Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sakarya - nehirland - il ormanı - sapanca sahil - halk turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında recep24ank tarafından paylaşıldı.

1. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    21 Kasım Cumartesi günü buluşma noktamız olan Kentparktan 10:30'da 15 kişi olarak gerçekleştirdiğimiz halka açık halk turunda ilk mola noktamız olan şehir merkezine 7 km. mesafede bulunan Nehirland'a gidiyoruz. Burası oldukça büyük bir alan, düğünler, cemiyetler vs. etkinliklerin yapıldığı bir alan, ayrıca çok güzel mini hayvanat bahçesi, kapalı-açık at yürüyüşü parkuru, kiralama yapılabiliyor, özel ders veriliyor, bunun yanı sıra Sakarya Nehrine sıfır restaurantı ile de halka açık hizmet veren bir yer.
    Burada çaylarımızı yudumluyoruz, hayvanat bahçesini geziyoruz, atları seviyoruz, hatta hızımızı alamıyoruz ve içimizden ata binenler oluyor. hoş sohbetler eşliğinde buradan ayrılıyoruz. İstikametimiz trafiğin az olduğu sakin yolardan hareket ederek Arifiye İlçesine bağlı Açmalar Mahallesinden geçiyoruz, irili ufaklı rampalarla yeşillikler içerisinde keyifli sürüşler yapıyoruz. Hava rüzgarlı ama bir o kadarda sıcak, iyi terletti bizi. Yol güzergahımız olan İl Ormanına doğru tekrardan tırmanışa geçiyoruz.
    O kadar tırmandık artık iniş zamanı diyoruz, mevsimden dolayı bütün yapraklar yerlere dökülmüş durumda, olağan üstü görsellikler içerisinde büyülenerek Sapanca gölüne kadar süzülüyoruz. Herkes halinden çok memnun. 2.5 km.lik Sapanca Sahil şeridi bisiklet yolunda göle sıfır kapalı alanda güzellikler içerisinde kendimizden geçiyoruz. Yolun sonundaki mola noktasında çay keyfi yapıyoruz. Burada gölde taş sektirme yarışı yapıyoruzve eğleniyoruz. O kadar gezdik yeter gayri karnımız acıktı, buradan ayrılarak Sapanca sahile varıyoruz, uğrak mekanlarımızdan bir tanesine uğrayarak burada karnımızı doyuruyoruz ve evin yolunu tutarak turumuzu tamamlıyoruz.
    Her ne kadar kelimelere sığmasa da çok güzel bir turdu. Bir dahaki turlarda görüşmek dileğiyle. Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği...

2. Erhan 67

Erhan 67 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    geçtiğimiz yaz yapmak isteyip de elimde olmayan bazı sebeplerden dolayı yapamadığım bisiklet turunun planladığım güzergahında sapanca gölünün etrafını gezmek ve oradan da karasuya geçip sahil şeridini izleyerek kdz ereğliye gitmekti. paylaşmış olduğunuz resimleri görünce ne kadar doğru bir rota seçtiğimi daha iyi anladım ve yapamadığım bisiklet turu için çook üzüldüm diyebilirim. pedallarınıza ve deklanşörünüze sağlık :)

3. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    @Erhan 67 Sapanca Gölünün etrafını dönmeyi düşündüğünüz zaman güzellikleri kaçırabilirsiniz. Göle sıfır noktalara ve parklara girmeniz gerekir. Göl etrafından çok güzel yerler var. Sekakamp, Eşme Sahil, Seridval Gölpark, Gölbaşıpark, Uzunkum Sahil Bisiklet Yolu, Sapanca Sahil ve Kırkpınar Sahil Gibi muhteşem yerler var. Rotanıza bunları eklerseniz geziniz çok daha zevkli ve güzel geçer. Ereğli tur planınız içinde yol üzerinde görülmesi gereken çok güzel yerler var. tur yapmak istediğinizde her türlü bilgiyi verebilirim. Yorumlarınız içinde tşk.

Erhan 67 bunu beğendi.
  4. Erhan 67

Erhan 67 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @recep24ank eğer bir aksilik olmaz ise önümüzdeki yaz yıllık iznimi bu şekilde planlamayı düşünüyorum eğer gerçekleştire bilirsem sizinle irtibata geçerim. her türlü yardım işimi çook kolaylaştırır. yardım teklifiniz için çok teşekkür ederim :)

5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Helal olsun imrenmemek elde değil. Hanım kardeşlerimizide ayrıca taktir ettim. Pedalınıza yüreğinize sağlık

recep24ank bunu beğendi.