Sahillerde mangal yasaklansın!

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@Cem Ç.
Az önce minibüs arkadaki minübüse yol vermemek için ortada durdu. Sonra yarıştılar, kırmızı ışıkta 2 si de geçti. Embesil yaratıklar, 2 lira fazla kazanacağım diye magandalığa bak! Ezik insanlar... ülkede denetim olsa bunlar olmaz, cezai yaptırım yok! Devlet yok, polis yok. Yazık çok yazık

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@Alberto
Kardeşim mangal mesire yerinde yakılır. Sahil mesire yeri mi? Kaldı ki egzost dumanı içinde mangal yakmak nekadar mantıklı? Hadi onu geçtim, mesela dolgu alanında mangal neden yasak? Ne farkı var dolgu alanı ile diğer alanların? Mangal yakmak için şeridin bir tarafına araba parketmek doğru mu? Mangal yakacağım diye yolu kimse işgal edemez. Gidersin mesire yerinde mangalını yakarsın doğa ile iç içe...

• Beğen
Tepkiler: Samet Se.

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@Alberto o yönden haklısınız piknik alanı gibi yerler daha çok olsa ve ulaşılabilir olsa ve mangal sadece o tarz yerlerde izinli olsa sahildeki mangal sorunu rahatlıkla çözülebilir fakat o durum da siyaseten "bizi temsil eden" insanlara kalıyor (tüm siyasileri ve belediyeleri kast ediyorum) betonlaştırma yerine yeşilleştirme projeleri ağırlıkta olsa bisikletler daha iyi daha uzun her bölge ile bağlantılı bisiklet yollarına sahip olsa ve yayalardan ayrı olsa pek çok şey değişir. İstanbul için belirli yerlerde çok fazla köklü değişiklik gerekli.
Arabası olan ve mangal yapmak isteyenler aslında halen piknik alanlarına erişim sağlayabilirler ama genelde araba ile sahile geliyorlar bu yine halkımızın huylarından biri. Daha fazla park, piknik alanı yapılsın kampanyasına rast gelir isem onu da içtenlikle desteklerim.

yine aynı şekilde ben, siz veya bir başkası hepimiz çoğu yayanın gözünde aynıyız sadece kıyafetimiz, bisikletimizin modeli ve yapısal farklılıklarımız var. Hepimiz diğer bisikletlileri temsil ediyoruz bir yandan birimizin bir hatası bir insanın tüm bisikletlilere aynı gözle bakmasına çok rahat sebep olabilir.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Şu istanbul Almanların elinde olsaydı 10 numara yerleşke düzen olurdu. Derme çatma binalar, biri yüksek biri alçak. Dünyanın en dandik şehri valla, iş imkanım başka şehirde olsa 2 dk düşünmem kaçarım. Herkes istanbuldan kaçmak istiyor artık.

Alberto

Üye
Tepki
26
Söz dönüp dolaşıp yapılaşmaya gelmişken bende birşey söylemek istiyorum. Ilgi alanımda olmadığım için pek bilmiyordum ama yanımızdaki arsaya geçen gün temel atılırken denk geldim. Ve ben o anda bu zamana kadar uzayda yaşadığımı hissettim.
Ya beyler,üstelik deprem riskinin dünya üzerinde ne yüksek olduğu istanbulda,üstelik sözde deprem yüzünden olduğunu söyledikleri Kentsel Dönüşüm mevzusu varken
Temel dediğiniz şey binanın en altında yarım metrelik bir metrelik düz betondanmı ibaret?

Zeminden en fazla 2 metre kazdılar.Ben bekliyorum hani avrupada ve japonyada olduğu gibi sondaj şeklinde dibe delikler açıp oraları sütun şeklinde beton dolduracaklar. Bir baktım ilk gün kazdılar,2.gün en fazla 1 metre betonu boşalttılar.Şimdi koca binayı bumu tutacak.Ve muhtemelen yarı bodrum dairede olacak diğerleri gibi. En alt kattaki adamın toprakla arasında 1 metre var.İlginç geldi gerçekten.Ben cahil kalmışım demekki ama Türkiye şartlarına göre :)

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@Kudret Kurtcebe ya sende bir pet şişeyi ters çevirrmeyecek, bir parça şamriel ile fıskıyeyi sarıp sarmlayamacak sanki.
10-15 tane 8-10 kişilik ekip ve küçük bir pick up ile üzerindeki etler dahil ilk önce başıcan köpüğü sonra atacaksın arabaya daha itiraz edese bir de ceza dayayacaksın sonra burada mangal yapıyorduk devlet izin vermedi bizde silahlandık özgür mangal ordusu kurduk diyecekler.

