Şafak:149

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında SPEEDY CYCLER tarafından paylaşıldı.

1. SPEEDY CYCLER

SPEEDY CYCLER Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 23 Şubat 2008 de başladığım askerlik görevine halen devam etmekteyim. O tarihten bugüne kadar bisikletime binemedim. Sevdiklerime bir an önce kavuşabilmek için de 7 günlük dağıtım izni dışında izin kullanmadım. Bundan sonra da kullanmayı düşünmüyorum. Bu takdirde 29 Nisan 2009 da bulunduğum birlikten ayrılıyorum. 23 Mayıs 2009 tarihinde de askerden terhis oluyorum. Askerlik hayatına gelince; askerlik hayatı biraz zor görünse de insana sabretmeyi, birlik beraberliğin önemini, saygıyı çok iyi öğretiyor. Aylardır binemediğim bisikletime kavuşabilmek için can atıyorum.
    Hepinize iyi pedaller

deli kadir bunu beğendi.
  2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Kolay gelsin. Bu onurlu ve şerefli vazifende başarılar. Bisikletine de biran önce kavuşman dileğiyle...

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Semih Allah yardimcin olsun, tez zamanda sag saglim evine, sevdiklerine kavusmani dilerim.

Biz de yakinda aramizdan bir arkadasimizi askere gönderiyoruz, sevgili Ismail Agilli 12 Aralik itibariyle vatani görevini yapmak üzere Aydin'a gidiyor.

4. Mertcan Özmen

Mertcan Özmen Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    has torunum benım az kalmıs bısı kalmadı 2009 geldınmı bıter sızın askerlıgınız...

5. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    sakın askerlik çabuk bitsin diye dua etmeyiiin :)
    düşünün bir defa
    askerlik bitecek, bir işe gireceksin ve büyük ihtimalle (çünkü çoğu insan öyle yapıyor) ömür boyu aynı işi yapacaksın. Sıkılacaksın. Hele ki bir de ofiste çalışırsan vay haline. Hep aynı rutinler. Hayatın kendisi toptan bir rutine dönüşek.

Şu an içinde bulunduğun askerlik ise bir daha fırsat bulamayacağın bir farklılık. Bambaşka bir yaşam. Bambaşka deneyimler.
    Tadını çıkarmaya bak. Keyifli anların da, zorlukların da... Hepsi sana birşeyler katacak, hiçbirşey senden bişey götürmeyecek. Seninle aynı birlikte aynı şartlarda yaşayanlara göre kimin daha fazla şey kazandığını ise farkındalığınız belirleyecek. Ki senin de farkındalığın yüksek ki askerlikte kazandıklarından bahsetmişsin.

Hayatın her anının tadını çkarmak gerek. Keşke okul bitse, keşke aysonu gelse, keşke kış bitse yaz gelse, ah şu askerlik bitse, aman şu lanet gün bitse... der dururuz. O zaman keşke şu hayat bitse de bir an önce ölsek kurtulsak :D
    Hepsinin keyfi ayrı. Merak etmeyin hepsi bir gün bitecek. O zamana kadar her anın tadını çıkarmak gerek.

not: kastım hiçirşey düşünmeden sadece "an"ı yaşamak değildir.
    "sadece 'an'ı yaşamak" ile "'an'ı kaçırmamak" farklıdır.