Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahura Taksim'e Gidiyoruz! (11 Ağustos Cumartesi)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında fatih gul tarafından paylaşıldı.

1. fatih gul

fatih gul Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu gezinin planını 1 hafta önceden yaptım. 5 Ağustos Pazar günü saat 01:00'da deneme turu yaptım.Yaklaşık 50 dk.'da Sultanahmet'te Nihat Hatipoğlunun programına gelmiştim. Oradan taksime geçtim... Yolların boş olması, Sultanahmet Meydanının Ramazan coşkusu, Zengin menülü sahur menüsü, tarihi eserler, İstiklal Caddesinin canlılığı.... Kısaca dolu dolu bir geziydi.. Şimdi bu zevki hep beraber yaşayalım istiyorum. Önümüzdeki hafta sonu ramazanın son tatil günü olacak. Bu günü dolu dolu geçirelim.

Toplanma Yeri: Küçükçekmece/Arenapark önü
    Toplanma Saati: 22:30
    Güzergahlar; Arenapark/23:00, Güneşli, Göztepe, Yüzyıl/23:25, Esenler Otogar, Topkapı/23:40, Vatan, Aksaray, Sultanahmet/24:00, Eminönü, Karaköy, İstiklal, Taksim/02:00 (Süreler duruma göre değişiklik gösterebilir)
    Toplam Mesafe: Yaklaşık 30 km
    Toplam Maliyet: En fazla 10 Lira

Duruma göre güzergahı değiştirebiliriz. Kısa yoldan Eyüp'e oradan Sultanahmete geçebiliriz. Sahur menüsüne değinecek olursak toplamda 20 çeşit kahvaltı 6 liraya almıştım ve zar zor bitirebilmiştim :) İçinde kavurma,bal,kaymak,salata,domates,kızartma, a.salata....

Geziye daha önce tura katılmış ve olan herkes katılabilir.
    Telefonum; 0534 724 31 62

Sultanahmete kadarki güzergah. Duruma göre bildiğim daha kısa yollardan gidebiliriz.

Detayları gün yaklaştıkça paylaşacağım...

2. fatih gul

fatih gul Forum Demirbaşı

Seviye:
    Katılmak isteyenler yukarıdaki numaramdan bana ulaşabilirler. Şuan 3 kişiyiz. Bu arada yemek olayını evden de halledebiliriz ama bana kalırsa orada yapmak daha mantıklı. + Dönüşte eğer ''ben oruçluyum kendimi çok yormak istemiyorum'' derseniz sirkeciden trenle gelebiliriz.