Salcano 2014 modelleri çıkmış !

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Az önce bisiletcim.com adlı sitede gördüm modelleri.

Geçen sene ile aynı donanıma sahip bisikletlerin fiyatı oldukça artmış.

Mesela XCT maşalı 21 vites hidrolik fren bir modelin fiyatı 950 liralara kadar çıkmış !

Gerçekten şaşırdım. Bu senenin aynı komponentli ve XCM maşalı modelleri bile 850 lira iken ve indirim ile 650 liralara kadar iniyordu.

Bu seneki modeller gerçekten pahalı olmuş.

(link)

(link) <<

(link)

İyi ki 2013'de aldık. Şanslıyız...

Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Oğuz kurt

Evet bekliyoruz. Mert C. :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben eğer yol bisikletinden vazgeçersem gerçekten bunu alacağım. Diğer modelleri bilemem ama bu model donanımına göre diğer markalardan çok daha ucuz.

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu sene nedense " düşük marka yüksek donanım " bisikletlerin fiyatı arttı.
bianchi , salcano gibi markaların yani.
diğer iyi bildiğimiz markalarında fiyaları sürekli düşüyor (giant scott cannondale vs)
aradaki makas kapanıyor.
o yüzden bu saatten sonra bisiklet almak isteyen çok araştırsın.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@enes savaş

hep ben hep ben :D
toplu konuda biraz konuşuldu salcano modelleri de zaten.
geçen sene bu zamanlarda dolar daha düşüktü, haliyle fiyatlar da daha düşüktü. bu kadar yükselen döviz kuruna göre fiyatların artmama şansı yoktu.
diğer yerli markalar da fiyatlarını dolar üzerinden belirledikleri için pek değişim yok gibi görünse de aynı şekilde yüksek dolar kurundan tl'ye çevirdiğimizde geçen seneye göre onların da bayağı yüksek fiyatlı olduğunu görüyoruz.

astro serisi bayağı daraltılmış ve seviyesi düşürülmüş, insomnia'nın üst modelleri igman olarak ayrılmış, insomnia da donanım olarak düşürülmüş...
xtr setli modeller ile geçen yıllardaki en iyi modellerinden daha üst seviye modeller çıkartmışlar.
geçen sene çok satılan yol bisikletlerinden xrs030 tekrar çıkmış fiyatı da aynı seviyelerde, uygun fiyatlı alt model olarak xrs040 çımış, bu dolar kuruna göre bakarsak bile uygun sayılabilecek bir yol bisikleti. çok satacağını düşünüyorum...

astro diablo modeli ng 700 adıyla çıkmış
astro lady(ilk dikkatimi çeken bu oldu ama başka modeller de var) aynı donanımla çıktığı halde daha ucuz.

özet geçersek:
genel olarak bakıldığında çok fazla zam yok, aynı modeller tekrar çıkmışsa nereseyse aynı fiyatlarda çıkmış.
yol bisikletleri fiyat/performans oranıyla yine çok iyiler, xrs040 yol bisikletine geçmek isteyen düşük bütçeliler için mükemmel başlangıç.
giriş seviyesi dağ bisikletleri rezalet(ne yazıkki)
yüksek seviyelerde yine fiyat/performans oranıyla liderliği geri alıyor.
27.5 ve 29 inch modeller artmış(zaten modeller bu yüzden azaltılmıştır), tutmazsa seneye yine bunları azaltarak 26 inch modellerde çeşitliliği arttıracaklardır.

bu sene yol bisikleti alacak olursam bisikletim belli, salcano :D ama artık tavsiye isteyenlere giriş seviyesi salcano mtb öneremeyeceğiz bu kadar...

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
normaldir. dolar, euro yüksek. geçen seneki insomnia 30 modeli bir yerde 1360tl gibi bi rakama satılıyor. full deore. değişiklik düşünen bi önceki senelere baksın bence.

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
İzmir-Karşıyaka Joker bisikletde 2014 salcano kataloğundan tüm serilere baktım,ocak sonu şubat başı salcano teslimat yapacakmış.bilgilerinize sunarım..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mert C.

