Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sağlam Zincir

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında yusuf samet yaraş tarafından paylaşıldı.

1. yusuf samet yaraş

yusuf samet yaraş Aktif Üye

Seviye:
    Yol bisikleti 8li sisteme uygun sağlam bir zincir arayışı içindeyim ama aynı zamanda söküp takması da çok problem yaratmamalı çunku son zincirim hem kendi hem zincir aletini bozdu bu arada fiyatı da uygun olmalı, Benim aklımda sram pc850 ve pc870 var fakat powerlinkin tam olarak nasıl çalıştığını anlamadım tam olarak ve zincirin sağlamlığı nedir onu merak ediyorum. Bu arada eski zincirin cn hg 73 idi. YHardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum çok teşekkür ederim

2. hakan sancaktar

hakan sancaktar Kıdemli Üye

Seviye:
    kmc den şaşma derim; kmc X8 var mesela tak-çıkarı elinle yapabiliyorsun. gayet de başarılı bir zincir. 9 sistemle de kullanabilirsin. süper ince formatına uygun bir zincir.

yusuf samet yaraş bunu beğendi.
  3. yusuf samet yaraş

Seviye:
    rublem sram olduğu için aslında zinciri de sram düşünmüştüm bir de bir onceki zincir sökme aletimi bir kmc zincir yamulttu onun için biraz antipatim var kmcye karşı ama çok da iyi bilmiyorum onun için danışayım dedim kmc mi alayım sram mı ? yoksa shimano mu? benim için öncelik kolay tamir daha doğrusu sökülüp takılabilmesi ve sağlam olması yardımlarıızı bekliyorum.

4. hakan sancaktar

Seviye:
    ben komple deore sette kmc X8 kullanıyoruum. bisiklet mtb. iki tane hg 53 yamulttuktan sonra denedim, çok memnunum. bunda alet gerekmeksizin zinciri takıp tıkarabiliyorsun. daha önce 8li sistemde de kmc kullanmıştım, sorun yaşamamıştım. kmc zaten shimanoya da zincir üreten bir firma. sram zincirlere salcona rastlyorum, iyi görünüyorlar ama kullanmadan bişey diyemem.

eğer en önemli faktörün kolay tak sök ise kesinlikle kmc.

ve tak sök yapacaksaksan kesinlikle ve kesinlikle hg serisi shimanolardan uzak dur derim. yok link pimi yok uç pimi yok bağlantı pimi; ben hiçbir şey anlamadım :) ama takarım miadı dolana kadar sökmem diyosan hg serisi shimanolara diyecek bişeyim yok.

yusuf samet yaraş bunu beğendi.
  5. erim yıldırır

erim yıldırır Kıdemli Üye

Seviye:
    ah aynen hg serisinin takıp çıkarma işi pek karışık bnde 2 kez kopardım taktırana kadar bayağı zaman geçti bnde zincir bakıyorum nolur nolmaz diye kmc x8 i öğrendğim iyiy oldu:):)

6. yusuf samet yaraş

Seviye:
    o zaman en kısa zamanda bir kmc x8 sahibi oluyorum :)

7. hakan sancaktar

Seviye:
    eminim memnun kalacaksın..

8. SerkanEriş

SerkanEriş Bisiklet Meraklısı :)

Seviye:
  9. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Farklı markanın zincirlerinde kullanıldığını bilsem de belirteyim, sram sayfasında powerlink'i sadece kendi zincirlerine önermekte...

Bu arada KMC'de missing link yada sram'daki powerlink ikisi de kolay sökülüp takılabilir ve hemen hemen aynı teknolojilerdir zaten...

10. yusuf samet yaraş

Seviye:
    kmc x8 aldım missing link yani tak çıkar olayı gayet rahat bildiğim kadarıyla powerlink de aynı şekilde ve sramın zincirlerinde yanında bir adet geliyor diye biliyorum aynı kmcde olduğu gibi