şaft uzunluğu sorunu

Enis Avcı

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar maşamı değiştireceğim için forumdan yeni maşalr bakıyourm fakat çoğunluğunun şaft uzunluğu 18 19 civarlarında kendi bisikletimde ölçtüm 20.5. 19 falan takamammı sorun çıkarırmı yada bir çözüm bulabiliriyim

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@ahmet turan

Ahmet bey sorunu çok yetersiz sormuşsunuz belki de ondan cevap alamıyorsunuz.Öncelikle şu an kullandığınız şaft borusunda speacer(pul) kullanıyormusunuz.Kullanıyorsanız bunların yüksekliği kaç santim.Ayrıca kadronuz kaç santimlik şaft borusuna uygun .Kadro boyunuz ile sizin boyunuz nedir.Bunları yazarsanız daha net bilgi alırsınız.temel prensip şudur maşanın şaft borusunu kadroya geçirdiğiniz zaman furş takımından sonra 3.5 cm boru yukarıda kaldığı zaman gidon boğazını sorunsuz takabilirsiniz.Yani kadronuzun şaft borusu giren kısmının uzunluğunu da yazmanız gerekiyor.Bu bilgilerden sonra yardımcı olmaya çalışayım.

Enis Avcı

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
Carraro
@ferhat köse

boyum 1.75 spacerlar 30 mm kadro 17 inch ti herhalde kadronun kaç santimlik şaft borusuna uygun olduğunu nasıl ölçücem

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@ahmet turan

Ölçmenize gerek kalmadı 1.75 boyunuz var 17 inch bisiklet var ise 3 santimlik speacer yerine 1.5 cm lik kullanırsınız (birer santimlik 3 tane varsa 2 tanesini çıkarırsınız) gayet rahat kullanırsınız.18 santim şaft borusu bazı üst seviye kadrolar hariç 18 ınch bisikletlere çok rahat uyum sağlıyor hatta 1-2 cm speacer bile kullanılıyor .Kısaca ilk sorunuza geleyim ikinci el maşa alırken 18 cm şaft borusu olanı alabilirsiniz ama özellikle üst seviye bir maşayı ikinci el alacaksanız şaft borusundan daha önemli bakmanız gereken kısımlar var.Hava tüpü ve keçelerinin boşluk yapıp yapmadığı gibi bu bilgiler de fotoğraf ile anlaşılmaz tamamen satıcının vicdanına kalmış durumda olursunuz.

Enis Avcı

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
Carraro
yardımınız için çok teşekkürler gerçekten çok işime yaradı