Sahil Yolundaki Rezillikler...

T

Tuğrul

Misafir
Arkadaşlar haklarımızı ihlal eden araçları ve kişileri burada sergileyelim.....

Lütfen sizde çektiğiniz resimlerle destek olun......

Selamlar

Scudo

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Geçtiğimiz hafta bir akşam sahilde bisiklete bindim..
Bir şey farkettim, bazı otoparklara gidebilmek veya çıkabilmek için illa ki bisiklet yolundan bir süre ilerlemeniz gerekiyor.. Otoparklara ulaşmak için mecburen yolumuza girenlerin suçu mudur şimdi o yolu kullanmaları? Yoksa o otoparkları yapanların mıdır?

Sevgiyle,
A.Murat Günal

• Beğen
Tepkiler: özgürakt
T

Tuğrul

Misafir
Bu otoparkları yapanların suçu ama biz zaten otoparktan çıkarak gelenlerin resimlerini çekmedik. Bu resimler ya park halinde olanların yada otoparkların olmadığı yerde bisiklet yollarından giden araçların resimleridir.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267

Merhaba Murat Bey,
Dikkatinizden kaçan bir durum var,belediye maalesef otopark girişlerini bisiklet yolunu kesip geçecek şekilde vermiş,tabiki tasvip etmiyoruz,ancak giriş veya çıkış için bisiklet yolunda seyir etmeye gerek yok.Maalesef oraya girenler bunu keyfi olarak yapıyorlar.Bunu gören polisler olsa bile maalesef seyirci kalıyorlar. :(

yakdag

Üye
Tepki
3
genelde kalabalık dolaştığımızda bisiklet yolunda otolarıyla gezenleri durdurup dövelim.
bunlardan bitanesini sallandırcaksın bostancı sahilinde bak bidaa giriolarmı oralara.. :D

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4

terbiyesizlere bak arkadaş.. ben buradan(ankara'dan) sinirlendim walla..
park etmiş gitmiş adam, pes..

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955

üstad dövmekle olmaz yaw, taksim'de 2 tanesini sallandıralım bak bir daha oluyormu :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
(link)

yukarıdaki linki bu işlemler için kullanabilirsiniz. eğer link çalışmaz ise (link) adresinde sağda interaktif menüsünde "ihbar/şikayet" seçeneği mevcut. bu seçeneğe tıkladığınızda duruma göre "ihbar edebilir" yada "şikayetçi olabilirsiniz"
çıkan menüde de trafik suçları için açılmış seçenek mevcut.

değerlendirileceği konusunda şüpheniz olmasın.bu kanalla yapılan başvurular dilekçe ile merkeze yapılmış kadar mueteber sayılıyor...

BsoD

Üye
Tepki
10
hem kaldırım hem yolu dengeleyecek şekilde park edenler mi desek...
küçücük yola koca kamyonu koyanlar mı..
yok abi mal yüklüyoruz diyo geçenlerde biri bana? e ben napim yoldan gidemiyorum adım atsam araba ezecek kaldırımı diklemesine kapatmış...merdivenlerden bisikleti taşıyıp anca geçebildim...iyi sövdüm adama orda.resimleri gördüm daha da bir sinirlendim...yuh yaa yuhh..her seferinde böyle yapanların sileceklerini kaldırıyorum...ama anlamıyorlar heralde...ne yapalım yani bisikletle arabanın üstünden mi geçelim..

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Merhabalar, size yeni yöntem önereyim.
Kaldirilan silecekler bir parmak darbesiyle kapatabiliniyor. :mad:
Biraz daha uğraşıp, silecegi kaldırdıktan sonra, araca yakın taraftaki silme işlemini yapan lastiği cama dogru cekin ve ters donmus silecegi kapatin :p
Birakin onlar size kufur etsinler, yada silecegi ilk calistirdiklarinda camlarini cizsinler :rolleyes:
Akillanmayanlarin hakkı kötektir.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bence bisikletin lastiklerini suluktaki suyla islayıp sonra toprağa sürün.sonra çamur yapın ve bisikletinizin o güzel lastiklerini arabanın kapılarında gezdirin.bence :D

