Sakarya FreeRide FOTO

exen

Daimi Üye
Tepki
44
arkadaslar size katılıyorum istanbulda birtane yok bu parktan ve bu tarz binen insanların kendilerini geliştirme sansı kalmıyor birileri el atsa şu işe artık ne olur belediyemi artık dernek adınamı bize düşen görevleri ben kendim adına hazırım yapmaya

Scudo

exen

Daimi Üye
Tepki
44
en azından kişiler bu hareketleri sokaklarda denemezler hem kendilerini hem baskalarını tehlikeye atmazlar:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Alican

biz biliriz napıcağımızı dün başlayan sürücülerden dıılız:cool:

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@dırty erhan

biz de dun basladigimiz icin takiyoruz kasklarimizi zaten neyse...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@dırty erhan

Dün başlamadığınız belli ancak umarım "yarın" bitirmek zorunda kalmazsınız :eek:.
Ben hala bir anlam veremiyorum bu kask karşıtı görüşe. Gezin bütün dünyayı bakalım gerçekten freeride veya freestyle ile uğraşan (ya da alan ayırt etmeyelim, ciddi bisikletçi olan diyelim) bir tane kasksız sürücü görebilecek misiniz?
Not: Kafası patlayanlar dışında ;).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gencler bana ılısmeyın sporunuzu yapın bmx cı olmadınız ıcın anlamıyosunuz ben bırsey yazmıyorum su andan ıtıbaran kralıda yazmasın bana:000002158 !!!! hıc bısı yazmayın !

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Burası monarşik bir forum değil...
Dolayısıyla kralımız da yok...

Oldukça demokratik bir ortam...
İki adminimiz bir sürü yöneticimiz var ve insanlar fikirlerini açıkça savunabilirler...:)

Kafa sizin, hayat sizin...Keyifli sürüşler...

İyi günler...

Jr.BMX

Daimi Üye
Tepki
102
Bu konuda sanırım kisisel bir durum alican abi sizin amacınız insanları koruyup turkiyeyi gelistirmek ama BMX kullananlarda kask takılması bir kompleks olmus gibi simdi ben burda hepimizi cok seviyoruz iyiligimiz icin birbirimizi koruyoruz uyarıyoruz ama bazımıs kask takmayı sevmiyor mesela bende kısın yün bere takmak istemiyorum ama malesef soguk kapıp hasta olmamak icin takıyorum kasıntıdan oluyorum.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

semıh gunay

Forum Bağımlısı
Tepki
392
slm arkasım bıze 1 adet dırt-jump bıke aranıyoruz eger yardımcı olursanız sevınırım..ecele

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Dirt-Jump Türkiye şartlarında arayıp bulunacak bir bisiklet değil...
Ama düşük açılı güzel bir kadro bulunup, 100 veya biraz daha üzeri bir maşa ile desteklenerek güzel bir alet yapılabilir...

Örneğin Burnout arkadaşımızın yaptığı oldukça makul bir toplamaydı...KAdroyu dağıtıp tamamen kendi sevdiği açılara göre tekrar topladılar...
Yada bu kadar uğraşa girmeyip 1.70 civarı boyunuz varsa 13,5" biraz daha üstü bir boydaysanız 16 inch gibi bir XC 1000 Kron kadrosu oldukça güzeldir...Örnek olarak sizin için arkadaşımın 13,5" kadrolu bisikletinin yada benim 14" bisikletimin resmini de TAXI başlığında görebilirsiniz...Yada Burnout arkadaşın bisikleti de güzel bir örnek...Street için az dişli lastikle kullanılıp güzel bir dişli lastikle DJ yada Ufak çaplı FR bisikleti yapılabilir...

Bu bisiklette günlük kullanım için vites sistemi olabileceği gibi tam bir dj yada street için Tekli aynakol hatta single speed bile yapılabilir...;)

Şimdilik bu kadar...

Kolay gelsin...;)

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
pinkbike da istemediğin kadar DJ bisikleti bulabilirsin. belki birinden ilham alırsın :D

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Pinkbike da bulunan DJ leri toplamamız için Türkiye'de ki şartlar çok düşük kaçıyor...
Adamlar DJ maşası alabiliyorlar çünkü seçenek çok fazla...gibi konular var...

Biz Türkiye'de anca kendi çapımızda uğraşarak uydurarak birşeyler yapıyoruz...Belki yaptığımız şeyler ileride yayılmasına ve talebin artmasına dolayısıyla seçeneğin çoğalmasına yol açacak...

Buyrun Dj kardeşler...(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlhan abinin bisikleti uzun zamandır iyi durumda olmadığından tek takılıyodum ve bişey çekemiyodum,bu pazar hasta hasta 15 dakika dışarı çıktım ve kapının önünde bikaç şey yapıp kardeşime çektirdim,arkayada güzel bi müzik koydum(sesli dinleyin:D).50 snye falan,iyi seyirler
(link)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet daha çok çalışmak lazım...
Ama bir şeyi yazmadana geçemiyeceğim...

Ben hep bir hareketi yarım yamalak yapınca yada yapamayınca kabahatı hep birşeylerde bulurum...:D Yanımda ilerleyen Memo'da her defasında; "Mazeret booooollll" diye bağırır...

Dolayısıyla bu tür hareketlerin videolarını filan koyarken yada yaparken mazeret koymayalım arkadaşlar...Çünkü o hareketin olup olmaması mazerete bağlı değil sadece çalışmaya bağlı...:D

Videonun başında çok güzel demişsin..."Kendi çapımızda yapıyoruz, daha iyi olacak inşallah" diye ...Bence ilerki videolarında böyle yaz;) mazerete koymaya gerek yok...

Bunun dışında evet çalışman lazım...Ve çabalayıp birşeyler yapıp bizimle paylaştığın için de teşekkür ederiz;)

İyi günler....:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yeni fotoğraflar çektik dün akşam,uzun zaman olmuştuçok fazla yok zaten,seçmeden hepsini atıyorum
(link)
(link)
devamı geliyo öğleden sonra:D

• Beğen
Tepkiler: bedo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
vay burada ne resimler varmış sende ilerletmişin bunny hop u devamını bekliyoruz burnout_54

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sağol bedo:),ya kusura bakmayın,okuldayım,tenefus araları kısa,böyle posta posta atıyorum resimleri:)
(link)
suratıma bakın,yüzüstü yapışma korkusundan:D
(link)
biraz atladıktan hemen sonra
(link)
bu da ,ön kaldırırken:p
(link)

bugün gündüz gözüyle tekrar foto çekicez,yine göndericem:),şimdilik bunlar var:)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
fotoğraflar çok karanlık çıkmış pek anlaşılmıyo ama bmx in üstünden atladığını gördüm bi tek:)ve boyutları çok büyük olduğundan forum kurallarına aykırı...