Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahte ilan lütfen dikkat edelim

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    son aylarda sürekli sahibinden sitesinde sahte ilanlar verilmekte.(normal fiyatın çok altında ilanlar) satıcı ile görüşüldüğünde paranın en kötü ihtimal yarısını istemekte kapıda ödeme sistemi ve get kabul etmemekte.Doğal olarak parayı gönderdiğiniz an bir daha şahsa ulaşma ihtimaliniz yok.Bu tip ilanlara bugün bir tanesi daha eklendi lütfen dikkat edelim .İlandaki bisiklet fotoğrafları 2008 yılı bisikletforumdan başka bir ilandan alınmıştır.

bahse konu ilan:

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...s30-tiagra-ciziksiz-sorunsuz-109572638/detay/

Bisikletforumdaki satış ilanı:

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=29307

2. kefallica

kefallica Forum Demirbaşı

Seviye:
    İşe bak ya. Bunlar bir de, sadece 2. el anlamında küçük bir piyasa olan bisikletle alakalı olanlar. Kim bilir hangi sektörlerde daha bunlardan ne kadar var...

3. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Otomobil sektöründe daha okkalı tokatlıyorlar diye duyuyorum. Malum bedel yüksek olunca kapora da şişkin oluyor. Yüksek model arabayı çok uygun fiyata gören mağdurumuz fırsatı kaçırmamak için hemen kaporayı yatırıp otobüse atlıyor amma vardığın yerde satıcıyı bul bulabilirsen...

4. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bunlarin cogunlugu eski dogu bloku ülkelerinden. Bir defasinda ayni araba ilanini üc ayri yerde, üc ayri fiyatlarla gördüm. Ayni sekilde "önce paranin yarisini ödeyin, gerisini mali teslim edince" , "mali kapiniza kadar getiriyoruz" gibi teranelerle avlaniyorlar.
    Mali almadan kesinlikle para vermeyin.
    Tabii ki ciddi internet siteleriyle karistirmamak lazim.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  5. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kusura bakmayıp bu şerefsizler, ençok arabada yapıyorlardı bu tür üç kağıtları, demekki 300-400 liraya kadar düştüler demekki. O da 300-400 liranın kimse peşine düşmez diye düşünüyor bu adi herifler. Karşılıklı veya tanıdık bildik olmadan bu türden alış verişlere girmemek veya ciddi siteler üzerinden yapmakta fayda var. Ferhat kardeşim teşekkürler.

6. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Sahibinden.com sorumluluğum yok diyemez. Bütün ilanlarını GET'e çevirirse bunların çoğu biter. Sunulan platform sahtekarlığa çok müsait. Sahibinden.com'un elbette olanlardan haberi oluyordur.

7. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ferhat Bey, uyarı için teşekkürler.

8. ozgurozgenc

ozgurozgenc Aktif Üye

Seviye:
    benzer durum benim başıma geldi. note 2 telefonu 1000 tl ilana çıkmış genellikle haftasonları ilana çkıyorlar eft yapılmasın sadece havale gerçekleşsin diye get, kapıda ödeme kabul etmiyor. ben surdayım falan filan hikaye anlatıyor. kapora verirsen otobüse veririm diyor böylece milleti tokatlıyor. ben en yakın jandarmaya teslim et havale çıkayım dedim bidaha telefonu açmadı aman dikkat

9. Can_517

Can_517 Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu tip dolandırıcılık en çok akıllı telefonlarda görülüyor. sizin bahsetiğiniz gibi parayı gönderip dolandırrılma. Birde kapıda ödeme sistemi ki en yaygını bu. Örneğin ilanda kapıda ödeme kolaylığı ile ı phone 4s 800 tl ürünü teslim alıyorsunuz bir saat sonra anlıyorsunuz cihaz çin malı emitasyon çıkıyor. bunu kredi kartı ve gene kapıda ödeme ile değişik tv kanallarıda yapıyor. satıcı belli ama büyük ihtimalle hukuk yoluna başvurulsa da sonuç çıkmaz. satıcı ben apple ı phone 4s demedim sağdece ı phone 4s dedim gönderdim. gönderdiğim ürünün marka modeli bu apple firması ile bir bağı yok zaten apple ile bir bağı olduğunuda söylemdim der kurtulur. unutmadan telfonla sağlık hizmeti satanlarda yanıa ı phone gibi cihazlar hediye ettiklerini söylüyor veya radyo programında cihazı %70 indirimle 400 tl ye almaya hak kazandınız diyip çin malı gönderimi. tezgah hep aynı. Konunun üzücü kısmı memlekette bunu yapacak çok insanda var bu tezgaha kanacak da çok insan var.