Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sabit maşa ve ince lastik takmak istiyorum, olur mu?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Burak Özkan tarafından paylaşıldı.

1. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Elimde 10 yıllık bir mtb var, parçalarını yenilemesi için tanıdık bir bisikletçiye bıraktım, ben pek anlamıyorum çünkü.
    Burada asfalt veya düz yollarda sürmek istiyorum sadece. Toprak bile görmeyecek.
    Sabit maşa takılır mı? Şu an üzerinde dandik olduğunu düşündüğüm şu tarz ön amortisör var ve işe yarayacağını düşünmüyorum. 26 inç jant için şehir lastiği var mıdır? Onu da taktırırsam güzel olur bence. Şimdiden teşekkürler.

2. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ön Amortisör takman lazım diye biliyorum. O parça ile direk birşey yapamazsın sanırım. Bana amortisör parçası gibi geldi sadece. Belkide bilmediğim başka bir şey vardır. Acaba ön maşayı kesip arasına yaymı kaynatacak? Bilen kişiler kesin cevap verecektir.

Ön Amortisör yerine rublelerin performansına bakardım. Seri dönmüyor çabuk hız kesiyor ise onu değiştirerek daha az güçle daha çok yol gitmeyi tercih ederdim.

3. EmrePamukçu

EmrePamukçu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba burak, ben de rubena 26x2.1 vardı, 26x1.75 ışe yer degıstırdım. Memnunum, yolda bisiklet biraz daha rahat gidiyor. Görüntüsünü de bozmadı. Tabi butce meselesi, ben çiftini 40 tlye aldım, maxxis detonator falan var. Onlara da bakabilirsin