Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sakarya-Kanlıçay Şelalesi 14.06.2014

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında recep24ank tarafından paylaşıldı.

1. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    35 Km'si bisiklet 5 km yürüme topamda gidiş 40 km mesafede bulunan Kanlıçay Şelalesine daha önce gitmeyi denemiştik ama malesef bulamamıştık. Bu sefer hırs yaptık ve tekrar gidelim başka yollardan gidelim diyerek keşif turuna çıktık. Turun sonunda en çok şelaleyi bulduğumuza sevindik. Birazda şansın yardımı oldu yoksa yine bulamayacaktık. Herşeye rahmen güzen bir turdu. Televizyonda haberlerde duymuşunuzdur. Heryeri su bastı sel aldı. Kanlıçay köyündede malesef bu tablolar oldukça fazlaydı. Evleri yutmuş yollar dere olmuş, sel önüne ne aldıysa alıp götürmüş, bu yüzdende dere içerisinden 5 km yürümek zorunda kaldık.
    Dere boyunca 2 küçük şelaleye denk geliyoruz. İlkinin kenarından yukarı tırmanıyoruz. İkincisini tırmanamıyoruz, tırmanılacak gibi değil yoldra yok. dedik yol bitti şelaleyi bulamadık yine diyerek geriye doğru dönüyoruz.
    Artık umudu keik ve geri dönüyoruz. Sonradan düşündüm aşağıda dere ikiye ayrılıyor, bu küçük şelalede tırmanılacak yer yoksa bunun diğer tarafında yüksektir büyük şelale burada olabilir dedim ve derenin diğer kolundan içeriye doğru 4-5 mt yürüdükten sonra ağaçların arasından yüksekten bir su aktığını gördüm dedim çok şükür sonunda bulduk dedim. Şelale canlı gözle o kadar muhteşemki oradan ayrılmak istemedik. Karpostallık bir manzara vardı.

Bir keşif turunu daha tamamlıyoruz. Bir başka turlarda görüşmek dileğiyle.

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    işte benim memleketim benim kullanmak istediğim yollar. ama gel gör ki istanbuldayım ve o yollarda kullanamıyorum -_-

3. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gerçekten yazdığınız gibi tam kartpostallık manzaraların içinde bir tur yapmışsınız. Ayaklarınıza sağlık, paylaşımınız için teşekkürler.

4. Alp Berk

Alp Berk Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İnsanın şehirde durası gelmiyo

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet: