Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahil Yolundan Bartın-Trabzon (8-23 Mart)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ramazan Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Ramazan Kılınç

Ramazan Kılınç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar,

Cumartesi sabahı Bartın'dan yola çıkıyorum Trabzon'a doğru.. 2 haftalığına yollarda olacağım. Kendimi fazla kastırmadan yolun keyfini çıkarmak istiyorum; bu yüzden herhangi bir etap takvimi hazırlamadım. Konaklayacağım yerler konusunda kendimi sınırlandırmayacağım.. Sahil yolunu takip edeceğim, ama Giresun'a geldiğimde eğer yeterli vaktim kalmışsa, bir akraba ziyareti için Gümüşhane üzerinden dolandıktan sonra Trabzon'a inebilirim.

Giresun ve Trabzon kısımları dost ziyareti olacak; arkadaşlarımda kalacağım.. Onun dışındaki yerlerde şu an için kalacak yer planım yok.. Eğer bu rota üstünde beni misafir olarak ağırlamak isteyen, misafir edemeyecek olsa bile görüşüp iki çift muhabbet etmek isteyen arkadaşlar varsa kendileriyle tanışmaktan fazlasıyla memnun olurum.

Cuma akşamına kadar bu başlığı takip ederim, ama yola çıktıktan sonra internet erişimim pek olmayabilir. Bu nedenle bana ulaşmak isteyen arkadaşlar olursa cep numaram: 0532 179 7842..

İyi akşamlar efenim, bol pedallı günler :)

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şimdiden iyi yolculuklar Ramazan bey artık dönüşünüz de fotoğraflarınızı paylaşırsınız...

3. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yolunuz açık olsun. Muhteşem bir rota. Bartin Sinop arası epey zorlu ama o kısmı geçtikten sonra gerisi çerez gelecektir. Rota hakkında epey bilgi mevcut, yine de ekstra bilgi icin bloguma da göz atın isterseniz.
    Hava durumu da sizden yana olur umarım, mevsim itibariyle biraz riskli.
    Tur ile ilgili paylaşımlarınızı bekleriz.

4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İyi yolculuklar dileyip bazı öneriler sunalım:

Karadeniz'in doğu ve batısının hemen hemen tamamını bisikletle gezen bir abin olarak bazı hatırlatmaları yapmak istiyorum.

Bunlardan ilki Karadeniz sahil yoluyla ilgili.Geçen yıl Erzurum- Ordu turumda Of-Ordu arasında gittiğim sahil yolu beni resmen bezdirmişti.Evet yol müthiş güzel.Kalite eşsiz.Ancak ben seyahat ettiğim bunca yıllar içinde bu denli kontrolsüz bir yol görmedim.Hız sınırı orada tabelalarla değil,otomobillerin ibreleriyle sınırlı.Özellikle şehir-kasaba giriş ve çıkışlarında-ki çok sayıda yan yol,köprü viyadük vb var-yolun sağına döşedikleri tırtıklı malzemeler sebebiyle saatlerce slalom yapmıştım.Hele hele Trabzon çıkışı ve Akçaabat ilçesi giriş çıkışlarında,etraftaki yüzlerce köfteci'ye akın eden otomobillerle köşe kapmaca oynadığımı söyleyeyim.

Demem odur ki Karadeniz sahil yolunu kullanacaksanız bu hızlı ve zaman zaman yoğun trafiğe hazır olun.

Belirttiğiniz gibi Gümüşaneye gidecekseniz Tirebolu -Kürtün-Torul yolunu izleyebilir;dönüşü de maçka üzerinden Trabzon'a inerek tamamlayabilirsiniz.Elbette Tirebolu-Kürtün-Torul,demek bolca çıkış demek.Yol kaliteli,nispeten tenha ancak elbette yorucu.

Bunlara karşın Karadeniz,muhteşem doğası;dağlardan esen kekik yelleriyle; denizi,dereleri ve sayısız manzaralarıyla herkesin görmesini arzu ettiğimiz bir bölge.Kolay gelsin.

deathsidestory ve Ramazan Kılınç bunu beğendi.
  5. ibrahimmcolak

ibrahimmcolak Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sinopta olsaydım gerzede misafir ederdim

6. Ramazan Kılınç

Ramazan Kılınç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yorumlarınız, dilekleriniz için teşekkürler.. Rota biraz zorlu, ama yeterince de vaktim var sanırım :)

Derya abi, öneriler için de teşekkür ederim.. Turun en zor kısmı o olacaktır muhtemelen, hızlı trafikte ilerlemek zorlayacaktır; olabildiğince dikkatli gitmem gerekecek oralarda...

7. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Trabzon İl sınırlarına dikkat et. iki ayaklı 4 tekerli makascılar, öküzler çok var. Sırtına 1 km mesafeden net görünecek şekilde pompalı tüfek koyarak gitmeni öneririm. gören sataşmasın, sataşanıda vurursun diye. onun dışında yol durumu mükemmel. Ayrıca Trabzonun diğer illerden daha pahalı olduğunuda söyleyebilirim. Örnek olarak kendi memleketinde 2 tl ye aldığın şey orada 4 tl. kazasız belasız tamamlamanı ilerim.