salcano 2010!!!

Scudo

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@temu90

aslında türk firmalarında ufak bir sorun var oda en üst seviye donanım kullanmak sanki bir farklılıkmış gibi görmek.
aslında evt bir fark ancak türkiyede bisiklet sporu gelişiyor.

onun yerine
fiyatı makul tutarak ara seviye bir ürün çıkarması.
yani örn scott 40-50-60 veya GİANT Xtc 2-3 bunlar fiyat olarak şu an kendi adıma söylemem gerekirse yüksek fiiyatlı bisikletler ancak bu bisikletlerle yarışlara çok rahat katılıp yeri geldiğinde arazide sanki yarışıyormuş gibi de zorlamaya gelebilecek şeyler.
bilmem yanlışmıyım.

o yüzden en son seviye parça yerine orta seviye veya yarış kaldırabilecek şeyler örn tora recon kullanın 9lu set arka xt ön slx aynakol veya deore ayna kol avid 3 shimano deore gibi fren crossride vyea XDlite jant vyea XR100D jant gbi şeyler kullanıp upgrade açık bir bisiklet yapıp bence kullanıcıyı daha çok çekebilirdi ve bunlardan biride benim:):)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
yani şu anda sedona 761-781 bu saydıklarıma benzer uygun bisikletler bu tarz seviyedekileri birazdaha iyileştirip suna bilirlerdi.

NG 255
NG 303 bu bisikletleri upgrade ler ve yine bu bisikletler seviyesinde yine bir iki model olsa çok güzel olurdu:D:D

Hüsnü Deniz Kalaycı

Forum Bağımlısı
Tepki
187
İsim
Hüsnü Deniz Kalaycı
Bisiklet
Scott
küçük adımlarla dostum çok küçük adımlar :)
salcano daha geçen sene akıllandı :):)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
şu anda evt ama bu küçük adımlarda çok küçük be abi:D

yani önünde örnek olmasına rağmen bu kadar küçük bir adım bence gereksiz:)

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
Bence Salcano hiç bilemedi diğer yol bisikleti modellerine göz atsın. Bu fiyata o yol bisikleti modeli hiç iyi gitmez ;)

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Salcano iyi yolda ama bazı şeyleri daha öğrenmesi gerek.10Kğ lik bisiklet yapıyor xtr aynakolda normal wellgo (çifti yaklaşık 400 gr) pedal takıyor.Ritchey comp sele kullanıyor 350 gr .... vs. Adama gülerler...

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@reha genç

Doğru diyorsun neydi öyle geçen seneki en üst model.Maxxis Maxxlite 310 lastikler yanında yine dediğin tarzda sele borusu,Tora maşa falan.Ya da bazı modellerde de tubelessla alakası olmayan jant setli bisikletlerde tubeless lastik kullanmıştı.Gerçi hepsi anlaşmaya bakar.Anlaşılan Ritchey ve Sram ile ucuza kapattı bu işi. :)

• Beğen
Tepkiler: Şerif Şentürk

Burak ELMAS

Daimi Üye
Tepki
151
yol bisikleti fiyasko... tam bir hayal kırıklığı bu devirde öyle kadro kaldımı ya:(

Burak ELMAS

Daimi Üye
Tepki
151
direk ezbere iş yapıcaklarına forumdan birini alıp danışsalardı daha güzel şeyler çıkacağına eminim burda okadar moderatör arkadaşlar var tecrübeli arkadaşlar var ve en önemlisi görsel zevki çok iyi olan arkadaşlar var, salcano firması biraz fikir almalıydı kanaatindeyim belkide almışlardır ama bu sezonda çok eksiklikler var, bu benim şahsi görüsüm hiçbi kasıt aranmasın. inş. salcano firması eleştirileri diikate alarak bu eksiklikleride giderir.. iyi forumlarr..

E.GURCAN

Daimi Üye
Tepki
231
İsim
Erol
Bisiklet
Focus
Hepsi güzelde XTR aynakola düz plastik pedal takmasalar iyi olurdu :D

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Parasını ver! Taiwanda kadro yaptır, ordan maşa al, şurdan vites al, burdan fren ordan da jant al. Topla hepsini. Al sana Türk markası.
İsteyen herkes kendine kendi çapında marka oluşturabilir.

Bakın BEV diye bir firma var.Karbon kadro basıyor taiwanda.Pasific de var.Alın bitane no name kadro.Yazın üzerine mahmut,kamil,çukubis bilmemne. Geriye kalan parçaları hep topluyoruz zaten. Sizin de bir markanız olsun.Hem de Türk Markası...

Sonra da işsizlik...

Efrahim ÖZCAN

Forum Bağımlısı
Tepki
358
Bisiklet
Trek
@Ozzgurr

Ben buna gülerim işte. Tüketim toplumu olduğumuz ortada. Bi karbon bisikletin kadrosunu üretmeyi geçtim görsel tasarımı bile başka bi ürünün tasarımından çalıyoruz. Bunların daha çok çalışması lazım dicemde niye çalışsınlarki niye tasarlasınlar niye üretsinler nasıl olsa hepsini dışardan ithal ediyorlar ülkemizde alıcısıda mevcut zaten, ne gerek var kafa yormaya emek harcamaya. Bunların yaptğı üretim değil arkadaşlar parçalar ithal ediliyor montajlanıyor tarafımıza satılıyor tasarım için bile emek harcanmıyor. Bi nevi komisyonculuk yapıyorlar.

