Sahibinden

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
Nasıl olur arkadaşlar, şunu beğendim alma şansım var.

(link)

ama adamın önceden hiç satışı yok benim de Muğla'ya gitme şansım yok. En güvenli yöntem nedir sanalpazar filan daha güvenli diye biliyorum ama komisyon alıyor mu?

Scudo

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
get yoksa alışveriş yapman pek guvenli olmaz.get(sahibinden.com daki güvenli elektronik ticaret anlamına geliyor.yani sen ürünü satın alıyorsun para askıda kalıyor.ürün eline geldimi onay veriyosun.sen ilan sahibine get şeklinde ilanı duzeltirseniz saın almak istiyorum deyin

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@sedat saraç

Komisyon alıyor mu sahibinden?

Daha hemen alamıycam ben de bekliyim belki fiyatını da düşürür.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
evet alttan gir üstten çık pazarlık yap.get den komisyon kesiyorlar.başka bir alternatif.bisiklet satılmazsa.sen irtibata geçer ve ptt ile kapıdan ödemeli şeklinde göndermesini söylersin.ne senin başın ağrır ne satıcının

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@sedat saraç

Kapıdan ödemelide ürünü kontrol edemiyorsun diyorlar?

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
kargo nerden bakarsan 100 tl yi vurur.ağırlıktan ziyade ebat çok yukseltiyor ucreti.sen sanal pazara da bak istersen.yada paranı koy cebine hiç erinme.gunu birlik git al gel muğladan.ordan bide bodrum yaparsın:)

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
birde fişi faturası garanti belgesi filan yoksa hiç bulaşma.forumda birkaç arkadas oyle mahkemelik olmuş 2. el bisiklet yuzunden.

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
uzun yol gidilmez :D ama otobüs parası resmen

Evet ama dediğim gibi daha var şimdiden alıcı sanmasın beni parayı tamamlayınca sorarım belki indirim yapar :D Direk alıcı görünmeyelim

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
doğru soyluyorsun.ama fiyatı kırar emin ol.sahibindene yuksek fiyat veriyorlar.

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@sedat saraç

8 saate yakın srüüyor hocam. Git-gelle günüm gidicek zaten ondan istemiyorum.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
o zaman sen para birikritene kadar başka kuzular çıkar piyasaya onlara bakarsın inş

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@sedat saraç

Çevre iller bile zor olabilir ama bilmiyorum hava iyce aydınlandı antreman yapıyım az :D hep sıkılıp 1.5 saatae dönüyorum gerçi

Yusuf Ziya Özen

Aktif Üye
Tepki
137
Bisiklet
Trek
Sahibinden get ile alışveriş yaparsan %10, sanalpazardan alışveriş yaparsan %5 komisyon ücreti alıyorlar. Yani şöyle açıklamak gerekirse, diyelim satıcı ürün için 1000 tl istiyor. Sizde satıcıyla irtibata geçip bu ürün size ulaştıktan sonra ödemeyi onaylamak (get sistemi, güvenli alışveriş vs..) istiyorsanız ve satıcı da bunu kabul ederse, satıcı sahibinden.com da ilan açarsa 1100 tl (100 tl %10 komisyon parası) sanalpazardan açarsa 1050 tl ( 50 tl %5 komisyon parası) şeklinde ilanı açar. Sizde ürünü bu fiyattan alır, ödediğiniz para bu sitelerin havuz hesabında tutulur ve ürün sizin eline ulaşınca sizin açınızdan bir kusuru yoksa ilanda belirtilmiş ürünün birebir aynısıysa havuzda tutulan paranın satıcıya aktarılmasını onaylarsınız. Acizane tavsiyem, kesinlikle faturası bulunmayan ürün almayınız. Nitekim çalıntı olabilir, ağlayanın malı gülene nasip olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@Yusuf Ziya Özen

Çok saol hocam. Gittigidiyorda nasıl oluyor çünkü bildiğim kadarıyla %45 indirirm var yurtiçi kargoda ee malum kargoda çok tutucak.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Satıcı ile anlaşın ve ürünü , PTT kargo kapıda ödeme ve kontrollü kargo sistemiyle yollatın. Kargo geldiğinde , kontrol edin ve onaylarsanız , parayı görevliye verin bu kadar :)