Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano 2011

Konu, 'Salcano' kısmında Burak/ tarafından paylaşıldı.

1. Burak/

Burak/ Gold Üye

Adı:
    Burak P.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Salcano 2011 yol bisikletleriyle aldığı eleştirilerin hakkını vermiş gibi. Abiler bu senenin modellerinde hiçbir masraftan kaçınmamış :D. Kadro geometrisi oldukça iyi görünüyor. İnsanın içinden "keşke üzerindeki parçaların bir kısmı da Türkiye'de üretiliyor olsa" diye geçiyor, yine de modeller oldukça heyecan verici.
    Yorumlarınızı merak ediyorum...

2. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Görünüşleri işi bitiriyor zaten. Sram setlere ritchey sele,gidona ve continental lastiklere de edecek laf olmadığına göre kadroyu denemekten başka birşey kalmıyor.:D

ersin42 ve Burak/ bunu beğendi.
  3. Mustafa Can ERGÜN

Mustafa Can ERGÜN Yeni Üye

Seviye:
    Komponetler gayet güzel kadro da artık Salcanonun bir sene içerisinde ki değişimi gayet açık bir şekilde gösteriyor.
    Ne diyim canım çekti :D

ersin42 ve Burak/ bunu beğendi.
  4. bozkusramazan

bozkusramazan Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar

son iki yıldır salcano bisikletleri yakından takip etmekteyim
    gerçekten yeni modellerini çok geliştirdi gerek üzerindeki parçalar gerekse görüntü bakımından çok güzeller çok beğeniyorum ama malesef yakın çevremdeki bisiklet sever dostlarım salcano mu? boşver ya diyorlar

insanların kafasında scott trek giant vs bisikletler var ve çok fazla pahalılar sakın kimse beni yanlış anlamasın evet bisiklet deyince benim de aklıma yabancı markalar geliyor ama salcanonun da hakkını yememek lazım gerçekten kendilerini çok geliştirdiler ve geliştirmeye devam ediyorlar ve bahsettiğimiz o yabancı markalardan fiyat olarak daha uygunlar

Sinan Ceylan, yavuz erkut ve AHMET67 bunu beğendi.
  5. bozkusramazan

bozkusramazan Kıdemli Üye

Seviye:
    Burak/ bunu beğendi.
  6. Burak/

Burak/ Gold Üye

Adı:
    Burak P.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bileşen seçiminde taviz vermemeleri fiyatları biraz arttırmış, ama aynı donanımda yabancı markalarda fiyat çok daha yüksek olurdu sanırım.

7. skycsar

skycsar Üye

Seviye:
    Benim ilk bisikletimi almak için girdiğim dükkanda satıcının fazla para kazanacak durumda olmasına rağmen kararlı bi şekilde ucuz olan salcanoyu satmasıda bunlara işaret...donanımın aynısını bu fiyata alamazsın dedi başka bir şey demedi...ilk bisikletim olduğu için bir şeyde diyemeceğim ama şu ilk günlerde gayet keyifli binebiliyorum...kalitesini yaz sonunda rahatlıkla anlayacak ve paylaşacak duruma gelirim...

Kamil BULUT bunu beğendi.
  8. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende Scott yol bisikletimi satıp Rival donanımlı Salcano XRS01 yol bisikleti alıyorum.. Pişman olacağımı hiç sanmıyorum..

Cyclist999, Fırat Dizman ve Burak/ bunu beğendi.
  9. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Duyduğuma göre (ne kadar doğru bilemeyeceğim) salcano satış sonrası yetersiz kalıyormuş. Ben aslında buna inanmak istemiyorum.
    Bir de salcano 21" kadro boyuna sahip bisiklet üretmiyor , eğer seneye de göremezsem almayı planladığım xc 010 u almayacağım...

Burak/ bunu beğendi.
  10. bianchiultra

bianchiultra Bisikletkolik

Seviye:
    2011 salcanoları canlı görme fırsatım oldu gerçektende gerek kadro açısı gerek rijitlik gerekse estetık acıdan cok basarılı buldum ritchey wcs ve sram rival force red kompenentler de cabası:D:D şahsen scott cannon giant vs büyük firmalara tonla para saymak yerıne salcano modellerine göz diktim bu sene servis olarak bi sorun yaşamadım şimdiye kadar. iyi forumlar

yusuf beytekin ve Burak/ bunu beğendi.
  11. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:

hangi firma satış sonrası yeterli ki..... giant mı? bianchi mi?

12. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    artık ufak ufak yerli tasarım ve üretim yapmaya başlasalar ülkemizde de. bir arkadaş aynakol sökme anahtarı üretmişti ben istedim ama bana özelden ulaşan olmadı. öncelik, sökme takma aparatlarına verilirse sram shimano garantiyi peşinen kaldırır ülkemizden. shimano sram sertifikalı ürünlerle sökmediniz diye adım gibi eminim ama yetmedi mi artık elin adamı ne üretecek bizim parayı nasıl hortumlıcak diye her sezon beklemekten? gilettenin, 3 bıçakla başlayıp 5 bıçakla soluklanması gibi 2 yılda bir bıçak ekleyip milleti salak yerine koyması da ayrı bir hikaye. bu coğrafyada laftan başka bişi üretilmiyor en çok lafı da ben üretiyorum sanırım. yine de, Türk malı ürünler olursa alırım, beğenirsem fazla fazla alır hediye ederim. herkese selamlar,

Mehmet

13. Burak/

Burak/ Gold Üye

Adı:
    Burak P.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Test sürüşü olumlu yani?

bianchiultra bunu beğendi.
  14. Burak/

Burak/ Gold Üye

Adı:
    Burak P.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şimdilik kârın bir basamak yukardan ülke içine döndüğüne sevinecek durumdayız maalesef. Üretim seviyesinde yine para dışarı çıkıyor. Ama bunun bile yerli firmalara ve son kullanıcılara olumlu etkisi yadsınamaz. İnşallah daha ileri boyutunu da görürüz zamanla.

Hadi -diyelim ki- vites aktarıcılarında mevcut teknolojiyi yakalamak kolay değil, ama en basitinden bir gidonu, sele borusunu, rubleyi, aynakolu, fren bacağını tasarlayıp üstün malzeme teknolojisi ve kaliteyle üretmek de mi mümkün değil?
    Eğer bunları üreten bir markamız olsaydı, ya da yerli firma kendi markası altında üretse ya da ürettirseydi şimdi yukardaki bisikletlere 1000TL daha yakın olurduk, kalan bileşenler aynı olsun.

15. bianchiultra

Seviye:
    türkıye karbon elyaflarını üretmeye başladı. şu anda dunyada yanlış hatırlamıyosam karbon üreten 9 veya 10 uncu ülke.haberiniz ola en fazla 10 yıl sonra insanlar kendı atolyelerınde kendı el yapımı karbon kadrolarını üretecekler

Cahit Türk ve Burak/ bunu beğendi.
  16. bianchiultra

Seviye:
    evet olumlu ama bınme fırsatım olmadı. test sürüşü çok önemlıdır
    kadro atak mı
    esneyip esnemediği
    ,
    test etmek lazım
    hani derler ya makyaj da bi yere kadar:D:D:D bu da o hikaye işte

Burak/ bunu beğendi.
  17. Burak/

Burak/ Gold Üye

Adı:
    Burak P.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İnşallah bir test kısmet olur yakın zamanda :).

18. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Salcano'nun eksikleri var evet.Kadroyu daha bilinçli şekilde yetiştirmeli yada eğitimli kadro ile değiştirmeli.Zamanla olacak gibi şimdilik iyi şeyler yapıyorlar ama bazen saçmaladıkları oluyor.

Burak/ bunu beğendi.
  19. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Dün Yeni bisikletim geldi.. XRS 010 Karbon yol bisikleti. Rival donanımlısından :) Dün yaklaşık 5 saatlik bir antremanda her türlü koşulda test etme şansım oldu. Açıkcası çok rahat söyleyebilirim ki harika bir bisiklet.. Önceki bisikletim scott S30'a göer çok daha konforlu ve çok daha atak bir bisiklet. Açıkcası almadan önce benimde şüphelerim vardı ama şu an çok mutluyum. İyi ki almışım.. Kesinlikle tavsiye olunur ;)

20. Erkan Közen

Erkan Közen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kaç kilo bunlar aralarında fark varmı üçüde aynı ağırklıkda