Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahilde Kedi Sorunu

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Ersin Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Ersin Yılmaz

Ersin Yılmaz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Can sıkıcı bir konu ! Son bir sene de sahilde 3 kediye çarptım.Sanmayın ki hız ile alakalı.Üzerinden geçmek gibi durumda söz konusu değil.İlerlerken yandan hızla yola çıkmaları (çocukların kovalaması vs) neticesinde tekerlerin arasına girmeleri beni artık iyice tedirgin ediyor.Sonra günlerce kendime gelemiyorum bir canlının canını yakmamdan ötürü.Uzun uzun düşündüm ama bir çözüm bulamıyorum.Çok dikkatli olmak derseniz evet dikkatliyim ama nafile.Hayvan geliyor ve teker arasına giriyor.Belik çözüm o hayvanların oradan alınması ama bu da bir rüya.Var mıdır öneriniz,fikriniz,düşünceniz bu konuda bilemiyorum.Ben halen o an aklıma geldikçe suçluluk duygusu yaşıyorum...

Cenk_ bunu beğendi.
  2. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Allah'tan henüz başıma böyle bir durum gelmedi inşallah hiçbir zaman da gelmez, lakin gözümün önüne getirince çok fena oldum. Şöyle pamuk şeker kıvamında bir kedi babasıyım ve yollarda kedilerin başına gelen şeyler içimi acıtıyor.
    20141019_133218.jpg

Yüksek desibel ses çıkışlı elektronik sirenler yardımcı olur belki, özellikle yüksek hızda değilseniz sizin ve hayvancığın tepki verecek süresi olabilir.

canayaz0734, Özgür Türker ve Cenk_ bunu beğendi.
  3. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gerçektende üzücü zor bi durum birde kedilerin hassas olup bir çok tehlikeden uzaklaşmak için ani hareketler yaptıklarını düşünürsek..
    Sizden kaçarkende başka bir tehlikeyede sürüklemişde olabilirsiniz o desibel ile.
    Çözüm ise pek yok gibi elimizden geldiğince daha dikkatli olucaz.
    Lütfen sözlerim yanlış anlaşılmasın. Fakat misal kedilere hadi dikkatli olduk diyelim..
    Peki bisiklet kullanırken, karıncaları farkedebiliyormuyuz?
    Yada küçük bi kırıntıya konan arı yada sinek, yağmurlu havalarda yollara çıkan solucanlar, sonuçda bunlarda canlılar.
    Demek istediğim kasıtlı olmadığımız sürece, İnşallah sorumlu tutulmayız.
    Asıl önemli olan ise:
    Yüreğimizde her koşulda merhamet duygusunun olmuş olmasıdır.
    Buda bir lütuftur.

Sadettin Z. bunu beğendi.