Şahsıma yardımcı olmak için düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz

tselim

Üye
Tepki
10
İsim
Selim Çolak
Bisiklet
Salcano
(link)
Aliexpress'te bu çantayı beğendim, kitap koymak amacıyla kullanacağım, düşüncelerinizi alabilir miyim. Bir de buradan ilk kez alışveriş yapacağım. İlk bakış olarak sizce satıcı güvenilir mi, bir de bu alım işleri nasıl oluyor. Yardımcı olabilir misiniz.

Scudo

kaslagit54

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Aybars
Bisiklet
Canyon
Esenlikler.İlgili sayfanın sağında buluna ''Detaylı satıcı değerlendirmeleri'' kısmındaki taç,yıldız ve puanlara bakmanı tavsiye ederim.Sağlıcakla.

• Beğen
Tepkiler: tselim

tselim

Üye
Tepki
10
İsim
Selim Çolak
Bisiklet
Salcano
Teşekkürler, bu konuda epey yorum okudum ama emin olamadım, o yüzden tavsiyelerinizi almak istedim :) bir de bu alış süreci nasıl işliyor biliyor musun

kaslagit54

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Aybars
Bisiklet
Canyon
Her hangi bir siteden alış-veriş yapar gibi oluyor.O günkü kura göre hesabından para çekiliyor.Sizin beğendiğiniz ürünün sayfasında teslim zamanı 15-27 gün olarak görünüyor.Üç gün içerisinde ürünün yola çıkacağı yazıyor.Yanılmıyorsam ürün geldikten sonra ürünün elinize ulaştığını belirtmek için siteden onay yapıyorsunuz.Ürünün parası bu onaydan sonra satıcının hesabına aktarılıyor.Kusurlu veya ayıplı bir mal ise onay yapmayın.Geri iade nedeninizi belirtin ve ürünü geri yollayın.Sağlıcakla.

• Beğen

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
image.jpg

Bu tasima çantasını almıştım. Bir ay falan sürdü gelmesi. Ama elime ulaştı. Sorun yasamadım.

kaslagit54

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Aybars
Bisiklet
Canyon
(link)

Aliexpress'te 40 lira.Yukarıdaki sitede 65 lira.

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
@kaslagit54

Adam aliexpress'e aracılık yapıyor sadece. Ürünler %99 elinde yok. Sizin için sipariş veriyor o kadar. Dropshipping denen sistem yani.

Açıklama bölümü: (link)

tselim

Üye
Tepki
10
İsim
Selim Çolak
Bisiklet
Salcano
Hepinize çok teşekkürler, evet o sitenin aracı olduğu belli, son bir şey daha soracağım, ürünü alırken kaç dolarsa onun karşılığı kadr tl çekiyor değil mi, yani kredi kartında dolar olması gerekmiyor. Soru biraz saçma gelebilir, kusura bakmayın, bu kredi kartı işlerinden pek anlamıyorum, :) bir de sizce bu satıcı güvenilir mi yani ilk bakışta size nasıl gözüktü

Serdar Kaptı, çanta güzel ama birçok çanta baktım ama genelde hepsi okul kitapları koymak için dar, bir bu imanlı gözüküyor ama inşallah bundan bir yamuk çıkmaz

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Satıcı güvenilir görünüyor. Kur olayı da şöyle. Sipariş verdiğin andaki doların kuru ney ise ona göre çekim yapar.

Ayrıca bazen gecikme olabiliyor. Ben birçok alışveriş yaptım. Minimum 15 gün, genel olarak bir ay sürdü. En son suluk kafesi ve suluk almıştım.saticinin profili kapandı açıldı birşeyler oldu. Umudu kesmiştim 2.5 ay sonunda geldi kargo. Ben gelmeyecek diye almıştım zaten buradan :) gelenleri de hediye ettim arkadaşıma.

• Beğen

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aliexpressten gelen ürünler genellikle geç gelmekte Dx.com'u denemenizi öneriyorum 5 6 kere alışveriş yaptım ürünler en geç 2 hafta içerisinde elimde oldu. Benzer bir çanta aldım gayet kullanışlı çıktı yazın geziye çıkarken içerisinde fazladan kıyafet yedek parça v.s. taşıyabiliyorum rahatlıkla birde yan tarafındaki bölmeler açılıyor mini heybe oluyor.