Mephamd

Üye
Tepki
41
Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.Ben bu benzerliklere çok takılmaması gerektiğini düşünüyorum.Buluyoruz da buluyoruz yani,beğenmeyen gidip alsın trek,sonra demesin ama kardeşim işsiz,çocuğum iş bulamayacak.
Büyük firmalar bile birbirlerin kopya çekerken bizimkilerin yaptığına,hem de fiyat olarak direkt rakip olmayan bir firmadan yaptığı "esinlenmeyi" abartıyorsunuz bence. İnanmayanlar chevrolet cruze ve honda civiz arka farlarına baksın,bmw 1 serisi ve hyunda i c30 profil tasarımına baksın, yine hyundai c30 megane 3 ön farlarına baksın vs. vs.... Bu endüstrilerde bu var ve hep olacak. Daha iyisi için salcano alalım ki adamlara diyecek sözümüz olsun.
Ben 29" çok beğendim,ilk gördüğümden beri 29ların tam benlik olduğunu düşünüyorum,boy itibariyle 26lar üzerindeyken çocuk bisikletine biniyormuşum gibi hissediyordum.Fiyatı bana yüksek geldi ama birgün 29 alırsam salcanoyu mutlaka değerlendireceğim,atlamayacağım gary fischer çakması diyerek.

• Beğen
Tepkiler: minolta35

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Ernesto Colnagonun bir felsefesi vardır ben bisikletin kadrosunu satarım
benim bisikletimde para eden kadrodur der.
dolayısı ile 105 compenantlı bir Colnago bisikleti aldığınızda 3.000 eur sadece kadrosunu aldığınızdada 2.500 eur ödersiniz.
Kadrolarada bakınca sanki Salcanoda tam tersi bir felsefeyi misyon edinmiş gibi duruyor.
105 compenantlı yol bisikletinin kadrosu çok sıradan çok kalitesiz montaj kısmına değinmeye bile gerek yok fotoğraflardan ne kadar acemice toplandığı gayet net bir şekilde görülüyor .
Fiyatlar cazip gelebilir ama bu bisikletleri satın almakla sadece ucuza ekipman sahibi olursunuz iyi bir bisiklet sahibi değil.
Bu gün saraçhanedeki bir bisikletçi bile bu kompenantları teğmin edip 15 dolarlık bir kadronun üstüne monte edebilir ve 50 dolar karlada satabilir.
Fiyat gayet cazip olur bu şimdi iyi bisikletmidir?
Ben açıkçası Salcanodan geçen seneden sonra çok daha iyi kadrolar beklerdim malesef hayal kırıklığına uğradım .

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Yol bisikleti konusunda bende hayal kırıklığına uğradım bisiklet görünüş olarak tam bir felaket ne estetik var ne de başka bir cazibe. Şöyle başka markaların yol bisikletlerine bakınca malasef salcano çok acemi kalmış bu işte :(. Ancak yukarıdaki benzerlik konusu gereksiz yüzlerce model bisiklet , onlarca farklı marka var ve hepsi 2 teker üzerine aynı şekillerde bisiklet üretiyor benzerlik kaçınılmaz bu durumda.

ismetgndz

Aktif Üye
Tepki
38
arkadaşlar salcano 2010da uyuyormu yaaa 15 gün oldu bayiilerde katalg olmasına rağmen sitelerini açmadılar bu ne biçim iş ya bi türlü 2010 modelleri adam gibi inceleyemedik bir an önce şu siteyi açmalarını dica ediyorum

salcano yetkililerine duyurulur!

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Katalogu biraz önce inceleme fırsatım oldu. Bileşenlere detaylı bakamasamda genel olarak modellere göz gezdirdim. Öncelikle şunu söylemeliyim model seçeneği çok fazla. Yanlış hatırlamıyorsam alu'da beyaz aynakol var. Bahsedildiği gibi sram xx parçalarla, xtr parçalarla wellgo pedal kullanmaktan vazgeçmemişler :) Birkaç tane street(yanlışım varsa affola) bisikleti dikkatimi çekti. Bu sene ilk kez yapıldıkları için biraz vasat gözükselerde biri ehh işte dedirtti kendine. Onun dışında şehir bisikleti konusunda seçenekler gayet iyi. Katalog baya kalın olmuş anlayacağınız. Sarıyer Mesut bisiklet hemen hemen her modelden birtane (XX'li olan da dahil) sipariş verdiğini söyledi. Ürünler gelmeye başladığında gidip orada görebilirsiniz çoğu modeli...

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
eskı mtb kadrolarını yol bısıkletı yapmıslar gıbı geldı bana ? :D

• Beğen
Tepkiler: gabalı