Sahilde kaza

Buse Evren

Üye
Tepki
27
Olay bugun oldu aslında 1 tane kazayı atlattım görünen o ki bu bir uyarıymış ve daha kötüsü oldu.İlk olarak güzelyalı sahiline indim tempolu gidiyorum 20-25km arası yol kalabalık değil sonra iskelenin oraya gelmeden 2 kişi ve 1 bisikletli vardı önümde ben de gazı kesmeyip o bisikletliyle adamın arasından geçicektim ki öyle olmadı bisikletli biraz daha yanaşınca ben adama bildiğin gidonla geçirdim :D

Neyse bir savrulmadan sonra yola devam ettim hiçbirşey yok!(Şimdilik) aynı tempoyu tekrar yakaladım ve restauranta gelmeden çok az bir mesafe önce nasıl oldu bilemedım ama 2 kişi bisiklet yolunda gidiyordu arada biraz mesafe vardı ben sol taraftan gidiyordum vurucağımı hiç ama hiç tahmin etmedim ama şeytan dürttü önceki adama oturttugum gıbı bu adam da bana oturttu sanırım ben bir savrulmuşum dirseğim taşa sürtünce kanama kaçınılmaz oldu tabi KASK büyük ölçüde kafamı korudu çünkü taşa vurdum eğer KASK olmasaydı beyin kanaması geçirebilirdim.Neyse kalktım adam baktım laf edıyor nasıl sinir oldum hem bisiklet yolunda gidiyor hem laf ediyor birşeyin var mı diye sormadı ama yanındakı çocuk birşeyin var mı diye sordu benim suluk almış başını gitmiş uzaklara sonra arka flaşör düşmüş ama kırılma çatlama falan yok sonra selemin arka tarafın çok az yuvarlak tarafı sürtünmüş onun dışında birşey yok neyse olayın ama adam haklıymış gibi bir de laf ediyordu koluma birşey olmasaydı çıkışıcaktım ama baktım kolum kanıyor ve acıyor vazgeçtim, ayrıca sol bacagımda baya bir geniş alan sürtülmüş fakat orda kanama yok sürtünmeden dolayı biraz izler ve kızarıklık var omzumdada bıraz soyulma.

Neyse ucuz yırttım ama KASK ım olmasaydı gerçekten ciddi bir kaza olucaktı, ilk kazamı da yapmış bulundum :cool: Ayrıca kaskın önemini şimdi çok iyi anladım hep derdim kendime ne işe yarar la bu kask ? diye...Söylenmeyi bırakın ve kask takmıyorsanız kask takın sonra çok ağlarsınız...

• Beğen
Tepkiler: OMER AYYILDIZ
Scudo

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçmiş olsun. Kask takmanız gerçekten işe yaramış.
Daha önce de pek çok örneği yazılmıştır eminim. Üşengeçlikten veya görüntü bozulmasın diye kask takmayan pek çok kullanıcı var.

Ağrı, şişme vs. olursa doktora görünmeyi ihmal etmeyin bence. Tekrar geçmiş olsun.

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
Çok geçmiş olsun aynı turda 2 kaza birden kötü olmuş.

Dediğiniz gibi kaskın önemini bende ilk yaptığım kazada çok iyi farketmiştim.
Çenemde soyulmalar olmuştu ama kask sayesinde yüzümün tamamının soyulmasından kurtulmuştum.
(link)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz sert gelecektir belki kusura bakmayın. Önce gidip bir yaya çarpmışsınız sonrada karşıdan gelen bisiklet kullanan bir kişiye çarpmışsınız ve anlattığınıza göre hata tamamen sizde. Bence kask takmaktan önce bisikleti daha dikkatli kullanmayı öğrenin...Reflekslerinizi ona göre geliştirin , geçemeyeceğiniz yerlerden geçmeye çalışmayın. Bu sayede " belki " kazalardan korunabilirsiniz...

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
Yok ikiside yaya çarpma kazası, ikinci kaza bisiklet yolundan giden yayalar.

Geçmiş olsun. Daha dikkatli olmakta fayda var. Zil yoksa bisikletinize zil takın, yayalar aniden yön değiştirebiliyor önceden kestirmek imkansız.
Yayaların olduğu yerde hızınızı düşürmelisiniz. Malesef her an önünüze adım atabilirler.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

Buse Evren

Üye
Tepki
27
@Oksal Özdöl

Bence ilk sız dikkatli okumaya çalışın çook ama çook yanlış okumuşsunuz :) İlk i benim hatamdı 2ncisi yayaların hatası adam geldiğimi göre göre gram kıpırdamadı bile :)

Buse Evren

Üye
Tepki
27
@OMER AYYILDIZ

Size de çok geçmiş olsun gerçekten kask bazı durumlarda çok işe yarıyoor :)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Buse Evren

Ozaman karşınıza direk çıksa yine çarpacaksınız öylemi? sonuçta oda kıpırdamıyor :)

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Buse Evren

Öncelikle geçmiş olsun. Bu anlattıklarınızın hepsi bisiklet yolunda oldu ise, lütfen eşeklerden bahsederken "Adam" kelimesini kullanmayın! Acil şifalar dilerim.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Öncelikler geçmiş olsun.. Allah korumuş.. İkinci kazada Oksal Öksüz'ün dediğine katılıyorum. Tamam yol sizin siz haklı olaiblirsiniz ama bu illada yayaya vurmanızı gerektirmez. Mesela trafikte otomobile yeşil ışık yanarken yolda yaya olsa, yol otomaobilin diye yayaya vurmasını haklı çıkarır mı? Belki suçlanmazsınız ama olan olduğuyla kalır... O nedenle karşımızdaki her ne kadar suçluda olsa, kazadan mümkün olduğunca uzak durmalıyız. Bakın ne kadar büyük tehlike atlatmışsınız... Bu arada yayayada birşey olaiblirdi... Temkinli olmakta her zaman yarar var...

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
geçmiş olsun... hem çarptıklarınıza hem size...

bence de daha dikkatli sürmeyi öğrenmeniz gerekiyor. özellikle de arkası dönük iki yaya-bisikletli arasına bodoslama dalınmaz kanımca...

çarpmadan geçebilseniz bile, insanları korkutmaya hakkınız yok.

biraz yavaşlamak ve nereden geçeceğinizi söylemek bile yeterli olurdu...