Sevgili mert aman haa gönül koyma bana sakın benim oğlumun adı'da mert oda senin gibi salcano ve sedona hastası:=:=:=))

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@fatihselim

astro 270 sv normalde 894 tl. kampanya yüzünden ucuzdu :) daha pazarlık payı var bu fiyatlarda az da olsa...
ayrıca xrs030 modellerinde hem apex hem de tiagra geçen seneyle aynı fiyatta. geçen sene bile arayıp bulamadı bir sürü kişi bu modelleri... bitmişti erkenden.
hem daha resmi bir açıklama yok, salcano kendisi açıklamadı fiyatları. büyük ihtimal böyle olacaktır ancak düşük bir ihtimal de olsa daha ucuz olabilir resmi fiyatlar.(daha yeni eklendiler, hatalı girilmiş olabilir)

bu sene 270sv alanlar iyi kaptı bisikletleri :D bir daha bu fiyata bu donanımı görmek hayal olacak gibi :D

@Oğuz kurt

markaya özel bir sevgim yok aslında, geçen sene aynı paraya en iyi bisikleti veren salcanoydu, onu sevdim.
bu sene sedona daha iyi fiyat/performans oranı sunarsa onu severim... üstündeki yazının önemi yok benim için :)
son 14 bisiklet de satılana kadar soranlara astro 270sv önermeye devam ederim. :islik:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aslında kron!a yakınlığım'da sırf ismi yüzünden:):) aklıma kron deyince hep crom geliyor:):):) çocukken benim meşhurrrr çizgi romanım vardı ''''barbar conan'''diye hala varmı bilmiyorum orda bu barbarın inandığı tanrısı'nın adı '''cromdu'''ordan kalmış aklımda:):):)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kıvılcım

Buna katılmıyorum yüksek markalarda fiyat düşüşü görmüyorum ben.
2014 Scott Speedster S30 ve 2014 Salcano XRS030 Tiagra

İki modelinde donanımları aynı. Kadro-Maşa Aluminyum-Karbon, diğer bileşenler Salcano'da Ritchey-Mavic Scott'da Syncross.
Ağırlık konusunda Salcano 8.5 Scott 9.2 kg. Salcano her özellikte Scott'dan üstün ve fiyata bakınca Scott 3300 lira Salcano 2200 lira.
Görünüş benim için çok önemli olduğundan dolayı Scott'ı tercih etmek zorunda kalacağım belki..

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Berke1903

katılıyorum. bisikletin donanımı mı yenilesem, yeni bisiklet mi alsam diye gidip geliyorum. fiyatlara bakıyorum. ithal bisikletler baya yüksek. yerli üretimin ödediği kdv+ötv'nin üstüne bir de gümrük vergisi ekleniyor ithal ürünlere. ama bunun yanında marka adını da fazlasıyla satıyorlar. işin ilginç tarafı sedona da baya yüksek 2014 rakamları. ayrıca anlamış değilim türk malıyım diye gerilir ama satış fiyatı dolar üzerinden. yemişim öyle türk malını. ithal alırım daha iyi. kendi memleketimde gavurun parasının hesabını yapamam.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Cemali Avcı

türk markası ama tek bir parçasını bile türkiye üretmiyor. gelişi dolar üzerinden olunca hesaplarını da dolar üzerinden yapıyorlar...
zaten salcano da, sedona da, kron da ithal markalar sayılabilir. parçaları ayrı ayrı ithal edip kendileri birleştiriyorlar.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Mert C.

evet ama salcano, carraro, bianchi sitelerinde tl üzerinden veriyor fiyatları. döviz kurundan etkileniyorum ayağına dolar fiyatı vermektense fiyat listesi yayınlarsın sitende. günlük olarak kura göre fiyatlar güncellenir. elde hesap makinesi şebeğe dönmeyiz biz de. acera donanıma 1070$ çekmesini biliyor ya bunu ayarlar heralde;)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Cemali Avcı

orası öyle tabi :) amazon'dan sipariş verirken bile ödeme sayfasında türk lirasına çevirip fiyatı öyle gösteriyor sistem :D

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Mert C.
burası Türkiye. adamı kendi memleketine yabancılaştırırlar. adını ya açılım koyarlar, ya ileri demokrasi derler. Türküm diyene de ırkçı yada kafatasçı derler. ama dürzüler düşünmez markete girdiğinde Türk Lirası harcadığını..

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@mustafa tabanlı

Joker'de yaşlı bir amca var. Beni tanır kendisi :)

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
Sanırım bahse konu olan yaşlı amca Güner bey,servis işi ile ilgili,oğlu Özhan bey de bisiklet ve yedek parça satışı ile ilgili.Ben bisikletimi toplatırken çok yardımcı oldular,iyi insanlar..

• Beğen
Tepkiler: enes savaş