Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahte Paralara Dİkkat

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Karakartal Platton tarafından paylaşıldı.

1. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar size bir gazete de okuduğum yazıda olan uyarıcı yazıları yazacağım.Ülkemizde bir çok sahte 1 YTL var.Bu sahte paraların nasıl sahte olduğunu şöyle anlayabilirsiniz.Paranın ortasını iyice bastırın eğer 'çıt' diye bir ses çıkarsa o para sahtedir.Ayrıca bir sürü 5 Ykr lik sahte var.Bunlarında sahte olup olmadığını anlamak için parayı ikiye bölmeye çalışın.Eğer para iki ye bölünmüyorsa o para sahte değildir.

2. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben öyle çok yaptım oyun için.artık piyasamıza girdi neredeyse paralarımızın 30%-50%si sahteymiş.bu üzücü ama yapacak pek birşey yok.kullanmayalım da boşa mı gitsin!?:D

3. mutu88

mutu88 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ytl ye geçişin yapıldığı yıl hükümet paraları tanıtırken sahtelerinin yapılması imkansız demişti ama durum ortada...

4. nebileyimulan

nebileyimulan Kıdemli Üye

Seviye:
    dünyada en çok kalpazan türkiyede var dolar avro hepsinde birinciyiz:cool: :cool:

5. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Sahte 5 YKR; ilginç... Bilgilendirme için teşekkürler çArşı.

6. L.Yağiz

L.Yağiz Kıdemli Üye

Seviye:
    valla mıllet sahte oldugu anladıgı halde yınede o paralar ıle alısverıs yapıyorlar... mesala ben sahte oldugu anladıgım halde yınede sesımı cıkarmayıp alıyorum baska yere verıyorum aynı sekılde orasıda oyle yapıyor yanı arkadaslar turkıye kendı kendını bataklıga suruyor bırılerıne ozenerek bı ıs yapıyorlar hıc dusunmeden ama yaptıkları ıste bızım mılletımız zarar goruyor bunu kımse aldırıs etmıyor sonra ınsanlar calısamayıp hırsızlıga gaspcılıga kotu yollara basvurarak care buluyorlar, onlar yaptıkları ısın kotu oldugunu bıldıgı halde... bu yasanan tum kotu olayların hepsı o ınsanların sucu degıl tum turkıyenın sucudur....

7. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Kesinlikle haklısın.işin namussuz yönünü düşünmeden edemiyoruz.Başkaları bişey icad ediyor,biz ise bunu nasıl bedavaya getiririz diye uğraşıyoruz:D