sadece bisiklet yolu için tünel açmak

Scudo

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@bünyamin çetinkaya

ben yazacaktım sen yazmışsın evet haklısın bizim burada yapılsa insanlar buradan geçer başka yerden geçmez sırf inatlarına buradan geçer giderler güzel bir şey yapılmış italyada tebrik ediyorum bence sıfırdan açılmadı burası eski tüneli bisiklet yoluna çevirmişlerdir italyaya gidip gezdim çok güzel bir şehir adamlar tarihine sahip çıkıyorlar küçücük bir şeyi bile yıkmıyorlar bence bu tünel eski bir tünel

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
ee hani bu italyanlar biz Türk'lere benziyordu, bisiklet konusunda pas geçtiler galiba. ya da birazcık biz italyan'lara bu konuda özenseymişiz.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Bu yolun çok daha genişi İspanya Malaga da var. Hem yaya hem bisiklet amaçlı üstelik önem arzetmeyen bir güzergahta. Tamamen yerel halkın kullanımına yönelik olarak düşünülmüş. Malaga turist potansiyeli çok yüksek bir şehir olsa da. Adamların en takdir ettiğim yönü yaptıklarını evladiyelik yapıyorlar şeçim yatırımı olarak değil. O yüzden parklar bahçeler onlarca sene sıkı bir şekilde korunuyor. Yollar kaldırımlar ve tüneller de öyle.

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
Eski tren yollari donusturulerek bisiklet ve yaya kullanimlarina uygun hale getiriliyor. Wikipedia'da dunyada bu tip dönüştürülen tren yollarinin listesini buldum: (link)
Insanin ağzı açık kalıyor.

Yukarıdaki fotoğraf buyuk ihtimalle boyle bir yoldur diye tahmin ediyorum.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Tren tüneline benziyor... Çok güzel olmuş...