Sahil Yolu Bisiklet Yolu Kullanımı

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ümit Şahin tarafından paylaşıldı.

1. Ümit Şahin

Ümit Şahin Yeni Üye

Arkadaslar Merhaba,

15 gun kadar once sahil yolunda bir kaza geçirdim. Bilinçsiz insanlarımız bisiklet yoluna araba park ediyor. Bisiklet yolunda oturuyor, piknik yapıyor, koşu yapıyor vs. Bisiklete binerken bir anne baba 3 4 yaşlarındaki çocuğunu elinden dahi tutmadan yürürlerken çocuk son anda önüme hamle yaptı. Çarpmamak için frene bastım ama arka fren yeterli gelmedi arkası kaymaya başladı. Cocuga çarpmadan duramayacağımı anladığım an ön frene asıldım ve takla attım. Çeneye 4 dikiş, sol kol kemik ucunda cok ufak bi kırık ve sağ kolda incinme var.

Insanlarımızın bilinçlendirilmesi gerek. Bu konuda bişeyler yapılabilir. Yapılan şeyler de var zaten. Herkesi bunlara katılmaya ve yeni fikirler üretmeye davet ediyorum....

eren arslan bunu beğendi.
  2. ikan yüzgeçgölü

ikan yüzgeçgölü Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun abi
    Bu konuyla ilgili olarak benimde çok fazla şikayetim var
    Daha şimdi eve girdim kadıköy den maltepeye doğru gelirken benimde önüme annesinin babasının elini tutmadığı bir çocuk çıktı durmayı başardım fakat
    Biz bu insanlar yüzünden bisikletlerimizin lastiklerini balatalarını bitirmek zorundamıyız
    Ben bu konuyla ilgi televizyon yardımıyla bilinçlendirme amaçlı reklamlar yapılabilir
    Biraz aklı başında insanlar bu kurala uyarlar fakat mangalcı tayfadan olan göbeklilerin uyacağın hiç sanmıyorum
    Tekrar geçmiş olsun acil şifalar

3. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Büyük bir kaza atlatmışsınız. Dediğiniz gibi bireyler bilinçsiz olunca yeni nesilde kendini bilinçlendirmez ise yine aynı tas aynı hamam.

4. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    o yolda bisiklet yoluna parkeden arabaların dikiz aynalarına tekme atıyorum, çekilmeyen insanlarında tam arkasından bağırıyorum. inanılmaz bezdirmiş durumda o bisiklet yolu beni.

Berksan bunu beğendi.
  5. Sarp Ozan Örki

Sarp Ozan Örki Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kartal Deniz Otobüsü İskelesi Önü İbretlik Valla Aynı Fikirdeyim Ben Ankaradan Geldim Aslında Ben Bisiklet Yolu İstemiyorum Sadece Birazcık Saygı İStiyorum Kormaya Basmak Yerine 2 saniye Bekleseler ,yavaşlasalar

6. Çağlar İLİ

Çağlar İLİ Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun... Allah beterinden saklasın... Aslında çözüm için bisiklet yolunun ana yol ile aynı seviyede büyük bariyerlerle ayrılması ve iniş çıkışların olmaması sahil tarafındaki yani yürüş yolu ile yan yana olan yolun kaldırılması en kolay çözüm olur gibi hem biz iniş çıkış yapmayız hemde kimse o yoldan yürümek istemez.. ben orta okuldayken kadıköy kartal arası çiçekliklerle ayrılmış, yol ile aynı seviyede bisiklet yolu vardı sene 95-96 neden kaldırıp böyle saçma sapan bir yol yaptılar hala anlam veremiyorum...

Gokalp Gokmenler bunu beğendi.
  7. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    geçmiş olsun dostum. Üst mercilerdeki insanlar halkı bilinçlendirmediği sürece bu böyle gidicek..

8. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Cevabı çok basit. Gerçekleştirilen çevre düzenlemeleri ile sahil kesiminin halk tarafından benimsenmesi için bir çok kafeterya tarzı işletme yapıldı. Kafeterya demek müşteri demek, müşteri demek araç demek, araçlar ise otopark sorunu demek... Bahsettiğiniz eski düzendeki bisiklet yolu da bu anlamda otopark giriş-çıkışı için tam bir sorun teşkil ettiğinden şu an ki işlevsiz haline dönüştürüldü. Bu saatten sonra da mevcut araç giriş çıkışlarının baştan düzenleneceği, işletme-müşteri-bisikletli üçgeninde uzlaşmanın sağlanabileceği bir çözüm yok gibi bir şey.

Yoksa aşağıdaki gibi olan sahil bisiklet yolu halen gözümde tütmekte.

Çağlar İLİ bunu beğendi.
  9. ibrahim şener

ibrahim şener Yeni Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Umarım şimdi daha iyisinizdir.
    Ve şunu tahmin ediyorum. Siz bisikletle bu olayları yaşadığınızda karşı durumdaki aile olay sonrasında size karşı tepki göstermişler dikkatli olmanız yönünde uyarılar yapmışlardır. Kendilerinin bisikletler için ayrılmış özel bir yolda gitmekte, kendileri suçlu durumda olduğu bilincinde olmadan ilerlemeleri ayrı bir olay. Tekrar büyük geçmiş olsun.