Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sabit maşam geldi ama montaj için yardım..

Konu, 'Süspansiyon' kısmında furkan istanbulluoğlu tarafından paylaşıldı.

1. furkan istanbulluoğlu

furkan istanbulluoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Maşam elime ulaştı lakin şaft borusu çok uzun ve içinde çiçek diye tabir edilen parça yok. Neyle kesmek lazım, farklı tipte bir furç takımı mı almam gerekiyor işin içinden çıkamadım yardım ederseniz sevinirim..

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Normal demir testeresiyle kesebilirsiniz önceden kesilecek yeri düzgünce çizmeniz sizin faydanıza olur.Çiçek ve üst kapak 5-10 lira gibi ücretlere satılıyor alabilirsiniz.Ayrıca şaft borusuna ilk takılacak olan (kadroyu sokmadan)ince bir pul olması lazım muhtemelen eski maşanızın üzerinde kalmıştır onu bir saatçi tornavidasıyla çıkarabilirsiniz.

furkan istanbulluoğlu bunu beğendi.
  3. furkan istanbulluoğlu

Seviye:
    Çok teşekkür ederim. O parçayı aktarmıştım da çiçek olmaması oldukça canımı sıkmıştı kolayca bulunabilir olması gerçekten sevindirici bir haber oldu :)
    maşam:

http://www.ebay.com/itm/eXotic-Rigi...ccessories&hash=item20bf686356#ht_1076wt_1139

Kesilmesi gereken yer de alu materyal çok sıkıntı olmaz sanırım.

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çiçek bulamazsanız haber verin Eskişehir de mevcut alır yollarım sorun değil.Kesilecek yer sıkıntı çıkarmıyor testere ucu yeni ise kağıt gibi kesiliyor :) daha önce çiçek çakmadıysanız eğer kestiğiniz parçayı dikine keserek çapını ufaltın yani maşanın üstündeki şaft borusunun içine sıfır girecek şekilde.O boru yardımıyla çiçeği çakın.Eğer böyle bir boru vasıtasıyla çakmazsanız çiçek yamuk girebilir sıkıntı olmuyor ama insanın canını sıkıyor :)

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben 1 milyonculardan aldığım demir testeresiyle kestim :) çok zor olmuyor 5dk sürmedi, ama dikkat etmek lazım, testere inceyse hızlı ileri geri hareketi yapıldığında testere yamuluyor, 2 lira harcamaya gerek yok :) çiçeği aldığım bisikletçide çaktırdım, kestiğim yeri de inceden düzelttiler.

6. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    plastik tesisat boruları çiçek çakmak için biçilmiş kaftan hem zara vermeden çakıyorsunuz hem paralel şekilde çakılıyor hemde beleş boru...her hangi bir inşaat alanından bedava temin edilebilir... bence çiçek çakmaktan çok boruyu düz kesebilmek marifet. eğik kesilmiş boru çektirme kapağını taktığınızda iyi bir görüntü vermiyor.

ferhat ustamın dediği gibi önce kesme işini dikkatli yapın çiçek işi çok kolay..

7. furkan istanbulluoğlu

Seviye:
    Hepinize degerli yorumları için teşekkür ederim. Şu an orjinal boyu ile kadroya yerleştirdim, ancak maşadaki bileziği aktardığım halde alt taraf tam oturmayıp ileri geri çok az da olsa hareket ediyor. Çiçeği çakıp çektirince geçer sanırım ya da furç takımını değiştirmek gerekecek.

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çiçeğin görevi bu zaten çektirmek ve boşluğu almak .Muhtemelen çiçeği taktığınız zaman sorunsuz olarak kullanacaksınız.