T

Tuğrul

Misafir
Tabii ki bu yukarıda saydığınız işlemleri yaparken ,araç sahibinin yakınlarda olmaması gerekiyor. Oradakilerin çoğu arabalarını bisiklet yoluna bırakıp kenar da mangal yapıp rakı içiyor.sizleri gördüğünde mangal şişi ile üzerinize yürüyebilir.Zaten alkollü,zaten kafasız(eğer kafası olsaydı bisiklet yoluna bırakmazdı),zaten yurdum insanı(mutsuz ve sinirli.)Bu sebeplerden dolayı bu sayılanlar yapılırken diğer bir arkadaşımızında gözcü olması lazım.

Unutmayalım Türkiyede bir hiç uğruna ne canlar yakıldı.

Bunlardan biri de bizlerden biri olmasın.

Hiç bir şey canınızdan önemli değildir.

Selamlar

yakdag

Üye
Tepki
3
bence en güzeli,
buz kıracağı vb. bşiy ile lastik patlatmak, araba çizmek, beni yıka yazısı yazmak ve bence birşey daha war..

"bu şahıs bisiklet yoluna park edecek kadar gerizekalıdır" yazan bir sticker yaptırıp arabanın heryerine şapıştırmak.

hmm... yazarken üretmiştim bu fikri. buna kafa yorayım biraz..

BsoD

Üye
Tepki
10
bence yanımızda "bu şahıs bisiklet yoluna park edecek kadar gerizekalıdır" bunu yazan a4 e basılmış bir kaç kağıt taşıyalım ve sileceklerine koyalım? tabi sticker daha güzel olur...:)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
neden önerim ciddiye alınmadı anlamadım.
verdiğim linkleri kullanarak yada mail adresine fotoğrafları göndererek bu konuya başka bir yaklaşım getirebilirsiniz.

camı çizelim lastiği keselim.....
lütfen yaa...makul olun biraz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
twist_of_faith çok haklı..hakların her zaman yasal yollardan sağlanması gerektiği taraftarıyım...konuyu emniyete taşımak ve orada ısrarcı olmak eminim ki çok daha kalıcı sonuçlar verecektir...

T

Tuğrul

Misafir

Sevgili Murat önerini ciddiye aldık tabii ki.Ama bu fotoğraflarda 2 tane aracın plakası okunabiliyor.Araç sorgulaması yaptığım zaman internetten 06 plakalı aracın plakası ile markasının tutmadığını gördüm.Ayrıca yaz aylarında Kartal da sahil de bisikletli polislerinde olduğu bir karakol var . Tekrar çekeceğimiz (plakası okunması kaydı ile) resimlerden çıktı alarak bizzat elden teslim edeceğim.

Selamlar & Sevgiler

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bizim eyüp sultan'da bisikletli polisler var.adamlar bütün gün oturıyorlar.haatta sadece bisikletlilere karışıyorlar.sahil yolunda aşarı hızlı gidiyormuşum yayaların yolunda gittiğimi hatırlattı ve arkadan bi polis bana yarış teklif etti..adamlar işlerini yapmıyorlar yanıı yada iş çıkmıyor..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

vay be...
demek konu tahmin ettiğimden daha karamsar...
neyse, yine de sahil yolundaki bisikletli polislere konuyu aktarma ve ısrarcı davranmakta fayda olacağını, hatta gerekirse bisikletli polislerin bağlı olduğu birim amiri ile görüşülmesinin faydalı olabileceğini düşünüyorum bir taşralı olarak...İstanbul'un sorunlarına akıl ermiyor.......

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

abi bundan sonraki turlarda arkadaşların daha itinalı fotoğraflar çekeceğini umut etmekten başka çaremiz kalmıyor sanırım.

Allah kolaylık versin....
şükür şimdilik öyle dertlerimiz yok, adam akıllı bisiklet yolumuz da yok.işin aslı pek çok caddede ihtiyaç da yok :D