Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sakarya - Aşırlar ve Güvercinlik Baraj Gölleri 27 Aralık 2015

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında recep24ank tarafından paylaşıldı.

1. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    27 Aralık 2015 Pazar günü Aşırlar ve Güvercinlik Baraj Gölerine eğlenceli ve keyifli bir tur gerçekleştirdik. Turumuza buluşma noktamız olan Kentpraktan saat 10.10 geçe 8 kişi olarak toplanarak hareket ettik. Hava açık ama sabah desem sabah değil acayip bir soğuk vardı, ısınmak için biraz tempo yaptık ama yine ısınamadık, çok şükür Camili ve korucuk rampaları adeta ısınmamız için imdadımıza yetişti,

rampaları çıktıktan sonra neyseki hava iyice açtı da bu soğuktan kurtulduk. Cemil arkadaşımız biraz rahatsızlandı ve turu yarım bırakmak zorunda kaldı istemeyerekte olsa geri dönmek zorunda kaldı, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yolumuza devam ederek korucuktaki camiye mataralarımızı doldurmamız için gidiyoruz birde ne görüyoruz vanaları sökmüşler haydaa dedik, hızır batuhan imdadımıza yetişti çantasından pense çıkardı ve vanayı açtı mataralarımızı doldurduk ama bizi bir gülme sardı kopuyoruz)) yanında pense taşıyan bisikletçi olarak tarihe geçti))

Daha sonra 1 m.lik toprak yoldan ilerliyoruz her 30 mt.de bir araçlar elinde tüfekli avcılar, dedik ne oluyor yol kesen ajanlar gibiydiler, hepsine selam verdik geçtik ama hiç bu kadar avcıyı bir arada görmemiştim, kesin birşeylerin peşlerindeydiler. Bir araçta bizi takip edip duruyor dedik her halde yabancı durduk onuda durdurduk dedik biryermi arıyorsunuz diye o da evet dedi, aradığı yeri tarif ettik ve gönderdik.

Nihayetinde Aşırlar barajına varıyoruz, yaz dönemi gibi olmasada çok sessiz ve sakin bir ortam vardı, birde leylek vardı, ona yaklaşmaya çalıştım ama 50 mt. gelince havalandı kaçtı)) burada biraz oyalandıktan sonra diğer baraja doğru geri dönüş yaptık. Dedim oyle kuru kuru olmaz patikadan topraktan iniş yapacağız)) baktım ki herkes mtb ci olmuş patikadan jet gibi iniyor, hele Meltemi hiç söylemiyorum bile artık ona mtb ci diyebiliriz hak etti doğrusu, tebrik ediyoruz ve devamını beklıyoruz.

Geriye 20 km. yolumuz kaldı aramızda kulakları çekilmelik kahvaltısız arkadaşlar var ama yemek yerine de çok var, çok varı geçtim bir dünya rampa var))) tabi ben söylermiyim, şu tepe, bu tepe, şu cami, şu ev, 50 mt., 100 mt. derken çık babam çık herkes tel tel dökülmeye başladı))) nihayetinde ambarcı köyüne varıyoruz,

varıyoruz ama oyle kalabalık bir insan toplulugu varki acaba cemiyetmi düğünmü anlatamam böyle kalabalık hiç bir yerde görmedim tahmini olarak söylüyorum 1000 kişiden fazlaydı, sorduk oranın esnaflarından birisi vefat etmiş onun cenazesiymiş, ALLAH rahmet eylesin seveni çokmuş, bizde kenardan yavaş yavaş kalabalıgın içerisinden Aktepe Restoran dedilen lüks tesise varıyoruz, yanlız burası hakkında bilgi vermeden geçemiyeceğim tesisteki fiyatlar biraz pahalı,

pideler 15, sütlaç 7 TL. gibi durumu müsait olan için sorun değil ama bize biraz pahalı geldi, kalitesi ve tadı için ayran 10 numara pide fena değil, sütlaç çok kötü, burada gulu gulu hindi babalar bizi karşılyor)) kazlarda tavuklarda her yerde cirit atıyor, güzel bir hayvanat bahçesi yapmışlar güzel çeit hayvanlar var beğendik, hemen bisikletten inerek hindileri tavukları kovalıyoruz))) uyuz ördeğin birisi su kanalına düşüyor çıkartmak için uğraşıyoruz ama sonuç hüsran))) buraya kadar geldik açıktık tabi,

hemen üst kata şark köşesine geçiyoruz fırın yanıyor bizde yanıyoruz))) yemekleri söylüyoruz bir yandanda etrafı geziyoruz, nihayetinde yemekler geliyor herkes aç kurt misali yemeklere hücum ediyor, yemek kesmiyor tatlıda söylüyoruz, ayranlar çaylar derken göbekler şişti)) 2 saat kadar oyalanıyoruz, artık güvercinlik barajına gitme vaktimiz geldiğinden hemen yola koyuluyoruz, 2 iniş 2 de dik çıkış rampası var, buralarda muhteşem manzaralar eşliğinde 60-70 km. hızları görüyoruz,

tadından yenmez inişler ve çıkışlar eşliğinde olağan üstü görüntüsüyle güvercinlik barajına varıyoruz. Buranın görüntüsüne mest oluyoruz ve bir dahaki tur için burada mangal yapmak için gelmeye karar veriyoruz, artık zaman daraldı geri dönüş vakti geldi, Hendekten kerim abimiz bizi arıyor ve kazım paşada volkan ile birlikte bizi beklediği söylüyor, bizde kazımpaşaya geliyoruz ve buluşuyoruz hep birlikte kazasız belasız turumuzu tamamlıyoruz. Bir dahaki turlarda görüşmek dileğiyle.

2. Hamid Asım

Hamid Asım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Şu yatarak çektiğiniz fotoğrafa bayıldım, ayrıca rotanızı çok kıskandım turlarınıza yol bisikletliler gelemiyor mu ? ;)

3. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Bu turda aramızda yol bisikletli arkadaşımızda vardı, bu parkur yol bisikletine uygundu, genel olarak bakarsak karışık turlar yapıyoruz bazen yol bazen mtb. , açtığımız etkinliklerde hangi bisiklet türlerinin gelebileceğini belirtiyoruz gelmek isteyenlerde ona göre tura katılıyorlar. Bu günkü turumuzda böyle eğlenceli ve güzeldi..

4. ÇaNakkaLeRuHu

ÇaNakkaLeRuHu Bisikletkolik

Adı:
    Batuhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sakarya zaten çok güzel bir şehrimiz. Bu Ana Ocağının çekildiği Serdivan a bir tur yapmak istiyorum ama bakalım hayırlısı...
    Güvercinlik barajına da şu altta gördüğünüz resim için gelmek istiyorum :)
    images.jpg

Tayfun Sezer ve recep24ank bunu beğendi.
  5. Erhan 67

Erhan 67 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    virajda yatarak çektiğiniz fotoğraf benimde çok hoşuma gitti çok güzel görünüyordu. ayrıca güzergahınızda çok güzelmiş :)

6. adilekci

adilekci Üye

Adı:
    Abdurrahman Dilekçi
    Seviye:
    Yatarak poz şahaneymiş. :)

7. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Teşekkür ederim yorumlarınız için. yatarak poz için değişik bir kurgu yapalım istedik ve ortaya bu görüntü çıktı, çok eğlendi ve çok ta güldük. keyifli ve eğlenceliydi, daha değişik bakış açılarıyla bisikleti elimizden geldiği kadar sevdirmeye çalışıyoruz. hayırlısı diyelim.

Erhan 67 bunu beğendi.