• Beğen
Tepkiler: Hues

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

10.000 destekçiye çıktı,
2466 imza kaldı,bu topiği güncelleyeceğim,bakalım sonu ne olacak....

@Zekeriya Çab

zekeriya bey ,anlamadım burada yazılanları bi açarmısınız ne demek istediniz ?

@Alberto
sahilde hızlı bisiklet sürülmesi zati doğru değil,ayrıca iş artı abartıya kaçtı ,o bölgede oturan insanlarda artık rahatsız ,buraya değil başka bir bölgeye mangal yerleri açılabilir .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Zekeriya Çab

devlet köpüğü bassın demiyoruz ,yer gösterecek belediye,

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Mangal için yer ayırılsa, tabanvay ve ikiyekerliler rahatsız edilmese daha iyi olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@D.Cengiz

kötü senaryo geliyor deprem halledecek istanbulu 7.2 adalardan yiyecek şiddeti ,25 km yakından duman olacağız,1999 'da gölcük nire benim ev nire 200 km öteden yediğim sarsıntıyı asla unutmam ,ev 3 kez zıpladı, bu şiddetin 1000 mislini yemenin ne olduğunu 25 km öteden düşünmek istemiyorum,mevcut bina kesin yıkılır.kolonlar patlak,yaptıracağımız 8 katlı iş hanı çok kötü sallanacak camlar kesin patlar ,bu senaryo 2 dakika sonrada olur 2 yıl sonrada, eli kulağında artık.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@Kudret Kurtcebe fıskıyelere istinaden pet şişe ve şamriel olayını söyledim.
Yer göstermek çözüm değil zaten 1000 kişi 400 kg Eti pişirip yemek istiyorsa o dumanda çöpte çıkar.
Mangal külliyen yasak olacak piknik yapacaksan koy ekmeğinin arasına yada tencereye öyle gel sahile. Curcunaya gerek yok sakin sakin ye.
Piknik sepeti ve diğer konseptler.
image.jpeg

image.jpeg

(link)

Bu tanımda mangal kelimesi geçmiyor.
(link)
Burada da mangal yok.
Barbekü/ mangal ayrı bir şey onun yeri kamu alanı değil. Özel mülkler bahçeler, tekneler belki sahil ve kamp alanları. Ama yemek yemekten başka bir çok faliyet yapılan alanda bu pislik olmaz. Zaten devletin denetlediği ve yönettiği mesire yerlerinde mangala izin verilen bölümler var az uzak ama benzine para versinler ete mi orası karışık.

lampsakos

Aktif Üye
Tepki
125
İsim
muhammed akpinar
Bisiklet
Sedona
2.445 kisi daha gerekiyo.ha gayret

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/image-jpeg.76247/

valla mantıklı,mangaldan pikniğe geçiş......

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@lampsakos

İmza çözüm değil. 20 milyon imza da atılsa, düşünceler değişmedikçe hiç bir şey değişmez. Ben de imzaladım. Ve bu .okun pisliğin içinde 20-25 yıldır yaşıyorum. Sahile 200 mt. uzaklıktayım.

Kartal sahili şu an bu durumda.

1:30'dan itibaren izleyebilirsiniz.

lampsakos

Aktif Üye
Tepki
125
İsim
muhammed akpinar
Bisiklet
Sedona
@Erdal YILMAZ çok haklısınız. Avrupa şöyle orda insanlar böyle medeni demeyi sevmiyorum. Fakat 5 yıl almanyada yaşadım oradaki bisiklet kültürünü,araçların bisikletlilere olan saygısını ve konumuzun sorunu kültürel mirası yaşatma konusunda bizden nekadar önde olduklarını gördüm.şu aziz İstanbula yakışmıyo bu tür görüntüler. Biz bu şehre lakıymıyız dostlar?daha çok eleştiri yapasım var ama bu tür konular çok hassas o yüzden daha sakin yorumlar yapmaya kendimi zorluyorum.

• Beğen
Tepkiler: mhd ve Groims

1.saygın

Üye
Tepki
1
İsim
saygın akgül
Bisiklet
Diğer
terbiye cok ..malesef ..sahilde bisiklete binemiyoruz ...

• Beğen
Tepkiler: lampsakos

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM