Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sakatlık Nasıl Çabuk İyileşebilirim ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hasancanerdogan tarafından paylaşıldı.

1. hasancanerdogan

hasancanerdogan Kıdemli Üye

Adı:
    Rize
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    selamlar herkese daha once 3-4 tane konum vardı yardımda etmiştiniz tam herşeye karar verip rr520 almaya gidiyordumki arkadaşlarım pazar akşamı halısahaya çağırdılar bende şimdi gidiyim dedim nasıl olsa yarın akşam gidip alırım bayrampaşa decahtlondan fakat halısahada ayak bılegımı sakatlayıp yan baglarımı %90 zedelemısım kopmasına az kalmıs bugun 5. gunu fakat hala daha yere basmayı denemedm yarın kontrole gıdıcezz ama bana 2-3 sporun yasak oldugunu soyledıler bısıklette buna dahıldır tabı ancak nasıl ıyılesebılırım acaba ? teşekkürler :)

2. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    2-3 sporun derken 2-3 ay boyunca sporun yasak olduğunu mu demek istediniz? bisiklet rehabilitasyon sürecinde muhtemelen doktorun size tavsiye edeceği bir spor olacaktır.çabuk iyileşmek için önce ciddi bir istirahat süresi geçirmeniz gerekecek sanki. o sürede vücudunuza fazla yüklenmeyin, sağlıklı beslenin. ondan sonra rehabilitasyon aşamasında hekimin önerdiği sınırların dışına çıkmadan ve kaçınılması gereken hareketlerden kaçınarak spora başlayın. çok geçmiş olsun. bu arada halı sahaya dönmek konusunda kesinlikle aceleci davranmayın. halısaha futbolu bence extreme bir spordur. herkesin çevresinde halısaha sakatlanması sonucu uzun süreli diz, bilek vb. sorunları yaşayan ve vücudunda kalıntılar kalan birkaç kişi vardır.

3. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    bilek sakatlığı çok kötü bir sakatlık. normal bir şekilde basman 1.5 - 2 ayı bulabilir. tam olarak düzelmen senin güçlendirmene bağlı olarak 1- 1.5 yılı bulabilir.

4. hasancanerdogan

hasancanerdogan Kıdemli Üye

Adı:
    Rize
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @ozgur908 teşekkür ederimm evet 2-3 ay demek istemiştim zaten ben professıyonel voleybolcuyum bu sakatlıgı butun futbolcular yasıyomus fakat endıselendım bırde 2 senedır bısıkletım yoktu bunun ustune tam almaya karar vermısken boyle bır sakatlıkuzdu benı :( 2 aydır bısıklet ıcın ugrastım sımdı boyle acaba nasıl yapsam bısıkletı daha almamıstım almak ıcın beklesemmıı

@Osman Selman haklısnız teşekkürler