Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şaft borusu içindeki kelebek, acil yardım..!

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Kamil Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar aksilikler hep üst üste bana denk geliyor! 1 yıldır niyetlendiğim ve 15 gündür uygulamaya koyduğum bisikleti toplama işlemini hala bitiremedim! :(

Neyse; gidon - boğazı monte ettikten sonra şaft borusunu sıkan vidanın gevşek olduğunu farkettim; kadro - maşa arasında boşluk vardı! Vidayı daha fazla sıkınca de iyice boşaldı! Sonra gidon ve boğazı çıkarttım ki şaft borusu içindeki kelebeğin iptal olduğunun farkına vardım! Kelebeğin ortasındaki yivli mil, dışındaki parçalardan sıyrılmış! Uğraştım ettim bi türlü olmadı!

Size sorum şaft borusu içindeki bu parçayı - yani adından da tam emin değilim ama ben kelebek diye duymuştum - nerden ve nasıl temin edebilirim! Amortisörüm Sr suntour un eski bir modeli! Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, çok teşekkürler..!

2. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kardeş Çanakkale'yi bilmiyorum.. Ama istersen sana İstanbul Sirkeci'den alır faturasıyla gönderirim. Ne de olsa pedal dönsün yeter.. Mesela yarın.. Ne dersin :)

İşim var o tarafta yarın elime yapışmaz ne de olsa..

tolga..

Kamil Yıldız bunu beğendi.
  3. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  4. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler! Sana zahmet vermeye gerek yok Tolga, ben biraz araştırmıştım ama nette bulamamıştım; arkadaşın verdiği linkteki makul, erdoğanlardan onu alırım, sorun çözülmüştür, tekrar çok teşekkürler..!

Deniz bunu beğendi.
  5. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Rica ederim, benim de bir furç problemim olmuştu. Araştırma yaparken keşfetmiştim o parçanın tek satıldığını. Yoksa tüm furç takımı almak zorunda kalacaktım...

Kamil Yıldız ve Önder Tarım bunu beğendi.
  6. zekixx

zekixx Forum Bağımlısı

Adı:
    Zeki
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Parcanin adi cicek. Bir kerede ben yalama etmistim. Dogru yol once bogaz vidalarini gevsetim sonra yukardan boslugu almak, cok az bosluk kalmasi yeterli. Daha sonra bogazi ortalayip vidalari sikabilirsiniz.

7. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler hocam, ben de dediğiniz gibi söküp takıyorum zaten ama bu kez ne olduysa hiç sıkılmadı, hep boşa döndü vida! Ben de çıkarınca çiçek dediğiniz parçanın ortasındaki yivli kısmının ayrıldığını gördüm!