Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sakroileit ve Bisiklet ..?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhabalar herkese, bundan aylar önce başlayan teşhis sürecinde ilk olarak omur yamukluğu denildi,ağrılarımın artması sebebiyle belim için MR çekildiğinde fıtık var dendi. Aynı MR başka bir dr.a gösterdiğimde sağolsun kendisi ve yardımcı olan hocalar sakroileit olarak son ve doğru teşhisi koydular son MR raporuda bu yönde ,ilaca başlıyoruz yakında . Olay şu ki dr. bisiklete binmeni tavsiye etmiyorum hatta istemem yani diyerek bugün beni üzdü baya. Hocam ben sürerim vs deyince azaltmanda fayda var diye ifadeyi değiştirdi. Forumdan abilerimden kardeşlerimden bu hastalık teşhisi konan ve bisikletle arasına mesafe koyan yada koymayan bu hastalıkla alakalı tecrübesi olan var mıdır? Araştırdığımda hep aynı şeyler çıkıyor sıkıldım da nette bakmaktan. Doktorum korkulacak birşey değil ama ilerisi için tedbirli olmak lazım dedi. Bisikletle eskisi kadar yakın olamayacağım sanırım ama tecrübesi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Çok geçmiş olsun arkadaşım;ilerleyen zamanda tedavin neyi gerektiriyorsa onu yap bence.bisiklete nasıl olsa binersin.......

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  3. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Size bisiklet kısmında bir tavsıyede bulunamayacagım fakat doktor kısmında size iyi birini tavsiye edebilirim eger suankı doktorunuzdan memnun degılsenız . fıtık felan cok onemlı konular cok yakınlarım ne acılar cektı fıtıktan omur sıkısmalarından vs . cok ciddi bir konu özellıkle 40 50 lı yaslarda etkisi daha kötü . Ne zaman erkenden tedavısı yapılırsa o kadar iyidir . Ama yanlıs doktorlarda o tür hastalıklar daha da ilerler . ıstanbulda aybars akkor var ozellıkle bu konularda iyi . buda sitesi http://www.aybarsakkor.com/ .

hocam duzenleme geregı duydum sadece tavsıyeydı reklam felan yok . Bir de belkı abartıyorum ama en son care amelıyatı dusunun . cunku amelıyatlı bır ınsan eskısı gıbı olamıyor . Bu konuda hassas olmamın nedenı cok yakınlarımın bu hastalıktan fıtıktan omur daralmalarından zamanında cekmıs olmaları .

4. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bir de bu tür sorunlar yaşayanlara uygun kadro açılara sahip bisikletlere yönelebilirsiniz, tabii dr kontrolü ve fikrini alarak. Örneğin yol bisikleti size ağrı yapıyorsa daha dik oturuş sağlayan şehir- tur vb gibi tarzlara kayarak. Böylece daha az feragat etmiş olursunuz. Geçmiş olsun.

5. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Emre çok iyi anlıyorum çokta teşekkür ederim, benimde bazen ara ara çektiğim oldu çok korktum ama çok şükür başlangıç evresi dediler fıtık ve sakro bilmem ne için. Yaşımda 24 dr.larında planı zaten ileride sıkıntı olmaması yönünde. Son doktorum sağolsun dekan aynı zamanda ,çok memnun kaldım en fazla inceleyen de o oldu . Ama tabiki farklı bir görüş almak görüşmek fena olmaz tavsiyene bakacağım , çok teşekkür ederim:in: Yusuf Bey dediğiniz gibi daha dik konumda bisikleti de tavsiye eden dr. Oldu , ama aslında ilginçtir hastalık hareket halindeyken değilde dinlenme esnasında ortaya çıkıyor ,diğer konu yol bisikletine aşık oldum :eek: mesafeleri kısaltıp belki biraz da keyif sürücüsü olmaya başlayabilirim bu gidişle. İnşallah hallolur ama , size de çok teşekkür ederim

6. hüseyin özbay

hüseyin özbay Aktif Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    romatizmal kaynaklı sakroileıt veya ankolızan spondolıt rahatsızlığınız varsa öncelikle geçmiş olsun.bu tür hastalıklarda tavsiye edilen spor yüzme.benim uzun yıllardır şikayetlerim ve ağrılarım var.tedavisi tam anlamda mümkün değil.bisikleti fazla zorlanmadan ve hafif tempoyla kullandığınız sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.geçmiş olsun.

7. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim moral oldu gerçekten