Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano 212 HD ile ilgili bir-iki bilgilendirme

Konu, 'Salcano' kısmında enes savaş tarafından paylaşıldı.

1. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şu an kullandığım 212 Hd ile ilgili 1-2 kullanıcı tecrübeleri yazmak istiyorum.

Bu arada NE SORMAK İSTERSENİZ SORUN.

Yaşı küçüktür deyip geçmeyin gerçekten merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Tecrübelere gelirsek >

1. En önemli söylemem gereken şey frenler "445" değil "446" modeli.

2. Ön fren biraz sıkıntılı , yani ön frene basınca teker sola çekiyor.(dikey biçimde.)Herhalde bu benle alakalı ?

3. Frende anlamadığım bir sorun olan sürtme sesi. (Normal sürtme değil bayağı demir sürtmesi gibi.)

4. Periyodik bakıma mutlaka ihtiyaç var. 1-2 ay kullandıktan sonra arka vites "çırlamaya" başlıyor.

5. Lastiklerin yanakları accayip ince. Yani asla inik kullanmayın. Ama asfaltta sırttaki dişleri ile kayıyor resmen.

6. Maşa belli bir süre kullandıktan sonra açılıyor. Yani çalışması daha da yumuşuyor.

7. Bu arada jantlar sakat. Çok yüksek bir yerden atlarsanız yamulma ihtimali yüksek. Kolum giriyor jant tellerinin arasına :D

8. Yokuş yukarı sert biçimde sürerken vites yükseltmeyin. Vitesi elinize alabilirsiniz.

Bunlar benim kullanıcı yorumlarım ;) Sorunuz var ise mutlaka sorun.

Not; Bisikletimden gayet memnunum...

2. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    jantlar hakkındaki yorumuna pek katılamayacağım. aynı örümde(8x4) 29er mtb dahi var salcano'da. ki jant çapı arttıkça dayanıklılık sağlamak zorlaşır. 29er'de bile kullanılabilen, salcano'nun yıllardır vazgeçmeden kullanmaya devam ettiği bir sistem olduğuna göre çok da kolay sorun çıkarmayacaktır. çok kullanmadım ama sert kullandığım zamanlar oldu, maşayı kilitli unutup yüksek hızla(50km) kasise girmişliğim, kaldırımdan atlamışlığım vs. de var ve jant akordunda bozulma yok 4 aydır. lastiklerin yanak inceliği de hafifliğini sağlıyor, 2.2 mtb lastiği için 600gram altında ağırlık varsa bu incelik kabul edilebilir gibi. inik kullanılmaz ve yanağı sürtülmezse sorun çıkarmaz, kısacası hatalı kullanım dışında sorunsuz. bahsettiğin donanımların kalanı farklı olduğundan yorum yapamayacağım. soru da sorayım :D sele gıcırtı yapıyor mu acaba? benim sele bisiklet sürekli dışarıda kaldığından sıcak/soğuk farkını sık sık yaşayarak yumuşadı ve gıcırdamaya başladı... :( senin içeride kalıyor sanırım bisiklet, bu sorun zor o zaman :D

3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Vallaha gıcırdama derken pek yok ama tam ortası boşta olduğu için çok az plastik gıcırdıyor ama sürüşte fark edilmiyor. Ya bisiklet içeride duruyor durmasına da evdekilerle papaz olacağız yakında galiba :(

4. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    mert o benim astroda da vardı. kafayı yedirtmişti bana ama gel velakin çözemedim sorunu.Taki satana kadar :D ama şunu söyliyim ben çok yukarda kullanıyordum belki ondan olabilir

5. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    özellikle kontrol ettim sele borusundan mı ya da kadronun sele borusu giriş kısmından mı diye, değil. sadece seleden geliyor ses... seleyi değiştirsem sorun çözülecek ama bisiklet yine dışarıda kalınca yine aynı sorun yaşanacak... ses dışında sorun yapmadığından böyle kullanıyorum. ama rahatsız etmiyor değil :D

6. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şimdi bir daha denedim ses felan yoktur :D

7. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ritchey, selle italia... sele almak için bahane işte :D
    parçalar sorun çıkardıkça daha iyisiyle değiştirmek en güzeli :D

yeni sele alırsam her gün sele borusuyla söküp içeri mi alsam :D o da gıcırdamasın diye...

enes savaş bunu beğendi.
  8. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    jant konusunda katılıyorum kaldırımdan sürekli atlayıp hoplarsanız kısa sürede akor ayarınız bozuluyor ,benim bislette dışarıda ama gıcırtı yok

Mert C. ve enes savaş bunu beğendi.
  9. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güncelli yorum. :D

10. ozan aktürk

ozan aktürk Aktif Üye

Seviye:
    Galiba bisikleti internetten aldınız. Kargoyla gelirken frenler hava yapıyor mu ?

11. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayır hava alma felan yok , kargo gayet güzel iki gün içinde geliyor. Zaten kim diyor bilmiyorum ama kapalı sistem ve içi full yağ dolu nasıl hava alabilir ki?

ozan aktürk bunu beğendi.
  12. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano Astro 212 HD

Donanım Listesi ve Liste Fiyatı:

http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=923 Resmi Site Linki

Başlangıcı yaptım. Bisiklet hakkındaki yorumlarınızı, deneyimlerinizi, sorunlarınızı, önerilerinizi, fotoğraflarınızı vs. burada paylaşabilirsiniz...

13. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    siyah olan kadro aynı benim kadro galiba

enes savaş bunu beğendi.
  14. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    astro kadroları açı ve tasarım olarak tamamen aynıydı 2011 ve 2012 serilerinde.
    tek farkı v fren uyumlu olanlara disk, disk uyumlu olanlara da v fren uymuyor.

15. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şu an 650 lira civarında bir bütçem var. Peki bu paraya ne almalıyım ?

Kadro+Maşa mı ? http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-salcano-assos-50-kadro-plus-rockshox-recon-tk-silver-masa-sifir-152608381/detay

Sram x7 set mi ? http://www.erdoganlarbisiklet.com/sram-setler/sram-twister-x7-set-v-fren-9-lu.html

Sadece maşa mı ? http://www.ebay.com/itm/bi-more-MANITOU-R7-R-SEVEN-MTB-Bike-PRO-FORK-MANUAL-DISC-ONLY-Black-2013-/231150198915?pt=AU_Sport_Cycling_Parts&hash=item35d1a02083

Yoksa telefon mu ? http://www.teknosa.com/urunler/125071199/nokia-lumia-525-yellow-akilli-telefon?term=lumia%20525

Kodro'ya çok fazla ihtiyacım yok ama değişir ise hafiflik olacak.

Araziye girmiyorum ama maşa değiştirirsem bisiklet hafifleyecek+daha konforlu olacak.

Vites seti alır isem yokuş çıkmak rahat olacak ve daha fazla kombinasyon seçebileceğim.

Telefon alırsam ki gerçekten ihtiyacım var. Elimdeki telefon arama için kullanabiliyorum sadece. Zaten para verip almadım.

Lütfen tarafsız bakış açısıyla bakıp en iyisini seçmeme yardımcı olun. Saygılar.

16. Buğra SELÇUK

Buğra SELÇUK Aktif Üye

Seviye:
    parçaları hangi bisiklete takacaksın?
    bence telefon.

17. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet astro 212. Bu arada bisiklet daha 4 aylık...

18. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    senin boyuna şuanki 18 inch kadron bile küçük kalıyordu yanlış hatırlamıyorsam, ki daha da uzayacak yaştasın.
    15.5 inch kadro alman pek mantıklı bir hareket olmaz gibi geliyor... maşa da bildiğim kadarıyla 2kg üzeri yaylı bir model(emin değilim)
    46cm yazıyor ama, aynı ilan sanırım... facebook'ta görmüştüm: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152103681452936

telefon ne kadar gereklidir senin için bilemem, ama almışken 1500-2000 liralık yıllarca kullanılacak bir telefon almak lazım bana göre.
    bunlarda parça parça yükseltme de yapılmıyor sonuçta :)

benim oyum sadece maşaya, ikinci seçenek olarak x7 set diyorum...

19. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Öncellikle sadece maşa oyunu ben verdim ancak yanlış yaptım. Telefon diyecektim. Neden mi ?

Öncelikle bu forumda siz de dahil bu kadar güzel insanın yüzde 80-90 nında bisiklet var ve o bisiklet onları idare edebiliyor ancak bu durumda bile telefonun nimetlerini es geçemeyiz. En az bir 300-400 TL'lik telefonda Android bulunuyor ve bu program bizim çok işimize yarıyor. Kâh canımız sıkılıyor internete giriyoruz, kâh oyun oynuyoruz ve bisikletçiler için belki de en önemlisi navigasyon'a ulaşıyoruz. Ya da uzun turlarda belki bir blogumuz var ve oraya tur sırasında yaşadıklarımızı yazıyoruz. Bence telefonun nimetleri es geçilmemeli.

20. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ''Kadroya ihtiyacım yok'' demişsin fakat değişirse hafiflik olacağını düşünüyorsun. Kadro sana eziyet edecek kadar ağırlık veriyor , seni çok yoruyor ya da dayanıklı olmadığını düşünüyorsan kadro al.

''Vites seti alırsam yokuş çıkmak rahat olacak'' demişsin. Şuan ki vites seti bisikleti kullanmana engel olacak derecede seni etkiliyorsa vites seti al.

''Araziye girmiyorum'' demişsin fakat maşayı değiştirirsem hafiflik olacak ve konfor sağlayacak demişsin. Şuan ki maşan çok ağırsa ve hiçbir şekilde konforu yok ise maşa al.

Telefonunla sadece arama yapabildiğini başka işe yaramadığını yazmışsın. Telefon haricinde fotoğraf makinan , mp3 çaların vs vs yok ve telefonun olursa müzik , video , fotoğraf bakımından aşırı derecede kullanacağın ve işine çok yarayacağını düşünüyorsan ayrıca telefonun yukarıdaki bisiklet parçalarından daha çok ihtiyacın olduğuna inanıyorsan telefon al.

Kısacası önce seçeneklerin arasında seçim yapmak yerine hangi seçeneğe daha çok ihtiyacın olduğunu belirle ondan sonra seçim aşamasına geç. Kolay gelsin

Tolga Günsezer bunu beğendi.