(link)
Aldığım ürün buna benziyor. Fakat sizin gösterdiğiniz ürün daha uygun fiyat arada 10 dolar var.

tselim

Üye
Tepki
10
İsim
Selim Çolak
Bisiklet
Salcano
Çok teşekkürler tolga akyol, 1 aylık süreyi gözden çıkardım zaten, galiba ilk alışverişimi yapacağım aliexpess'ten :)
Betül Ö., internette bir çok çantalara baktım, biri de buydu ama hepsi amacıma göre bana dar geldi. Acaba ana kısmının iç ölçüsünü alabilir misiniz, internetten ziyade sahibinden öğrenmeyi daha çok istiyorum

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hacim olarak 13 L verilmiş. Fakat baktığınız çantalar zaten günlük turlar için ihtiyacınızın olduğu malzemeleri alacak kapasitede çantalar. Ben içerisine giyeceğim kıyafetleri yiyeceğimi yedek malzemeleri sığdırıp yola çıkabiliyorum. Sizin baktığınız da 13 L gözüküyor fakat yan tarafları açılmıyor sanırım yan taraflarının açılmasındaki rahatlık çantayı stabil halde tutabiliyoruz. Diğer türlü bagaja ve sele borusuna sabitleniyor fakat gevşeme oluyor ve oynama yapıyor yan tarafları açıp bagajın yanındaki deliklere taktığımda istesem de sağa sola oynatamıyorum. Çantayı bulursam fotoğraflarını paylaşırım hatta benim eski konularımdan fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

tselim

Üye
Tepki
10
İsim
Selim Çolak
Bisiklet
Salcano
Ben çantayı üniversiteye giderken kitapları koyarken kullanacağım için beni tek amacım kitaplarımın sığması. Kitaplara çok aşırı değer verdiğimden kırışmalarını istemiyorum, o yüzden mümkün olduğunca iç hacmi ne kadar genişse benim için o kadar iyi olur. Yanlardan açılan ya da suluk yeri olan bir çanta olmasını elbette isterdim ama tüm bunlara uygun bir çanta bulamadığım için bunda karar kırdım.
Bu arada soylediğiniz sitede benim çantanın aynısından buldum, hatta 1 cm daha genişti ama gelin görün ki satıcı gereken güvenilirliği vermedi bana :)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DX.com tek bir firma üzerinden gönderim yapıyor yani aliexpress gibi kişiler satış yapmıyor. Bu arada yana açılması sizin için avantaj yan tarafa da defter kitap koyabilirsiniz. Bagajın üzerinin çok fazla geniş olduğunu düşünmeyin defter kırışmadan sığacağını düşünmüyorum ben. Birde günlük taşıdığınız kitap sayısı da önemli. Eğer defter taşımak için ise bir sırt çantası alın 2 tane de bagaj lastiklerinden sıkıca tutturun sorunsuz gidersiniz hemde paranız cebinize kalır uzunca bir müddet o şekilde kullanmıştım. Alacağınız çanta sadece estetik ve pratik duracaktır.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dx ten uygun fiyata Roswheel üst boru üstü çanta aldım.
Kesinlikle çanta ya çakma ya defolu roswheel ürünü.
Malzemesi kalitelice ama dikiş asimetrik başka bir köşede pot var.

tselim

Üye
Tepki
10
İsim
Selim Çolak
Bisiklet
Salcano
Sırt çantası bende epey terleme yapıyor, o yüzde ona soğuk bakıyorum. Büyük defterim yok, kitaplar küçük boylarda, notlarımı da a4 kağıdına alıyorum, sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Açıkçası okulda çantayı yana açılmış şekliyle kullanmayı da pek istemem doğrusu. Yine de ciddiye alıp yaptığınız yorumlar için teşekkürler :)

x-rayted zaten bu çntaları çakma olduğunu göz önünde bulundurarak almak gerekiyor ama yine de defolu çıkması da şans meselesi doğrusu. Umarım başıma öyle bir şey gelmez. Çünkü o kadar araştırma yaptım, ihtiyacımı en iyi karşilayan bu. Hocam bu arada sizin aldığınız çantanın ölçüleri sitede verildiği gibi mi?

Bu arada Betül Ö. onceki yorumunuzda dx ile ilgili kısmı yeni kavrayabildim. Öncelikle bu site güvenli midir. Bir de pek bir bilgim yok, sistem nasıl işliyor, yani ürün hatalı geldi diyelim, ne yapmam gerekiyor?