Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şaft Borusu Yamukluğu

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Sinan Yorulmaz tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz Aktif Üye

Seviye:
    Selamlar,

2 gün önce çok ciddi bir kaza geçirdim. Her iki bileğim de çatladı. Neyse konumuza dönelim. Çarpma şiddetiyle şaft borusu içeri doğru hafif yamulmuş durumda ve fren sıkıldığında bisiklet sola çekmeye başladı. Bu parçanın eski haline yakın bir şekilde düzeltilmesi ya da aynı parçanın temin edilip değişebilmesi mümkün mü? Amoritsörüm rockshox sid team 2008. Teşekkürkler.

2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun, bir resim koyabilirmisiniz?

3. Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz Aktif Üye

Seviye:

Teşekkürler. Buyrun fotolar:

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Buyuk gecmis olsun...

Fotograf beni yaniltiyor da olabilir ama, egriligin saft borusundan olduguna eminsiniz degil mi? Kadroda bir hasar olmasin?

Bir de, bisikletinizi satin aldiginiz yere goturerek bu parcanin degisimini (ucreti dahilinde) isteyebilirsiniz, ya da direk olarak Sram grubunun Turkiye Dist.u Marintek A.S.ye gidip gerekli destegi alabilirsiniz.

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende Halile katılıyorum Resimde sanki kadronun üst borusu kambur duruyo gibi gözüktü ama genede şaft borusunda olabilecek hasar için;

Bu amortisörleri getiren Marintek ve ellerinde gerekli yedek malzeme vardır yoksa bile ilgileneceklerdir diye düşünüyorum... Amortisörü aldığınız dükkana gidip marintek ile irtibata geçmelerini isteyebilirsiniz... Kullandığınız amortisör ucuz bir malzeme değil ve şaft borularını yedek parça olarak değiştirilebiliyor burada olmasa bile ücreti karşılığında yaptırılabilir sanırım...

Büyük geçmiş olsun...

6. Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz Aktif Üye

Seviye:
    Sağolun. Kadronun alın kısmında ve alt boruda herhangi bir yamulma göremedim ben. Yeşil bisikletten Gürsel abi ve Hakan da öyle dedi.

Kaza olduğu için garanti kapsamına girmeyeceğini tahmin ediyorum. Ürünü yeşil bisikletten aldım. Bu 2008 ürünü için Marintek'te yedek parça olup olmadığı konusunda tam bir bilgi sahibi değiller. Biraz toparlayayım kendimi tkerardan soracağım. Yedek parçası varsa umarım düzelir.

7. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    eğer şaft borusu yamulmuşsa ki bunu söküp anlarsın düzelten bisikletçiler var yada sanayide düzeltirler diye umuyorum bu arada büyük geçmş olsun sende fazla bişi yoktur umarım bisikleti yaptırırsın ama sende bir hasar varsa belki ileride bisiklete veda edebilirsin inş kötü bişeyin yoktur

8. Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz Aktif Üye

Seviye:

2-3 ay kullanamayacağım. Onun dışında hemen acil servise kaldırıldım. Bir iç kanama veya travma yok. Zaten kask paramparça oldu. Kask kullanıyor olmasaydım kötü şeyler olabilirdi.

Kadroya tekrardan baktım üst borusunda da bir esneme yok. Fotoğraflarda öyle çıkmış gibi duruyor. 8 serisine ait böyle rijit diye iddia edilen bir kadro saate 30 km hızla yandan darbe almayacak bir çarpmayla eğilebiliyorsa hiç kullanmayalım zaten.

9. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    ço k sevindim birşeyin olmadığına ama üzüldüm bisiklete binemeyeceğine

10. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçmiş olsun...Bu şiddette bir kazada başınızda kaskınızın olmadığını düşünmeyin bile...Kaskın önemini insanlara başına bir kaza gelmeden anlatabilmek oldukça güç...Umarım forumdaki bir çok kask takmayan bisiklet dostunun ''Kulağına Küpe Olur'' böyle ciddi yaralanmalar başlarına gelmeden de insanların kask kullanmaları gerektiği...prensip meselesi ben şahsen kasksız bisikletime binmiyorum...çünkü trafikte ilerliyoruz ve her an her şey başımıza gelebilir...
    Tekrar Çok Büyük Geçmiş Olsun...Umarım en kısa zamanda iyileşirsin...

Sinan Yorulmaz bunu beğendi.
  11. jevix

jevix Yeni Üye

Seviye:
    geçmiş olsun sende önemli bişey olmaması güzel nede olsa bisiklet yaptırılabilir ama ya insan hayatı büyük geçmiş olsun

12. fanatikcimbomlu

fanatikcimbomlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    gecmis olsun benimde saft borum yamulmustu
    ben tornacida 5 dakika icinde duzeltildi oda olmadi demirciden iyi bir saft borus kestrirsin o daha ii olur

13. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar konu edilen şaft borusu 540€ luk SID Team'e ait... Ve sıradan bir rst t5 yada Zoom gibi çakma usulü takılan şaft boruları yok ısıl işlem uygulanarak özel preslerle çakılıyor... Kullanılan hammaddede ona göre özel... Tornacının kestiği şarf borusu bunun yanında gerçekten su borusu kalır ve işe yaramaz...

Sinan Yorulmaz bunu beğendi.
  14. Onur Dokmetas

Onur Dokmetas Aktif Üye

Seviye:
    tornacı güzel bir saft yaparda yapmasına ısıl işlem vs sid yanına yaklasamaz bile saft aynı saglamlıkta olsun dersen sid in agırlıgı olur sana duke he aynı hafiflikte yaptırırım diyorsan yüksek karbonlu çelik bulupta ısıl işleme tabi tutarak sertleştirdikten sonra yüzeyi parlattırıp (çentik etkisini azaltmak için) aynı dayanımı yakalayabilecekmisin bilemiyorum ki bence riske etmeye degmez oo masayı alan adam bakımınıda yaptırmalı

15. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    benim bir bmx vardı küçüklüğümde duvara toslamıştım aynı böyle olmuştu bende direksiyonu tersine çevirip bidaha toslamıştım düzelmişti çocuk aklı işte:))

16. Onur Dokmetas

Onur Dokmetas Aktif Üye

Seviye:
    ahaha aynı teknigi bende denedim ama ben geri düzelsin diye duvara baya bir vurdum :)

17. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    eğrilik bence masadan degil gibime geliyor kadroda bir sorun olabilir tabi resim dogru gosteriyorsa cok gecmiş olsn kardeşim....

18. Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz Aktif Üye

Seviye:
    Kadroda bir sorun yok, defalarca kontrol ettim. Siyah boyanın üzerine gelen fren vites kabloları algıda öyle yamukmuş hissi uyandırıyor. Zaten gidonu sola çevirince sabit kalıyor. Bu da şaft borusunun yamuk olduğuna dalalet. Amörtisörü Marintek'e yollamak en doğru şey. Tornaycıya emanet edilecek bir ürün değil sonuçta.

19. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Kesinlikle katılıyorum en baştan da dediğim gibi Marintek e müracat...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.