Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sakarya-Dokuzdeğirmen-Harmankaya Şelalesi 30.08.2015

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında recep24ank tarafından paylaşıldı.

1. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneğinin ( Facebook'a Giriş Yap | Facebook ) katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz turu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

150 km.lik yolculuğumuzda Hava güzel ortam güzel, aç gelenler tok gelenler derken sabah 07:10 geçe düştük yollara, uyuyanlar uçağı kaçıranlar ise bu güzel turu da kaçırmış oldu doğal olarak. yolculuk boyunca hoş sohbet boş sohbet derken birde bakmışız ki Hendek'e varmışız, eeee ne yapalım derken takviye lazım, aç gelenler var aramızda, hemen girdik lokantaya, yemeklere hücum, ardında da birde Of çay,,, ee değmeyin bizim keyfimize, depoyu fulledik, fazla vakit kaybetmeden yola koyulduk, rüzgar Hendek'ten sonra yön değiştirdi ve önden esmeye başladı,
    Gümüş ova bayırına kadar in çık yaparak zorda olsa vardık, güzergah boyunca bol yokuş vardı zaten, yaklaşık 8 km. müthiş bir iniş yaparak Cumayeri'ne kadar sallandık, su takviyesi aldıktan sonra Dokuz Değirmen Köyüne vardık, adından da anlaşılacağı üzerine burada suyla çalışan 9 adet su değirmeni varmış, günümüze kadar 2 tanesi ayakta kalmıştır ve halen faaliyet göstermektedir. burada oyalanmadan Nehirevine doğru koyulduk yola, plan belliydi, buraya gidip bisikletleri bırakmak, sonra yürüyerek şelaleye gitmek, kazasız belasız bir şekilde Nehirevine varıyoruz. Koyuluyoruz yola, yaklaşık olarak 600 mt. toprak yolda yürüyerek şelale vadisine giriyoruz.
    Buradan da 900 metre kayalardan derelerden, sudan, taşlardan, köprülerden derken şelaleye doğru koyuluyoruz yola, çete başı olan bana edilen duaları söylemiyorum))) siz anlayın, burası neresi, eminmisin burada şelale olduğuna, bu derede su bile akmıyor, boşa gidersek seni melen çayına atarız tehditlerine rağmen düştük yollara, o kaya senin bu patika senin derken nihayetinde şelaleye varıyoruz, manzara umduğumuz gibi değil, su seviyesi çok azalmış, yağmur pek etkilememiş, herkesin duracell'i bitmiş şarj modunda dinleniyor. ama manzara mükemmel, her ne
    kadar fotoğraflara yansımasa da, atmosferi çok farklı, oval yapısıyla kayalar üstünüze düşecekmiş gibi oluyor. yükseklik en az 50 mt. var.
    20 dakika kadar dinlendikten sonra dönüşe geçiyoruz, herkesin karnı 3 gün aç yatmışcasına inim inim inliyor. Nihayetinde Nehirevine varıyoruz, herkes bir yere dağılıyor gölgeliklerde, hamaklarda, banklarda uzanmış yatıyor, rüzgarda pöfür pöfür bir güzel esiyor ki gel de bu havada uyuma, neyse karnımız aç, yemek zamanı, serpme kahvaltı 25 TL. sade köfte 5 adet 15 TL. pilavlı isterseniz 20 TL. hepimiz sade köfte istiyoruz, ardından sürahide köy ayranı, löpür löpür götürüyoruz, ayran kesmedi bir tane daha istiyoruz, artı yedik doyduk çok şükür. saat 14:00 olmuş, 16:00' kadar mola, ben ve Alper hamakta yatıyoruz, kimileri hoş sohbet, kimileri gölgelikte derken bir güzel dinleniyoruz.
