama varsa da, ben o fiyat farkını kask (Prowell x700, 60 TL), eldiven (Sedona gel, 15 TL) ve gözlük (Julbo, modelini bilmiyorum 70 TL) gibi üç temel gereksinime yatırdım diyebilirim.

Disk fren ise, hidrolik olmadığı sürece zaten tavsiye edilmiyor. Hidrolikler de fiyat farkı koyuyor. O yüzden V olsun, benim olsun dedim.

Uzun oldu sanki ama, görüşlerim bunlar.
Kısacası, markaya filan da çok takılmak diğer şeylerde olduğu gibi (fotoğraf mesela, makine çekmez fotoğrafı, siz çekersiniz) yapılan şeyin önüne geçebilir. Yıllar önce dökme demir bisiklerlere binip şehirler arası yüzlerce kilometre kateden insanlar var. O mu iyi, bu mu iyi işlerine pek takılmak yerine pedal çevirmek bütün dertleri halleder. Elde var olan ile en iyisini yapmaya çalışmak lazım...

Tekrardan iyi sürüşler Koray. Dediğim gibi, çok tecrübeli birisi değilsem de, önemli olan pedal çevirmek diye düşünüyorum.

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim ön arttırıcı tourney sanırım. Seninki ne?

• Beğen

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
benımkıde tourney ama model ve goruntu olarak farklı.

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Toplattın mı bisikleti? 1-2 tur atsaydın şöyle bi?

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Sinan Ceylan

hafta sonuna kaldı.arkadasımya.kuzenın araba hafta sonu musaıtmıs onunla gturcem.hafta ıcı calısıyorum fırsatım yok.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@dinçer karadayı

çok tşk ederim.hepimize iyi sürüşler.

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@koraycan

Uyku uyuyamazdım Koray senin yerinde olsam. :D
Gelip gidip kadroya bakardım, sürekli bi yerlerini bızıklardım filan. Valla sabırlı adamsın.

• Beğen