Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sadece Taksim Gezi Parkı,değil.Kampçılık,Doğa Tahribatı!.

Konu, 'Outdoor' kısmında Kadir Altuntaş tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( SEVGİLİ ARKADAŞLAR SADECE TAKSİM GEZİ PARKI DEĞİL!.

Ben 24 yıllık Kampçıyım.Bir keresinde Antalya,Olimpos Beydağları Millî Parkı'nda bulunan Kındılçeşme Orman Kampı'na gitmek istedim,kapandığına dair bilgiler alınca mağdur oldum.Allah Etmesin!.
    Başkalarına peşkeş çekildiğini biliyormusunuz?.

Antalya,Tekirova Çıralı Sahili;Canım Sahil 3 km.uzunluğunda,yan tarafı Olimpos Antik Kenti,Sahil Caretta Caretta'ların üreme alanı..
    Buraya Otel vs.kompleks girişimlerinde bulunmak istediler,vatandaşlar bu olayı püskürttü!.
    Biliyormusunuz?.

En önemlisi 24 yıldır gittiğim,Canım Alanya,İncekum Orman Kampı'nın yan tarafına 5 YILDIZLI BETON YIĞINI'NIN yapıldığını ve ayrıca buranın aynı zamanda MİLLî PARK olduğunu ve Çadır Kampının birilerine peşkeş çekildiğini,buranın da akıbetinin endişe verdiğini biliyormusunuz?.

Ben Ankara Kızılcahamam'lıyım.Bura da biliyorsunuz MİLLî PARK var.Daha önce büyük başlardan biri PARKIN GÖBEĞİNE OTELİ KONDURMUŞ!.Ve yapımı devam eden yeni bir BETON YIĞINI'na kimin izin verip,kime ait olduğunu biliyormusunuz?.

Kısacası anlatılacak çok şey var,uzatmayalım.ASIL KATLİAMLARI GÖZDEN KAÇIRIYORUZ!.Madem olaylara sessiz kalmıyoruz,kalmayalım!.

Her taraf,Sahil Şeritleri,Ruslar vs.ile doldu.5 yıldızlı beton yığınları yapıldı.Zehir zıkkım olsun.Tövbe tövbe!.

İspanya'da artık yapılan yapılmış.Şimdi ise Oteller,Sahil'in 3-5 km.dışına müsaade ediliyormuş.

EY DEVLET,DEVLET BABA!.KİM BUNA MÜSAADE EDİYORSA?.

ALMA MAZLUMUN AHINI,ÇIKAR AHESTE AHESTE!..

2. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadir bey ne yazık ki artık rant betonda.Bundan dolayı güzel kalmasını istediğiniz her doğa harikası , yıkıp beton yapmak isteyeninde gözbebeği konumunda. yerel ve genel yönetimlerde vatandaşın mutluluğu yerine yatırımcının mutluluğunu tercih edince , doğa yağması ne yazık ki kaçınılmaz.

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  3. kubilay tüney

kubilay tüney Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  4. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Herkesin fikrine saygı duyarım.Fakat bu kadar çaba uğraş;3 teşekkür,2 yorum aldım.Bura da koltuklarımın kabarması değil!.Meydanlara inip onun için mi Doğa'ya sahip çıkıldı?.

5. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Kubilay Kardeşim.Bisikllet'ten önemli diyorsunuz?.3 teşekkür 2 yorum aldım.Bura da koltuklarımın kabarması değil!.Asıl önemlisi duyarlı olmak!.Böyle Hak aramak,kuru kalabalık boş gürültüden başka bir şey değilmiş?.

6. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Neyseki daha Bolu'nun üst kısımlarına dokunamadılar. Ancak Aladağ yoluna şimdiden beş yıldızlı bir otel yaptılar. İnşallah dahasını yapamazlar. İnsan bir dağ havası alayım diyor otel havası iyi geliyor diyen var mı ? Maalesef her şey para oldu artık :(

7. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2B satışları başladı.. Yavaş yavaş her yer satılmaya başlanacak.. Sabredin..
    Bundan sonra değişim geçirerek betondan solumayı öğreneceğiz, n'apalım..

8. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kadir bey bi yorumda benden ..insanoğlu bedel ödeyecek yakın zamanda 50 sene içersinde su kalmayacak verimli topraklar verimsizleşecek, insanlık aç kalacak amansızca yok ettiği doğa intikamını acı alacak ben göremeyeceğim ama gelen nesiller görecek onlar şansız, onlar acımadan uygarlığın ne kadar icadı var ise paramparça edip yok edecekler ,arabaları betonarme evleri, ama herşeyi tv leri cep telefonlarını ,herşeyi, teknolojiyide, herşeyi yok edecekler, bilim kurgu gibi gelebilir ,herşey ama herşey topraktan çalındı ve bu uygarlık o çalınanların üzerine kuruldu ama doğa hepsini alacak ,,para var olduğu müddetçe doğa yok edilecektir ,uğruna şavaşılacak bir dünya yaratmayacaksınız, kibirlerinizi yok edeceksiniz komşunuzun malına göz dikmeyeceksiniz..konforizm budalalığına fena halde bulaşmış olan günümüz insanlığı nasıl vazgeçecek acaba lüks hayattan altında araba motorsiklet yatlar villalar paracıkları bankada ...kızılderili yuvarlak zeminli çadırda yaşadı o insan değilmiydi..kimsenin onlar gibi olmasını istemiyorum zati olamazlar..ama, aza karar çoğa zarar diyerek yaşayabilirlerde ,bu şimdilik imkansızdır, reklamlar ile bombardıman edilen insanlık felanca arabayı al deterjan reklamları vs vs boğulmuş zavallı insalık biçare insanlık bu mavi kürede yalnız kalmış insanlık ...yarattığımız uygarlığın nelere mal olduğunu anladık ise sorun yok ...batı uygarlığı doğanın yok edilmesi üzerine kuruldu örnek newyork un o betonarme görüntüsü doğalmı...özgürlük anıtı, hangi insan özgürmüş acaba abd de doğası yok edilmiş manhattan adasında ,oralar yeşillik idi kızılderililerden bi hollandalı değerli süs eşyaları ile aldı orayı yav kızılderililer için para hiç bişeydir, daha onlar gibi düşünemiyoruz bırakın geçin allah aşkına şu dünyadan hangi babayiğit parasal düzenin sonunu getirecek zor tabi..para olduğu müddetçe dertler bitmez para bitecek takas gelecek değerli bi şeyi istiyor isen başkasından,
    senin için değerli olan bi şeyini hediye edeceksin güzel değilmi...bu topraklar herkeze yeter şahsen ben severim toprak işleri ile uğraşmayı, insan pekala domates eker kendi domatesini yer bi arkadaşımın bi zamanlar kartalda denize yakın yazlık evi var idi tabi ora yok edildi orada kalır idik yazın domateslere bakardım su verirdim orada arkadaşım biberde yetiştirirdi .....evet toprak insanı olmaktan çıkartıldık şehirlere tıkıldık..ve betonarme yapılar içinde ruhumuz sertleşti...ve ruhumuzu kaybettik..

9. Ahmet SARI

Ahmet SARI Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu devlete baba dersen çip(?!?!?!) kalırsın abi:mlk:

10. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aşağı yukarı 20 seneye yakındır Alanya'ya gidip gelirim, babamlarda halen orada oturuyorlar. Devlet hastahanesinin oradan çektiğim birkaç kare resim var kale tarafında doğru, görseniz içiniz sızlar canım yeşilliklerin yerinde şuan beton yığınları var. Canım portakal bahçeleri beton oldu Alanya nefes almıyor şuan. Maalesef kıyılarımızı betona gömdük.