    Birde oranın maskotu var, yüzsüz aynı cins 4 tane köpek, biri beni uyurken dürtüyor Yavuz abi zannettim beni uyandırıyor diye, bir baktım köpek üstüme çıkmış beni yalamaya çalışıyor, ulan dürzü dedim kaybol gözüm görmesin seni, uykumu böldü namussuz, sonra nehir kenarına indim yavuz abi sohbet ediyor, bir baktık rafting çiler geliyor, en az 6 bot geliyor, tam önümüze geldiler, hop birden kendilerini nehrin serin sularına attılar, içim cız etti resmen, bir grupta karşıda ağaçta bulunan ipe tutunarak sallandılar ve sallanarak nehre kendilerini bıraktılar, keyifleri 10 numaraydı, bizde seyretmekle yetindik, daha sonra mekanı gezdik, burası gerçekten de mükemmel otantik bir yer, buradaki evlerde konaklaya biliyorsunuz fiyatları nehir üstündekiler 150 TL. iç kısımlardakiler daha uygun bir şekilde değişiyor, içleri de gayet güzel. elektrik var, banyo var, tuvalet var, yemek var, hafta sonları sürekli birileri geliyor, burada da raftin araçları ve botları var, ayrıca rafting de yapılıyor,
    Atv araçları da var kiralayıp gezebiliyorsunuz, manzara ve ortam süper, ailenizle
    rahatlıkla gelebilirsiniz, herşey bitti vakit geldi, yolculuk vakti geldi, 600 mt.lik toprak yolda ve dik yokuşu elimizde biraz binerek te olsa çıkıyoruz, rüzgar çok şükür arkadan esiyor, Cumayerine kadar roket hızıyla inişler derken 15 dakikada E-5 e çıkıyoruz. Burada rüzgar bizi sevindiriyor hafif çaprazdan esiyor arada arkadan ittiriyor derken 8 km.lik rampayı resmen 15 dakikada çıkıyoruz. nasılmı))) 2 km
    ilerledikten sonra traktör geliyor Alper tutunmuş, Sadık abi tutunmuş keyiflerine diyecek birşey yok, ee biz bizde Erdemle arkasına yattık rüzgardan istifade 27-28 km. hızla rampa çıkıyoruz, Yavuz abi bize uymadı herkül adam olduğundan rampayı tek adam olarak çıktı, kendisini buradan tebrik ediyoruz. Birde traktör yan cizmezmi yolu yarıladık traktör köye saptı, haydaaaa, şimdi at ile karanın belli olma zamanıydı,
    ben ve erdem 25-30 km. hızlarla tempoyu koruyarak rampayı çıkıyoruz, arkadan yavuz abi, sonra sadık abi, sonrada Alper geliyor,
    Zirvedeki caminin yanındaki yeni tesiste mola veriyoruz, bu tesiste çok güzel olmuş, oturup dinlenirken çayları yudumlarken bir bisikletli görüyoruz
    rampayı çıkan, el sallıyoruz bir bakıyoruz ki Hendek'ten Volkan... hemen davet ediyoruz, hoş sohbet, ortam gayet iyi, sonra düşüyoruz yola, millet çaktırmadan doping almışcasına bir basıyor pedala hızlar 50-60 en düşük 40 km. dedim ne oluyor bunlara, ne içtiler ne yediler, Hendek'ten sonra tempo 35-40 Akyazı kavşağı da kadar, resmen 20 km. yarış havasında geçti yol. sonra şarj bitti, yedek piller
    bitti, doğal olarak ta tempo 20-25 e düştü, 3 saatte bol rampalı yolculuğumuzu kazasız belasız tamamladık. Çok keyifli ve eğlenceli bir turdu, katılan herkese teşekkürler. Bir daha ki turlarda görüşmek dileğiyle...

Bir daha ki turlarda görüşmek dileğiyle..

2. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    keyifli bir tur olmuş.
    tura katılan herkesin ayaklarına sağlık...

3. MertAhci35

MertAhci35 Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Harika yerler.

4. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yaz başında biz de kız arkadaşımla kamp için nehir evine gitmiştik.ilk gittiğimiz gün mekanla ilgili bir sıkıntı olunca başka bir tesise geçtik.harmankayaya gitmeyi biz de denedik ama yol bir yerde tıkanınca şelaleye ulaşamadık.açıkçası saçma bir parkur yapılmış yol gösteren hiçbir şey yok neredeyse.keşke düzgün bir parkur yapılsa

5. ktumimarnuman

ktumimarnuman Üye

Adı:
    numan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dönüşünüzde değilde gidişinizde görseydim bende eşlik ederdim size :D malesef ki Dönüşte rastladık :) ellerine ayaklarınıza sağlık güzel tur olmuş

6. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Sağlık olsun ne diyelim. Bu parkuru yağışların 1-2 hafta üst üste yağarak 1 hafta güneşin ardından yapmak çok daha eğlenceli ve güzel oluyor. imkanı olanların yapmasını tavsiye ederim. yorumlarınız içinde ayrıca tşk.